ХОЧЕТЕ БУТИ ЗДОРОВИМИ — ДОПОМАГАЙТЕ ЛЮДЯМ

Вчені дійшли висновку, що люди, які дбають про інших, живуть довше, а от отримувати поміч не так корисно, як здається на перший погляд. Види допомоги можуть бути різними.

          Відвести друга до лікаря, купити продукти для своєї старої сусідки, доглядати за хворим родичем — усе це приклади фізичної допомоги.
          Водночас турбота може бути й емоційною. Вислухати людину, яка хоче вилити душу і поділитися своїми проблемами, часом буває набагато складніше, ніж донести комусь важку сумку. Але ваше терпіння та розуміння, можливо, допоможе ближньому змінити життя і перебороти труднощі.
          На інтуїтивному рівні ми усвідомлюємо, що наша допомога змусить людину відчути себе краще. Однак якщо особа постійно буде звертатися по допомогу, у неї може виробитися почуття залежності, що згодом спричиняє появу тривожності і почуття провини. У такій ситуації людина може відчути себе тягарем і навіть накласти на себе  руки.
          Те, що соціальні контакти впливають на здоров’я кожного з нас, відомо давно. Вони поліпшують функціонування імунної системи, знижують імовірність появи застудних захворювань та інших інфекцій, прискорюють процес одужання. Однак тепер вчені довели, що не всі соціальні контакти мають однаковий ефект. У кращому становищі, як правило, опиняються ті, хто пропонує свою допомогу. Піклуючись про інших, ви продовжуєте своє життя, і не має значення, яку допомогу ви пропонуєте: фізичну чи емоційну. Надаючи підтримку людям, ви знижуєте стрес, поліпшуєте фізичне та душевне здоров’я, уникаєте депресії, а також одержуєте позитивні емоції, які, як відомо, благотворно впливають на роботу серцево-судинної та імунної систем.