ЗАХІДНА УКРАЇНА БЕРЕ КУРС НА ЕМІГРАЦІЮ

Нестабільна політична ситуація в Україні підштовхує українців до еміграції. Зокрема, збільшилась кількість громадян України, які бажають отримати американську візу.

За рік в американське Посольство у Києві по нееміграційні візи звертаються 50-55 тисяч громадян України. Третина з них отримує негативну відповідь, оскільки апліканти не можуть довести, що вони не є потенційними емігрантами.Серед тих, кому було відмовлено у візах, були і дві львів’янки, які прийшли на зустріч з віце-консулом Посольства США в Україні. Пані Олена вже упродовж 10 років хоче відвідати рідну сестру в Америці.
«Мені не відкрили візу, — каже вона. — Я не довела, що я не залишусь у США, що я повернусь додому».
Пані Оксана відкрила американську візу у 1991 році, але тоді нею не скористалася, оскільки мала змогу поліпшити свій кар’єрний ріст. Втім у наступні роки Посольство США в Україні відмовляло у візі пані Оксані 4 рази.
Відтепер, як повідомили в американському посольстві, запроваджено для певних категорій українців, зокрема студентів, спрощену процедуру отримання візи. Відтак можна поновити візу у пришвидшеному режимі, якщо людина їде продовжувати навчання чи на легальну роботу до Америки. Право на отримання спрощеної візи мають ті громадяни України, які вже отримували візу і просять аналогічну. Щоб отримати американську візу, українець повинен довести, що «він має добре оплачувану роботу в Україні, тісні родинні зв’язки, і що він був в інших країнах і повернувся на батьківщину».
Україна посідає одне з перших місць серед інших держав, чиї громадяни намагаються виїхати до США за допомогою зеленої карти. Нині спостерігається тенденція до зростання кількості українських емігрантів, які виїхали по грін-карті і тепер у такий спосіб хочуть забрати до США своїх рідних.
Місцеві експерти прогнозують, що з огляду на політичну ситуацію в Україні, (зокрема, негативне ставлення галичан до особи Віктора Януковича на посаді прем’єр-міністра), населення Західної України масово емігруватиме за кордон. Найближчим часом, як повідомив віце-консул посольства США в Україні Тодд Андерсон, департамент внутрішньої безпеки США не має наміру послаблювати візову політику для громадян України.