№ 36 (84) / 12-18 жовтня 2006

ВЛАДА І МИ

СЕКРЕТАР РНБО — ЛЮДИНА МІЛЬЯРДЕРА ТАРУТИ

Секретарем Ради національної безпеки і оборони України призначено Віталія Гайдука — президента консорціуму «Індустріальна група», створеного у травні 2004 року внаслідок домовленостей і консолідованого рішення акціонерів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (голова ради директорів Сергій Тарута).

США ТА ІЗРАЇЛЬ: СІОНСЬКІ БЛИЗНЮКИ ПРОТИ МАУП

Президент Венесуели — невеликої центрально-американської країни — Уго Чавес на останньому засіданні ООН, прямо з трибуни цієї всесвітньої організації в Нью-Йорку і в присутності всіх глав держав назвав людину, яка є сьогодні президентом США, дияволом. На переконання Чавеса, саме Джордж Буш є сучасним втіленням цього давнього богоборця. Ім’я богоборця, як відомо, носить держава Ізраїль, яка сьогодні окупувала своїми представниками та симпатиками уряд США. Ці держави, на думку багатьох сучасних дослідників, є ідеологічними і політичними близнюками, що сповідують богоборчий сіонізм та прагнуть встановити на Землі своє панування. За Чавесом, панування диявола.

ТУРБОТЛИВИЙ ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ

Прес-конференція заступника міністра освіти і науки України Михайла Филимоновича Степка була присвячена героїчній боротьбі МОН з псевдоосвітою в Україні.

КОМУ МОЛИТЬСЯ І ПЕРЕД КИМ СХИЛЯЄТЬСЯ ЮЩЕНКО?

На «міжнародному форумі», який відбувся в Києві з ініціативи президента Віктора Ющенка з нагоди 65-річчя трагедії в Бабиному Яру, були присутні переважно представники численних єврейських організацій. Навіть така, загалом космополітична, «Газета по-українськи» звернула увагу на те, що українські жертви зовсім не згадувались на виставці, яка передувала «форуму» і яку відкрили разом український та ізраїльський президенти. Українці, яких полягло найбільше в Бабиному Яру, згадувалися на цій виставці лише як поліцаї. І жодного слова про те, що начальником київської поліції був єврей Вадим Майковський. Організатором цієї виставки був інший єврей — Дмитро Табачник.

ВЛАДА І БІЗНЕС: АНТАГОНІСТИ — ЧИ СІАМСЬКІ БЛИЗНЮКИ?
ЗРАДА МАЙДАНУ! Хто розколює Україну

Щоб проаналізувати ситуацію, яка склалася сьогодні в Україні, звернусь до Основного Закону, передвиборних програм, обіцянок та інших документів, фактів.

НАСТУП НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Оприлюднений нещодавно проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», на жаль, не виправдав сподівань органів місцевого самоврядування на довгоочікувану самостійність.

БОЛГАРІЯ РЯТУЄ НАС ВІД НАФТОВОЇ ПЛЯМИ

Болгарська сторона призупинила просування нафтової плями по Дунаю в Україну. У результаті перекриття русла Дунаю в районі 585-ї і 560-ї позначок на ділянці Черковиця-Свищов припинене її поширення.

ВІЗИ — ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

З 1 листопада посольство Великобританії в Україні почне прийом анкет на одержання віз винятково через Інтернет, — заявив посол Великобританії в Україні Тімоті Барроу на брифінгу в Києві.

КУЛЬТУРА

ДЕ СТОЯВ МАЗЕПИН СТОВП?

Археологи віднайшли фрагменти церкви Живоначальної Трійці — основного собору гетьманської столиці Батурина. Пошуки решток цього храму тривали понад десять років. До наших днів не дійшло жодного плану Батурина, якого за одну ніч 1708 року зруйнували війська О. Меншикова. Вчені з’ясували, що там була цитадель, або так званий Литовський замок, визначили місця розташування всіх основних брам та башт, основних вулиць міста.

ДЗВОНАР У СПІДНИЦІ

На Другому фестивалі «Дніпровський дзвін» у Дніпропетровську нагороду в номінації «За збереження традицій» отримала єдина серед учасників жінка. Галина Марчук може про цей інструмент говорити годинами. Вона про них знає майже все…

У КРИМУ «РОСТУТЬ» КАМ’ЯНІ ГРИБИ

За 18 км від Алушти, у долині річки Сотера, ростуть три камені, схожі на гриби. Вони збереглися з верхньоюрського періоду, який закінчився 137 мільйонів років тому. Найвищий гриб заввишки 7 м, середній — 3 м. Маленький гриб сягає двох метрів.

РУЙНІВНИК МІФІВ ВОЛОДИМИР РУНЧАК

Прочитати твори Лесі Українки ми можемо. А от якби почути її голос... Виявляється, і це бажання здійсненне, бо компанія «ATLANTIC-RECORDS», яка популяризує українські медійні проекти, вже реставрувала 700 дисків (валиків) Едісона зі львівської музейної колекції.

БЛАГОСЛОВИ, МАМКО, КОСУ

У гуцульському селі Голови відроджено прадавній звичай закосичування, себто перше заплітання семирічних дівчат. Про це свято навіть сільські старожили забули, але пам’ятає колишня вчителька Олена Маротчак.

