ТОВАРИСЬКІ ПЕРЕСТОРОГИ

Останній день зими та перший день весни ФІФА відвела під товариські матчі для національних збірних. Передовсім, аби вони перевірили рівень підготовки до наступного чемпіонату світу, що розпочнеться 9 червня у Німеччині. Відтак, більшість збірних скористалися згаданим ігровим «вікном», зігравши товариські зустрічі. Хто з сильним суперником, хто з слабшим…

          На жаль, збірної України стосувався другий варіант. Попервах на перше березня планувався виліт до Ірану, де можна було би провести контрольну зустріч зі збірною цієї країни, яка також виборола право виступати у фінальному турнірі чемпіонату світу. Проте головний тренер нашої команди Олег Блохін сказав, що боїться летіти до Ірану. Неофіційна версія відмови від матчу з Іраном — прихований бойкот цієї країни в усіх сферах, інспірованим світовим єврейством (як відомо, президент Федерації футболу України Г. Суркіс за національністю єврей) після відомих політичних заяв її лідера про необхідність «стерти Ізраїль з лиця землі». 
          Відтак, незважаючи на попередню домовленість з Іраном (інформація про плановану зустріч Іран — Україна з’явилася на офіційному сайті ФІФА), менеджери української збірної змушені були поспіхом підшуковувати іншого суперника для товариського матчу. Оскільки більш-менш серйозні команди виявилися «зайнятими», розглядали перших-ліпших. Спочатку була пропозиція від Китаю, куди запрошували українську команду. Природно, такий далекий переліт не влаштував штаб нашої збірної. Невдовзі домовилися з Азербайджаном, південною країною, футбольний рівень якої поступається Ірану, зате хоч поля в цей період без снігу. 
          Чимало оглядачів зустріч Азербайджан — Україна, що завершилася нульовою нічиєю, назвали марною тратою часу. Про недостатньо серйозне ставлення до цієї зустрічі з боку керівництва української команди може свідчити хоча б той факт, що навіть не приховувалася «поважна причина» відсутності у складі Андрія Шевченка — не прибув через зйомку в рекламному ролику. Зрозуміло, подібного роду «тренування» нашим футболістам також знадобляться — у випадку успішного виступу на чемпіонаті світу. 
          Відтак «тренування з підвищеною відповідальністю за результат» в Азербайджані збірна України провела таким складом: Шуст, Гусін (Шелаєв, 64), Федоров, Русол (Ващук, 46), Єзерський, Білик, Несмачний, Калиниченко (Назаренко, 75), Гусєв (Воробей, 57), Ротань (Серебренников, 53), Воронін (Ребров, 46).  
          «Я думаю, що на даному етапі вийшла гарна гра, — прокоментував цю зустріч Олег Блохін. — Ми перевіряли наших гравців після того, як протягом чотирьох місяців не збиралися разом. Зважаючи на стан поля, очікувати гарної гри важко. Було багато боротьби. Вважаю, що в багатьох ігрових моментах суддя вирішував неправильно. Зрештою арбітр зламав гру, і в ряді епізодів гравці могли одержати травму. Якщо суддя регулярно неправильно трактує ігрові моменти, то це в підсумку заводить гравців. Перший тайм для нашої команди був пристрілочним. Другий тайм мені сподобався більше. Ми трошки перебудувалися, провели деякі заміни. Думаю, що хлопцям можна подякувати за цю гру». 
          Звісно, подякувати футболістам за нічию в столиці Азербайджану можна, хоча б з огляду на тривалий переліт до цієї країни. Головне питання, чи буде після такої підготовки за що дякувати нашим футболістам у Німеччині. Адже всі наші суперники по групі «Н» більш ефективно скористалися цим ігровим днем для підготовки. Принаймні, підібрали собі сильніших партнерів для товариських зустрічей, ніж Азербайджан.  Іспанія в напруженій боротьбі перемогла 3:2 Кот Д’Івуар. Саудівська Аравія може подякувати за те, що потрапила під потужний тренувальний прес збірної Португалії — 0:3. (Зрозуміло, нашим не варто з цього тішитися, адже за одного битого двох небитих дають). Туніс поступився вдома 0:1 команді Сербії і Чорногорії. Всі названі команди, як і наші суперники по групі, — учасники фінального турніру чемпіонату світу. Навіть Іран після відмови України знайшов собі цілком пристойного суперника для спарингу — переміг удома команду Коста-Ріки 3:2, що на наступному чемпіонаті виступатиме в одній групі з господаркою турніру — Німеччиною. 
          До речі, згадуючи мотивацію відмови від поїздки до Ірану. Справді, хто резонно побоювався вирушати на Близький Схід, це команда Данії. Після скандально відомих карикатур, футболісти з цієї країни отримували погрози і справді непокоїлися за свою безпеку під час запланованої поїздки до Ізраїлю. Проте все ж таки наважилися провести цей матч і благополучно перемогли ізраїльтян на їхньому полі 2:0. До речі, наша молодіжна збірна також потренувалася на ізраїльтянах, перемігши тамтешніх однолітків 1:0. Наставник української «молодіжки» Олексій Михайличенко був задоволений своїми підопічними. Навіть Бразильці також не побоялися… російського десятиградусного морозу. Щоправда не заради екстріму, а за півтора мільйони доларів вони вирушили до Москви, де трохи потренували місцевих футболістів, перемігши 1:0. 
          З-поміж інших результатів товариських поєдинків варто відзначити наступні, певною мірою цікаві для нас з огляду на майбутніх суперників по відбору до Євро-2008. Шотландія програла 1:3 на своєму полі Швейцарії. Грузія перемогла 2:0 на виїзді Мальту. Литва також у гостях виграла 2:1 у Албанії. Франція вдома поступилася 1:2 Словаччині. А Італія на своєму полі розгромила 4:1 Німеччину. Господарі фінального турніру чемпіонату світу шоковані. Втім, нині у всіх достатньо часу на виправлення помилок.