№ 9 (57) / 9 - 15 березня 2006

США ГОТОВІ ДО НОВОЇ ВІЙНИ

Ірано-ісламський Навруз (Новий Рік) цього року припадає на 21-23 березня. Примітно, що в 2006 році свято весняного рівнодення співпадає з днями трауру в шиїтів. Події в світі розвиваються так, що Навруз-2006 може стати не тільки релігійними «проводами», але і державним днем трауру для персів.

Григорій МУСІЄНКО: КОНСЕРВАТОРИ ЗУПИНЯТЬ ПЕРЕТВОРЕННЯ УКРАЇНИ НА РУЇНУ

Право на участь у виборах народних депутатів України вибороли 45 політичних партій і виборчих блоків. Така кількість суб’єктів виборчого права ставить у дуже скрутне становище не лише пересічного виборця, але й досвідчених гравців на політичному полі України.

Влада і ми

«КОМАНДА ПРОФЕСІОНАЛІВ», або «СІОНО-СОЦІАЛІСТИЧНИЙ СОЮЗ»

Телеглядачі протягом тривалого часу «зомбуються» рекламою соціалістів, в якій голова СПУ О. Мороз стверджує — «ми команда професіоналів», але не уточнює в чому саме полягає їхній «професіоналізм».

Влада і ми

ОБ’ЄДНАНІ УКРАЇНЦІ: РУХ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ

Програмні тези і стисле обґрунтування необхідності консолідованого громадсько-політичного об’єднання національно-патріотичних сил

Влада і ми

«ЗНАХІДКА ДЛЯ ШПИГУНА» В СЕКРЕТАРІАТІ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Є така думка, що оточення Віктора Ющенка суттєво послаблює його позиції, особливо на міжнародній арені, а відтак і успіхи нашої держави (варто згадати відчутно уповільнене порівняно з очікуваннями Майдану надання Україні різних торговельно-економічних преференцій).

Безпека

ПРИПИНИТИ ПРОДОВОЛЬЧИЙ ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Трагедії світового масштабу розгортаються непомітно і починаються, як правило, з незначних подій, на які пересічна людина просто не звертає уваги, і лише з часом стає очевидним, що ці незначні події стали джерелом усієї подальшої трагедії._x000D_

Люди і вчинки

ЗАГАДКА РИНАТА АХМЕТОВА

Найбагатша людина країни — Ринат Ахметов — сьомий номер виборчого списку Партії регіонів. Домігшись усього, чого тільки можна у вітчизняному бізнесі, створивши на теренах рідного краю справжню імперію в мініатюрі, Ахметов зацікавився великою політикою. Причому — саме публічною її сферою. _x000D_

НЕРВ

ТРОЯНСЬКІ КОНІ П’ЯТОЇ КОЛОНИ

До мене зателефонував мій давній старший товариш. «Негайно приїздіть, і ви побачите все самі, — тремтячим голосом сказав він. — Доки я не спалив те неподобство або не викинув на смітник».

НЕРВ

З ГОЛОВИ ХВОРОЇ НА ЗДОРОВУ,або БАНКРУТИ НА ЦІДИЛКУ

У дискусійному телеклубі Шустера (канал ISTV) точилася дискусія щодо мовного питання в Україні. Окрім запрошених до студії, в передачі також брали участь дійові особи «з вулиці», яких показували присутнім на великому екрані. Одним із них був Леонід Кравчук.

Культура

УКРАЇНСЬКИЙ ЛУВР

Культура

«ПОВІДОМЛЕННЯ» З ДАВНИНИ

Експозицію «Відлуння минулих століть» можна побачити в архітектурній пам’ятці «Софія Київська». Речі, виставлені тут, знайдені під час дворічних археологічних розкопок у Софії Київській, на території Кирилівської церкви, Судацької фортеці в Криму.

Культура

ВІЛЬШАНСЬКИЙ ПЕРСТЕНЬ-ПЕЧАТКА

Сучасна українська археологія цікавиться старожитностями козацького часу. Про це свідчить збільшення наукових досліджень, зацікавлення людей історією рідного краю, виникнення приватних колекцій.

