№ 41 (89) / 16-22 листопада 2006

ВЛАДА І МИ

ЯК «НАША УКРАЇНА» ПЛЮНУЛА НА СВІЙ НАРОД

Коли делегати розходилися зі з’їзду НСНУ, було сумно на них дивитися. Вкотре виникло відчуття, що їх використали. Брутально і з замахом на демократичний гламур. Мовляв, проголосували — маєте. Можна було б написати казку, можна — розповідь, але не хочеться. Пастораль — от що вимальовується. Ностальгія і пастораль. Це я все про черговий з’їзд «Нашої України».

КАТЕРИНЧУК ПІШОВ З «НАШОЇ УКРАЇНИ»
«СІРІ МИШІ» ПРЕЗИДЕНТА ТА ЇХНІ БІЗНЕС-ІНТЕРЕСИ

В інтернет-виданні «Олігарх.Nеt» надруковані розлогі характеристики осіб з найближчого оточення президента В. Ющенка. Сьогоднішнього оточення, оскільки Порошенко, Жванія, Третьяков, Мартиненко та деякі інші були відтіснені стараннями Ю. Тимошенко трохи раніше. За ними пішли в політичне небуття Рибачук та Геращенко, а зараз збирається туди ж і Безсмертний. Залишаються поки що Улянченко, Дорошенко та брати Васюники. Про них і йдеться в названому інтернет-виданні.

СВІТ

ДЕМОКРАТИ ВИМАГАЮТЬ ВИВЕСТИ ВІЙСЬКА З ІРАКУ
КИЇВ ПРОГРАВ СТАМБУЛУ КОНКУРС НА ЗВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ СТОЛИЦІ-2010

Київ, за попередніми підсумками конкурсу на звання Європейської культурної столиці 2010 року, який проводить Європейський Союз, програв його турецькому місту Стамбулу.

США ЗАБЛОКУВАЛИ У РАДІ БЕЗПЕКИ ООН ЗАСУДЖЕННЯ ІЗРАЇЛЮ
СИТУАЦІЯ В БІШКЕКУ ЗАВАЖАЄ ВСТУПУ УКРАЇНИ ДО СОТ

Міністерство економіки України вказує на ускладнення двостороннього переговорного процесу з питання вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ) у зв’язку з революцією в Киргизстані. Про це на засіданні міжнародного трейд-клубу заявив міністр економіки Володимир Макуха. «Не зрозуміло, як ми зможемо закінчити цей процес», — сказав він.

ПОСТАТІ

ГРИГОРІЙ ҐАЛАГАН, ЩО ЖИВ «НЕ ПО ЧИНУ»
«НЕ ШКОДУЙ РУКИ І ВДАР КРЕСАЛОМ!»
З’ЯВА ЩЕРБАНЯ У СУМАХ НЕСЕ ЗАГРОЗУ СВІДКАМ, ЯКІ ФІГУРУЮТЬ У ЙОГО КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ

Керівник українського відділення Інтерполу Кирило Куликов критикував заяви американських адвокатів Володимира Щербаня, які заявляли, що так звану «червону картку» щодо колишнього Сумського губернатора, тобто оголошення у міжнародний розшук, сфальсифіковано.

ХТО ВЕДЕ ЗА ВУЗДЕЧКУ БІЛОГО КОНЯ?

Мій добрий приятель — художник-аматор з півдня Київщини, чиї безпретензійно-щемкі краєвиди в рамочках прикрашають і мою оселю, — вже кілька років нарікає на неможливість вийти на природу в місцях, де він упродовж багатьох десятиліть шукав натхнення для свого пензля.

УКРАЇНСЬКА ДІЙСНІСТЬ: МІЖ СЦИЛОЮ СВІДОМОГО І ХАРИБДОЮ ПІДСВІДОМОГО

Усе в цьому світі людей і створених ними держав має керуватися здоровим глуздом і формальною логікою. Інакше суспільство впадає в повний маразм і починає руйнуватися. Прикладів маразматичних проявів у нас нині безліч і вони служать ілюстрацією до трагікомедії з алогічною назвою «Неукраїнська Україна».

УРОКИ ІСТОРІЇ

ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ ПІД ЧАС БИТВИ ЗА ДНІПРО

Українські історики Володимир Кучер та Петро Чернега у книзі «Україна у Другій світовій війні (1939-1945)» зазначають, що втрати лише Першого Українського фронту на Букринському плацдармі та боях за Київ склали 647 тисяч бійців і офіцерів. І це всього за якихось півтора місяця. (22 вересня 1943 року почалось форсування Дніпра, а 6 листопада Київ став радянським).

