№ 28 (76) / 17-23 серпня 2006

ВЛАДА І МИ

БАХЧИСАРАЙ. ХРОНІКА ПОДІЙ

ХV століття нашої ери. На тодішній околиці міста виник цвинтар-мавзолей кримськотатарських ханів та священиків — Азізлер. Одна із святинь кримськотатарського народу. Поруч побудовано мечеті та мінарети.

ВСЕСВІТНІЙ ФОРУМ УКРАЇНЦІВ ПРАЦЮВАТИМЕ ПО-НОВОМУ

Українська держава і світове українство розпочинають свої відносини з нової сторінки. Щойно Уряд затвердив державну програму співпраці з українцями за кордоном, яка вперше має бюджетне фінансове забезпечення.

ВЛАДА І МИ

МЕЛОДІЯ ПРОГРАШУ

ПРО БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

СВІТ

ЗАХІДНА УКРАЇНА БЕРЕ КУРС НА ЕМІГРАЦІЮ

Нестабільна політична ситуація в Україні підштовхує українців до еміграції. Зокрема, збільшилась кількість громадян України, які бажають отримати американську візу.

ВЛАДА І МИ

МЕР КИЄВА ВІДДАВ НАБЕРЕЖНУ ДНІПРА ПІД ЗАБУДОВУ САНДЕЮ АДЕЛАДЖІ І ЯНУ ТАБАЧНИКУ

На Дніпровській набережній замість приватного сектора і парку побудують житло і розважальні центри. Київська міськдержадміністрація виділила 128 гектарів землі в районі затоки Княжий Затон на Позняках під масштабну забудову.

СВІТ

В ДТП ПОТРАПИЛИ НАШІ ТУРИСТИ

У Австрії в передмісті міста Вилах розбився мікроавтобус.

СВІТ

КАНАЛ «1 + 1» ТРАНСЛЮЄТЬСЯ ДЛЯ СВОЇХ. В ІЗРАЇЛІ

Події на Близькому Сході, а саме чергова агресія сіоністського Ізраїлю проти Лівану, висвітлюється телеканалами України тенденційно, з намаганням усілякими засобами вивести ізраїльтян з-під справедливої критики світової спільноти.

СВІТ

ЗНОВУ ЦІЛЯТЬ У ЖУРНАЛІСТІВ

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» закликає державні органи України негайно припинити тривалі погрози, тиск і замахи на редактора українського щотижневика «Дзержинець» Маргариту Закору і членів її родини .

НЕРВ

РЕЙТИНГОМ ПО ФЕЙСУ?

Помилялися ті, хто сподівався на українську теорію історичного стрибка.

НЕРВ

«ПОКРАЩАЛО НАШІЙ МАМІ…»

Чи не здається вам, шановні читачі, що всі ми в Україні стали жертвами спекуляції політиків на темі, про яку ще кілька років тому ніхто й не згадував? Це – тема нібито навзаєм антагоністичних Сходу й Заходу. При цьому політики з одного ідейного крила галасливо розкрутили платівку «розколу» одного народу на два «непримиренні» табори, а діячі з другого заходилися наживати дивіденди на ідеї «об’єднання і примирення».

СИМВОЛИ

ЯКИМ БУТИ МОНУМЕНТУ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ?

Як відомо, Київська Русь-Україна, кордони якої у свій час простягались від Сяну до Дону, впала в результаті внутрішніх чвар та князівських міжусобиць. Народ поневолили зайди, які нищили культуру, духовність, звичаї, обряди. За найменшу спробу звільнитись від чужинського ярма чи прояв гідності відчайдухів чекала каторга, концтабори.

СПАДЩИНА

«СВЯТІ ГОРИ» УКРАЇНИ

СПАДЩИНА

НАЦІОНАЛЬНІ ТАЛАНТИ В ЗАГОНІ

На відміну від більшості цивілізовних країн Європи, США та Канади, Україні вдалося зберегти, незважаючи не великі імперські впливи Росії (СРСР), українську народну (етнічну) культуру, зокрема її музичну пісенну складову. Це робили аматорські колективи при різних будинках культури або й просто ентузіасти української пісні такі, як Леопольд Ященко з його народним хором «Гомін», Ніна Матвієнко чи Раїса Кириченко. Водночас мусимо визнати й неувагу до геніальних талантів, які виросли, викохалися на народній пісні й музиці й досягли найвищої майстерності в академічному мистецтві, яке є культурною візиткою будь-якої цивілізованої країни.