Особистості

ДОБІРНЕ ТОВАРИСТВО ГЕНІЯ

Соціум

НАШ НАЙКРАЩИЙ, НАЙДУХМЯНІШИЙ

Нещодавно дізнався, що попит на хліб «Український» останнім часом знизився, і був здивований. Адже споконвіку цей кругленький, запашний буханець з житнього борошна є, можна сказати, символом України, без якого не можна собі уявити й іншого нашого їстівного символу — сала з м’якою шкуркою, смаленого соломою.

Соціум

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Кін

НА МЕЖІ СВОБОДИ І ЗРАДИ

У рамках «Лесиних вечорів» у Державному центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса відбулися чергові гастролі творчої майстерні «Театр у кошику» (Львів). Режисер і художній керівник Ірина Волицька представила дві власні роботи, створені за драматичними поемами Лесі Українки — «На полі крові» та «Одержима».

Здоров'я

Олександр САРАТСЬКИЙ: «НИНІ ДЖЕРЕЛОМ ВЕЛИЧЕЗНОГО МУЗИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ Є КРАЇНИ СХІДНОЇ ЄВРОПИ, В ПЕРШУ ЧЕРГУ, УКРАЇНА…»

28 лютого в Колонному залі Національної філармонії України відбувся концерт знаного українського піаніста, композитора і аранжувальника Олександра Саратського «Фантазія в джазових тонах».

Здоров'я

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СВОЄ ЖИТТЯ — ОЗНАКА ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ

Здоров'я

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ЯКІСТЬ МОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ

Здоров'я

ЖУРАВЛИНА ЗМІЦНИТЬ СУДИНИ

2 склянки розім’ятої з 3 ст. ложками цукру журавлини рекомендується з’їдати щодня за годину до їжі при гіпертонії.

Здоров'я

ЧАСНИК ПРОТИ ВІДКЛАДЕННЯ СОЛЕЙ

Застосовують часникову настоянку, яку готують з розрахунку 50 г подрібненого часнику на 100 г горілки й тримають в темному місці вісім місяців. П’ють по одній чайній ложці тричі на день._x000D_

Здоров'я

ХОЧЕТЕ БУТИ ЗДОРОВИМИ — ДОПОМАГАЙТЕ ЛЮДЯМ

Вчені дійшли висновку, що люди, які дбають про інших, живуть довше, а от отримувати поміч не так корисно, як здається на перший погляд. Види допомоги можуть бути різними.

Спорт

ФУТБОЛЬНУ ВЕСНУ РОЗПОЧАТО!

Для вболівальників весна розпочинається не тоді, коли на календарі 1 березня, а з початком футбольного сезону, коли на більш чи менш зелені поля повертається улюблена гра мільйонів. Тож минулої неділі в Україні розпочалася футбольна весна — стартував, точніше поновився двадцятим туром, 15-ий національний чемпіонат.

Спорт

ТОВАРИСЬКІ ПЕРЕСТОРОГИ

Останній день зими та перший день весни ФІФА відвела під товариські матчі для національних збірних. Передовсім, аби вони перевірили рівень підготовки до наступного чемпіонату світу, що розпочнеться 9 червня у Німеччині. Відтак, більшість збірних скористалися згаданим ігровим «вікном», зігравши товариські зустрічі. Хто з сильним суперником, хто з слабшим…

Спорт

Кріс БІРД: «Я — БОЄЦЬ № 1 У НАДВАЖКОМУ ДИВІЗІОНІ»

Володимир Кличко готується до двобою за чемпіонський пояс версії IBF. Поєдинок заплановано на 22 квітня в німецькому Манхаймі. Суперником Володимира буде відомий американський боксер Кріс Бірд. Про його настрій та підготовку йшлося в інтерв’ю розміщеному на офіційному сайті братів Кличків. До вашої уваги найцікавіші його уривки. _x000D_

МІС УКРАЇНОЮ-2006 СТАЛА СТУДЕНТКА З ХАРКОВА

Перемога на конкурсах краси для 19-річної Ольги Шилованової не новина. У травні минулого року дівчина зайняла третє місце на міжнародному конкурсі «Міс Бікіні Всесвіт-2005».

«ЦЕ ПРОСТО СУВЕНІР»
НАША ЛОБОДА СИЛЬНІША ЗА ЇХНЮ ВІАГРУ

Нещодавно в Києві вийшов друком 14-й випуск збірки наукових статей «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні».

МОЗАІКА

ЦІХИ ТИЖНЯ