ГЕНЕРАЛ-ПРАВОЗАХИСНИК

Як ми повідомляли у минулому числі газети, наступного року усі освічені люди відзначатимуть сторіччя з дня народження видатного українського діяча Петра Григоренка. Сьогодні пропонуємо вашій увазі коротку біографію генерала-правозахисника.

ЦРУ РОЗКРИВАЄ ТАЄМНИЦІ ТРЕТЬОГО РЕЙХУ

Через 60 років після закінчення Другої світової війни ЦРУ погодилося розсекретити свої архіви, які допоможуть розкрити таємниці Третього рейху, а також пролити світло на післявоєнну співпрацю американської розвідки і уряду США з нацистськими злочинцями.

КОНСУЛЬТАЦІЇ

КОНСУЛЬТАЦІЇ
ПОДАТОК НА СПАДОК ЗМІНЮЄТЬСЯ

Ще не так давно навіть дітям та батькам при успадкуванні квартири, будинку чи автомобіля треба було віддати державі п’ять відсотків, а рідним братам і сестрам, бабусям і дідусям вже 13 відсотків вартості такого майна.

КУЛЬТУРА

Михайло ІЛЛЄНКО: «КОЛИ ПРЕЗИДЕНТ СКАЗАВ «ДЕПАРДЬЄ» — Я ЗРОЗУМІВ, ЩО УКРАЇНСЬКОГО КІНА НЕ БУДЕ»

Про глядача, українського Аль Пачіно, Президента та В’ячеслава Кириленка розповідає Михайло Іллєнко

ПЕРЛИНІ ЖИТОМИРСЬКОГО ПОЛІССЯ — 100 РОКІВ
НЕ МАХАЙ ХАЙЄРАМИ, БО ДІСТАНЕШ У ДИНЮ!

Варто придивитися уважно до написів на рекламній продукції, прислухатись до виступів народних депутатів, звернути увагу на словесні «перли» журналістів так званого українського телебачення, вихопити кілька реплік з розмов пасажирів у транспорті — і той, хто шанує й любить рідне слово, хто за нього вболіває, щоразу переживатиме шок. Такого масового знущання з нашої мови, такої зневаги до неї й такого її брутального потопту, як те маємо сьогодні, ще, здається, в нас ніколи не було.

БЛИСК І НИЦІСТЬ «ГЕРОЇВ НАШОГО ЧАСУ»

«Рада имамів Махачкали оприлюднила список артистів, чиї гастролі в Дагестані, з точки зору місцевого мусульманського духовенства, були б небажаними.

«Я ХОЧУ, ЩОБ ВИ ПРИПИНИЛИ КУРИТИ. ДОБРЕ?»

Цією фразою починав спілкування з курцями прямо на вулицях генеральний хірург США. Дивак та й годі! Та побільше б таких!

ПОРАДИ

СПОРТ

РОЗСІЧЕННЯ БРОВИ КЛИЧКА ПРИСКОРИЛО ЙОГО ПЕРЕМОГУ

Український боксер Володимир Кличко, перемігши американця Келвіна Брока, захистив свій чемпіонський пояс за версією IBF. Втім, перемогу Володимира Кличка переконливою не назвеш. Попри те, що бій було завершено достроково технічним нокаутом. Значною мірою у цьому провина суперника. Бій розпочався досить мляво. Не минуло й хвилини, як Брок почав клінчувати, не давав нормально вести поєдинок ні собі, ні Володимиру. Сценарій двобою розгортався наче ззаду наперед. Останні раунди виявилися швидшими, динамічнішими, насиченими комбінаціями, а отже, й цікавішими, ніж перші раунди.

ТРЕНЕР «ШАХТАРЯ» ЗГАДАВ ПРО УКРАЇНЦІВ
КАПІТАНСЬКІ ПОВ’ЯЗКИ РОЗПОДІЛЯЮТЬСЯ ВОЛЬОВИМИ РІШЕННЯМИ

Нещодавно у таборі лідерів чемпіонату України з футболу сталися зміни. Спочатку київське «Динамо», а невдовзі і донецький «Шахтар» на поле почали виводити нові капітани команд. Особливо показовою стала «демократичність», внаслідок якої капітанська пов’язка переходила з одних рук до інших.

МОЗАЇКА

МИ — НА 77 МІСЦІ В СВІТІ
УКРАЇНЦІ НАЙМЕНШЕ ЛЮБЛЯТЬ НЕГРІВ І ЦИГАНІВ

Українці найбільшу толерантність проявляють до україно- і російськомовних українців, а також до росіян і білорусів, а найменшу — до негрів і циганів.

ЦІХИ ТИЖНЯ

ЦІХИ ТИЖНЯ