УКРАЇНСЬКЕ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ: ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ

27 жовтня в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулась всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Становлення та розвиток української державності». На ній детально аналізувались успіхи і невдачі, яких зазнавали ми на шляху утвердження української державності, обговорювались ключові проблеми державотворення та демонструвались нові підходи до розуміння сутності розбудови України.

У роботі конференції взяли участь провідні політичні та громадські діячі, науковці, а також студенти Академії.
Серед учасників були народний депутат України Тарас Чорновіл,  директор Інституту управління суспільними змінами Ольга Коловіцкова, директор Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень МАУП, професор Василь Яременко, професор МАУП Юрій Шилов та інші.
Від імені президії Академії всіх присутніх привітав доктор соціологічних наук, заслужений працівник освіти України, голова наглядової ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгій Щокін. Він звернувся до присутніх зі вступним словом, акцентувавши свою увагу на актуальних проблемах українського державотворення, сучасній моделі державного управління та концепції державного розвитку.
«Для нашої України, яка вступила в третє тисячоліття незалежною самостійною державною, питання становлення та розвитку державності є вкрай актуальним та важливим. Це питання збереження суверенітету та його належного захисту у майбутньому. Таке завдання потребує глибокого аналізу всіх попередніх традицій української державності, сучасних держав та створення на цій основі відповідної концепції державного розвитку. Названа концепція може бути ефективною, якщо вона випливатиме з українських традицій, менталітету, світогляду та враховувати сучасні тенденції державотворення. Оскільки відомо, що модель державності, яка є прийнятною для однієї країни, може бути непідходящою і навіть шкідливою для іншої саме через невідповідність національній культурі. Українська культура сягає глибини тисячоліть, ще часів Трипільської працивілізації, і за своє довге існування знала ефективні моделі державної організації. Взяти з них найкраще і пристосувати до сучасних реалій українського та міжнародного буття є сьогодні одним з найголовніших завдань національного державотворення. Особливо важливим це стає в нинішню переломну епоху, коли йде гостра боротьба національних суверенних держав проти встановлення світового панування з одного центру. Зберегти свою державу для нащадків, надати їй потужний поштовх до подальшого самостійного розвитку, забезпечити їй гідне місце серед світової спільноти є високим покликом національної еліти та всіх патріотично налаштованих громадян України», — сказав у вітальному слові Георгій Щокін.
Конференція об’єднала науковий потенціал представників наукових установ та навчальних закладів різних регіонів України, і це, віриться, та надасть нового імпульсу українському державотворенню.