ПІДКАЗАВ МИКОЛАЙ ЧУДОТВОРЕЦЬ

У Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Заболотного видавництво «Балтія-друк» репрезентувало фотоальбом «Українська дерев’яна архітектура».

ЧЕРЕЗ ТЕРНИ ГЕТСИМАНСЬКОГО САДУ

Тільки за часів незалежності України більшість її населення дізналася про письменника Івана Багряного. Адже за тоталітарного режиму тільки за одну книжку «Чому я не хочу вертатися до СРСР?» Сталін назвав його злочинцем номер один. Здавалося б, маємо нову владу, однак нині вона не обтяжує себе думками, як відзначити його його 100-літній ювілей. Хоча — і це парадоксальна ситуація — за рішенням ЮНЕСКО світ ушановує цю дату.

ЖИВОПИС ЛІКУЄ

Проте зимові й осінні пейзажі краще дарувати… ворогам

«ПОТЯГ-76» ЗНАЙОМИВ НІМЦІВ З НАШОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ

Протягом тижня Німеччину відвідувала група українських письменників на чолі із уже добре відомим місцевій публіці Юрієм Андруховичем. Саме він є ініціатором проекту «Потяг-76», у рамках якого сучасна українська література презентується за кордоном.

НЕВІРТУАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ,або ЗВИКАЄМО ДО ЖАХІВ?

За часів пріснопам’ятних, але ще доволі недавніх, державна ідеологічна цензура дбайливо охороняла громадян країни від будь-якої згадки в засобах масової інформації про негативні явища в суспільному житті, навіть найменші. Читаючи радянські газети, можна було подумати, що живеш у краю суцільного благоденства, де всі люди — безгрішні ангели, а все, що довкола діється, — діється винятково в дусі «Морального кодексу будівника комунізму» (був такий, запроваджений на початку 60-х років минулого століття, коли у Москві правив Микита Хрущов).

ЛИСТИ

ЗНИЩУВАТИ УСПІШНИЙ ВУЗ НЕПРИПУСТИМО!

ЛИСТИ

ЗУПИНІТЬ КРИЗУ ОСВІТИ
НАДБАННЯ АКАДЕМІЇ НЕ МОЖНА ПЕРЕКРЕСЛЮВАТИ

ВЕРСІЇ

ДАГАЄВ І ФЕРЕ — ГОЛОВНІ ОРГАНІЗАТОРИ ЗНИКНЕННЯ ГОНГАДЗЕ?

З часом набір з різноманітних і суперечливих відомостей, що стосуються справи Гонгадзе, почав складатися в більш-менш ясну картину. Переломним моментом, який дозволив відкинути помилкові версії, було встановлення вбивць журналіста, якими керував начальник Управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач. Після цього не залишилося сумнівів, що до злочину причетний вищий міліційний генералітет часів президентства Кучми.

МАНДРІВНИК

НОВІ ПРИГОДИ УКРАЇНСЬКИХ КОЗАКІВ НА БАЛТІЙСЬКОМУ МОРІ

На початку липня нинішнього року залога козацької чайки «Пресвята Покрова» прибула в польське місто Гданськ. Полагодили судно і вирушили в Швецію. По дорозі гарматними пострілами розполохали тварин і птахів у заповіднику острова Карлсо. До цього там ніхто навіть голосно не розмовляв, щоб не тривожити тварин. Директор заповідника, дізнавшись, що мореплавці — українські козаки, поставився до них доброзичливо й надав екскурсовода.

НЕ ПОМИЛІТЬСЯ, ЗБИРАЮЧИ ГРИБИ!

Головне управління МНС України в Київській області інформує, що на цей час значно зросла кількість надзвичайних ситуацій, пов’язаних з отруєнням населення дикорослими грибами. Станом на 25.09.2006 року на Київщині зареєстровано 44 випадки отруєння людей дикорослими грибами, в тому числі 12 дітей. Померло 6 осіб.

СПОРТ

ТРЕНЕР ВПОРАВСЯ ІЗ ЗАВДАННЯМ. ШКОДА — НЕ НАШ

СПОРТ

ТРЕНЕР ВПОРАВСЯ ІЗ ЗАВДАННЯМ. ШКОДА — НЕ НАШ
КОЦЮБИНСЬКОМУ «ЛЕГІОНЕРКИ» НЕ ПОТРІБНІ

22 грудня 1991 року в селищі Коцюбинське, що неподалік Києва, було проведено перше тренування серед дівчат з м’ячем у закритому приміщенні. Так почалася історія нового клубу з до цього незнаного виду спорту – жіночого футзалу. Вже 22 червня 1993 року було засновано спортивно-оздоровчий футбольний клуб «Біличанка-93».

КОНСУЛЬТАЦІЇ

КОНСУЛЬТАЦІЇ

МОЗАЇКА

ПЕРЕЇДАННЯ ПОДІБНЕ ДО НАРКОМАНІЇ

Експеримент, проведений співробітниками Національної лабораторії Брукхевена в Нью-Йорку, довів існування глибокої аналогії між непомірністю в їжі і наркотичною залежністю. За даними вчених, у деяких людей у формуванні тяги до їжі беруть участь ті зони головного мозку, які активізуються у наркоманів під час ломки.

ЦІХИ ТИЖНЯ

ЦІХИ ТИЖНЯ