№ 39 (87) / 2-8 листопада 2006

УКРАЇНСЬКЕ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ: ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ

27 жовтня в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулась всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Становлення та розвиток української державності». На ній детально аналізувались успіхи і невдачі, яких зазнавали ми на шляху утвердження української державності, обговорювались ключові проблеми державотворення та демонструвались нові підходи до розуміння сутності розбудови України.

МОНСТР ТЕЛЕБАЧЕННЯ ЗНИЩУЄ НАЦІЮ ФІЛОСОФІВ І ВЧИТЕЛІВ

Людина, яка вділяє щоденно дорогий час свого відпочинку телевізору, поступово стає безініціативною, безідейною, бездарною та байдужою до власних проблем. А українські діти є у світі серед лідерів за часом проведеним перед телевізором. І не треба пояснювати, що з них виросте.

Георгій ЩОКІН: «ПРАВДА ЗА УКП ТА МАУП, А НЕ ЗА ЗБОЧЕНЦЯМИ ТА ЗРАДНИКАМИ!»

Як уже повідомлялося, Міністерство освіти і науки України незаконно позбавило ліцензій на освітню діяльність низку освітніх закладів – регіональних підрозділів Міжрегіональної Академії управління персоналом.

ЛИСТИ

ЗАБУТИЙ ПОДВИГ ВОЯКА-УКРАЇНЦЯ

Шановний пане редакторе «Української газети плюс»! Українці, що побували на ІV Всесвітньому форумі не тільки побачили на власні очі стан справ і нинішнє життя в Україні, але й привезли багато інформаційних матеріалів про діаспору.

ДЕГЕНЕРАТИ

Григорій Климов написав сім книг. Дві з них «Божий народ» і «Протоколи радянських мудреців» я прочитав. Вражаючі книги!

«НАРОД НЕ КУПИШ НА МАКУХУ…»

Телепоказуха в контексті українського питання

ХАБАР СОРАТНИКУ ЧЕРНОВЕЦЬКОГО: ЯК ЦЕ БУЛО

За повідомленнями преси 27 жовтня депутат Київради Ігор Лавров з блоку теперішнього мера Леоніда Черновецького, був схоплений за руку під час отримання хабара. Невдовзі сам Лавров і блок Черновецького заперечили цей факт й навіть заявили, що вимагатимуть вибачень від ЗМІ, які оприлюднили цю звістку.

ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ ХОЧЕ ЗАТКНУТИ ПЕЛЬКУ НЕУГОДНИМ

Мер міста Києва Леонід Черновецький наступає на свободу слова. Саме так вважають працівники ВАТ «Агентство «Союздрук». Вони провели мітинг під стінами Київської міської адміністрації з погрозами, що якщо мер не дасть їм можливості отримати дозвіл на торгівлю газетами у 2007 році, то вони в листопаді виведуть на страйк розповсюджувачів преси в столиці.

КУЛЬТУРА

В АРХІВАХ КДБ ЗНАЙШЛИСЯ ГРОШІ ОУНІВСЬКОГО ПІДПІЛЛЯ

У Львові до святкувань 64-х роковин створення Української повстанської армії долучилися співробітники Служби безпеки України. Вони виставили на загальний огляд грошові документи ОУН-УПА, які до цього зберігалися в архівах СБУ.

ІЗРАЇЛЬСЬКІ ЗЛОЧИНЦІ СПЕЦІАЛІЗУЮТЬСЯ НА СЕКСУАЛЬНІЙ РАБОТОРГІВЛІ

23 жовтня нинішнього року по російському телеканалу ОРТ демонструвалася програма «Спецрозслідування», присвячена цього разу злочинам іноземців в Росії. Приємно, що в передачі не було жодної згадки про організовану українську злочинність, що ще раз підтверджує тезу про непритаманність злочинності українській нації.

СПОЧАТКУ СОТ, А ДИВІДЕНДИ — ПОТІМ...

Прем’єр-міністр Фінляндії Матті Ванганен на саміті у Гельсінкі заявив, що ЄС готовий розпочати з Україною переговори щодо нового формату угоди відносин у разі, якщо Україна до кінця цього року вступить до Світової організації торгівлі.

ДОРОГА ДОВЖИНОЮ 130 ЛІТ

Один із найстарших мистецьких закладів України Львівський коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша святкує своє 130-річчя. До ювілею він підготував дві виставки.

ДЕНЬ ДЛЯ ПРИЙДЕШНЬОГО
ДО «КАМЕНЯРА» В ГОСТІ

Щоби виокремити свої книги із загального потоку, львівське видавництво «Каменяр» започаткувало серію зустрічей із читачами, бібліотекарями, представниками мас-медіа.

РОМАН ЗІ ЛЬВОВОМ НЕ ОБІРВЕТЬСЯ

Львів буквально з обіймами зустрів академічний театр оперети, який тут гастролював уперше за останні 18 років. І, як наслідок, – повні аншлаги (вже за тиждень до початку гастролей у касах не залишилося жодного квитка).

ГУАМ СТВОРЮЄ МИРОТВОРЧИЙ КОНТИНГЕНТ

У рамках міжнародної організації ГУАМ, яка об’єднує Україну, Грузію, Азербайджан і Молдову, протягом півроку буде створений миротворчий контингент. Головним його завданням стане, на думку членів організації, сприяння у розв’язанні заморожених конфліктів на пострадянському просторі.

МОРОЗ ВИГРАВ СУД У ГАЗЕТИ «Україна МОЛОДА»

Шевченківський районний суд міста Києва 26 жовтня задовольнив у повному обсязі позовні вимоги голови Верховної Ради Олександра Мороза до газети «Україна молода».