СПАДЩИНА

«ОЙ, ПІДУ Я ДО МЛИНА»

Незвичайний музей створюють на Черкащині працівники Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». У селі Стецівка простягнули крила до неба вітряні млини. Музей млинарства — єдиний в Україні. Нині тут уже є 12 вітряків, які невдовзі почнуть молоти зерно.

УРОКИ ІСТОРІЇ

ТРАГЕДІЯ СЕЛА КОРТЕЛІСИ І СПЕКУЛЯЦІЇ НА НІЙ

Волею долі мені довелося досліджувати українсько-польське протистояння у роки минулої війни. Знайомлячись із літературою про ці події, я натрапив на дивні речі, що змусило мене полишити на деякий час досліджувати тему і переключитися на іншу.

СПОРТ

ПЕРЕВАГА, ЯКУ ВАРТО ЗАБУТИ

Київське «Динамо», що називається, з місця в кар’єр розпочало зустріч кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів проти турецького «Фенербахче». Гол на перших секундах ошелешив турків (до речі, він став найшвидшим в історії команди у єврокубках). Кияни продовжували атакувати, раз по раз створюючи голеві моменти. Часом гра динамівців нагадувала виступи команди вісімдесятих років, капітаном якої був нинішній тренер Анатолій Дем’яненко.

СПОРТ

«СУХО»… АЖ ПРИКРО

Обидва представники України у Кубку УЄФА свої стартові поєдинки у цьому турнірі завершили нульовими нічиїми.

СПОРТ

ЧИ ВИСТАЧИТЬ «ГРОСМЕЙСТЕРСЬКОЇ» ПЕРЕМОГИ ДЛЯ ЗАГАЛЬНОЇ?
СЕЛЕРА ЗМІЦНИТЬ ДУХ І ТІЛО

СПОРТ

ВЖЕ БЕЗ «АРСЕНАЛУ»

На стадії 1/32 фіналу Кубка України з футболу поєдинки складаються з однієї зустрічі. Менші за рангом на своїх полях приймали старших.

ВІД УЖАЛЕННЯ БДЖОЛИ, ОСИ…
У ОПТИМІСТІВ ІМУННА СИСТЕМА ЗДОРОВША
ЧИФІР ВИСНАЖУЄ СЕРЦЕ
ЯК ВИЗНАЧИТИ НІТРАТНОГО КАВУНА
ЛЮБОВ ТА ШАНА ДО СВОГО РОДУ ПОДОВЖУЄ ЖИТТЯ

МОЗАЇКА

КИЇВ — ШІСТДЕСЯТ ШОСТИЙ

Найдорожчими містами світу визнано Осло, Лондон, Копенгаген, Цюріх і Токіо. Про це свідчать опубліковані результати дослідження, проведені швейцарським банком USB.

МОЗАЇКА

ПРО «СВІТЯЗЯНКУ», ПІОНЕРІВ І «СОНЕЧКО»

Львівські фонтани — явище не менш унікальне, ніж знамениті кам’яниці, храми і старовинні вулички.

«ПЕЧЕРСЬКОГО СПРИНТЕРА» ПІДВЕЛО ЗДОРОВ’Я

Вкрасти мобільний телефон не просто, а дуже просто. Особливо у власника автомобіля.

ПІДНІМУТЬ СЕЛО КРЕДИТНІ СПІЛКИ

Завершився проект ТАСІС «Надання підтримки малим та середнім підприємствам на селі», який реалізовувався в Україні протягом трьох років і був спрямований на створення ефективної моделі системи кредитних спілок.

КУЛЬТУРА

Петро ІЛЬЧЕНКО: В «ЕНЕЇДІ» ЗАКЛАДЕНО ГЛИБОКУ ФІЛОСОФІЮ: ЗЕМЛЯ НАРОДЖУЄ ІДЕЮ»

Двадцять років тому видатний український режисер Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Сергій Данченко здійснив постановку поеми Івана Котляревського «Енеїда».

КОНСУЛЬТАЦІЇ

ПОДАТКИ ПРАЦЮЮЧОГО ПЕНСІОНЕРА