У ЛИСТВИНІ Є ІНТЕРНЕТ І НАЙСУЧАСНІША МЕДИЧНА АПАРАТУРА

Селяни Листвина (Житомирщина), що загубився в дрімучих лісах поблизу кордону з Білоруссю, вирішили не чекати примарної допомоги від держави, а самостійно долати нагальні потреби своєї громади. І вже можуть похвалитися чотирма проектами, запровадженими в життя. Останній із них – грант від посольства Японії, який виграли селяни. Тож тепер будуть кошти для ремонту водогону, що вже 30 років не полагоджений.

ДУХОВНІСТЬ – ЗАПОРУКА ДОБРОБУТУ

«Українська газета плюс» уже розповідала про щорічні міжнародні пленери в Словаччині. На цьогорічному пленері побував художник з селища Буча на Київщині М. Є. Канєвський.

ІЗ РОДОВОГО ГНІЗДА КРИЧЕВСЬКИХ

Поширене твердження, що природа відпочиває на дітях талановитих людей, не завжди слушне.

СОЦІУМ

МІНІСТР УПОДОБАВ РОЛЬ МЕНТОРА-БЛАГОДІЙНИКА

Нещодавно мені довелося побувати на масовому заході, а точніше – спектаклі, організованому Міністерством освіти і науки в приміщенні Національного університету харчових технологій, під назвою «круглий стіл», на якому мали обговорюватися проблеми студентської молоді столиці.

НЕВІДОМІ ПОДРОБИЦІ КАРИБСЬКОЇ КРИЗИ

40 років тому світ опинився на межі ядерної війни – 22 жовтня 1962 року президент США Джон Кеннеді оголосив про початок повітряної і морської блокади Куби, де було виявлено радянські ракети. Вибухнула так звана Карибська криза, в ході якої керівники Радянського Союзу і Сполучених Штатів випробовували на міцність нерви один одного.

БАГАТІ – БАГАТІТИМУТЬ, БІДНІ – БІДНІТИМУТЬ?

Верховна Рада України на одному із своїх засідань розглянула проект бюджету на 2007 рік. Згідно з ним, мають зрости пенсії та заробітні плати. Але як це відобразиться на добробуті населення?

ЗАХОПЛЕННЯМ «ОЗЕРКИ» КЕРУВАВ ВІТРЕНКІВЕЦЬ І АВТОРИТЕТ «НЕТРИК»

В понеділок, 30 жовтня, провалилася спроба захоплення дніпропетровського ринку «Озерка». Рано вранці велика група озброєних людей, що налічувала, за різними даними, від 150 до 200 чоловік, спробувала захопити адміністративну будівлю ринку, підконтрольну групі «Приват».

Сергій ГАВРИЛЮК: «ДОПОМОГТИ СХУДНУТИ ПОВНІЙ ЛЮДИНІ – НОРМАЛЬНЕ БАЖАННЯ. ОДНАК НЕ ВСІ НА ЦЕ НОРМАЛЬНО РЕАГУЮТЬ»
КАПУСТА ПОЛІПШУЄ ПАМ’ЯТЬ

Овочі допомагають зберегти пам’ять і гостроту розуму в похилому віці. До такого висновку прийшли учені з медичного центру при Університеті Раш в Чикаго.

ОСІННЮ ДЕПРЕСІЮ ДОЛАЄМО БЕЗ ТАБЛЕТОК

У всі часи осінь, надто пізня, навівала на людей меланхолійний настрій. Щоправда, не на всіх. Наприклад, Пушкіну осінь дарувала велике натхнення – найплодотворніший період його творчості, як відомо, припадає саме на час перебування осінньої пори в Болдіно.

ОЧИЩЕННЯ НИРОК ЧОРНОЮ РЕДЬКОЮ

Цю рослину нескладно виростити на грядці. Проте якщо раніше не було господині, яка в травні-червні не висівала в землю маленькі кругленькі зернятка, то тепер редьку мало хто сіє. А треба, адже ця рослина надзвичайно корисна.

СПОРТ

ЛІДЕРІВ «ВІДПУСТИЛИ ЗІ СКРИПОМ»

Дивлячись на рахунки зустрічей за участю лідерів, може скластися враження, що знову їм легко дісталися чергові очки. Проте насправді це було не так. «Карпати» в Донецьку спробували дати справжній бій «Шахтарю», а ФК «Харків» зі скрипом «відпустив» київське «Динамо».

ВИЩОЛІГІВЦІВ СТАЛО МЕНШЕ
ТАКОГО ЩЕ НЕ ВИДАВАЛИ

Шанувальники спорту часто з цікавістю читають в газетах або дивляться сюжети по телебаченню, в яких розповідається та показується, як у футбол грають журналісти — ті люди, що зазвичай самі висвітлюють у різноманітних ЗМІ гру мільйонів. А нещодавно побачила світ книга відомого журналіста Юрія Бондаря «На футбольному полі — журналісти».

ІНТЕРКОНТИНЕНТАЛЬНІ ПОЯСИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ
ВИЩЕ ГОЛОВИ НЕ СТРИБНЕШ

КОНСУЛЬТАЦІЇ

КОНСУЛЬТАЦІЇ

МОЗАЇКА

КАРТИНА, ЯКУ МАЛЮВАЛИ ДВІ ТИСЯЧІ АВТОРІВ

«Ющенко замалював квадратик на цій картині на першому з’їзді «Нашої України». Був разом із донькою Софійкою, – згадує 46-річний художник Володимир Заєць. – Мене часто запитують, що він тоді сказав.

40 ТИСЯЧ ЖЕРТВ

ЦІХИ ТИЖНЯ

ЦІХИ ТИЖНЯ