№ 34 (82) / 28 вересня - 4 жовтня 2006

ТІЛЬКИ НИЦИЙ ШАНУЄ ЧУЖИХ І НЕ ПОВАЖАЄ СВОЇХ

Напередодні відзначення 65-ої річниці трагедії у Бабиному Яру засоби масової інформації розповсюдили повідомлення про прес-конференцію радника президента з гуманітарних питань Маркіяна Лубківського, на якій той повідав, що найближчим часом буде створено робочу групу з відомих фахівців-істориків, політологів, соціологів, що наблизить українських громадян до розуміння трагедії Бабиного Яру.

ЗНИЩЕННЯ АКАДЕМІЇ – У ДАРУНОК ДІТЯМ СІОНУ

26 вересня нинішнього року члени ДАК на чолі з Ніколаєнком прийняли безпрецедентне рішення про відмову у видачі дипломів випускникам МАУП, які вже склали державні іспити, та про закриття майже 30 регіональних інститутів та коледжів Академії.

ЙОГО МЕЛОДІЇ ПРОЙМАЛИ КАТІВ

ВЛАДА І МИ

ПРОДАВАТИ УКРАЇНСЬКУ ЗЕМЛЮ — ЗЛОЧИН!

Звернення Української Консервативної партії до народних депутатів України

ЧИ ВСТУПАТИ ДО НАТО – ВИРІШУВАТИ НАРОДУ

Заява Української Консервативної партії щодо позаблокового статусу України

ДРІБНИЦІ, ЩО НАГАДУЮТЬ КОРУПЦІЮ ПОСЛУГ

Міністерство освіти примудрилося призначити перевіряючим сумнівного приватного вузу його ж господаря!

КОРУПЦІОНЕРАМ БОЯТИСЯ НІЧОГО

За 15 років існування незалежної України кожний президент і кожний уряд у своїх програмах оголошували нещадну війну корупції. Однак кардинальних, відчутних для суспільства позитивних зрушень у боротьбі з цим вкрай небезпечним злом не відбувається.

У 2005 РОЦІ НІКОЛАЄНКО НАНІС ДЕРЖАВІ ЗБИТКІВ НА СІМ МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Голова Рахункової палати України Валентин Симоненко вважає, що міністр освіти Станіслав Ніколаєнко минулого року наніс державі збитків як мінімум на 7 мільйонів гривень.

НОВОЯВЛЕНИЙ МЕСІЯ, або «ОДКРОВЕННЯ» ВІД КАШПИРОВСЬКОГО

Хто сказав, що «жовту» пресу не варто читати? Ще й як варто! Бодай для того, аби ще раз переконатися, як густо простір навколо нас нашпиговано викінченими невігласами з претензіями на месіанство, шарлатанами «без царя в голові» та їхніми єдиновірцями.

АСТРОНАВТКА-УКРАЇНКА ВТРАТИЛА СВІДОМІСТЬ ПІД ЧАС ПРОМОВИ ПІСЛЯ ПОЛЬОТУ

Астронавт шаттла «Атлантіс» Хайді Стефанишин-Пайпер під час виголошення своєї урочистої промови на авіабазі Еллінгтон Філд двічі непритомніла.

НЕРВ

ХТО І ЯК БУДУЄ УКРАЇНУ В УКРАЇНІ

4 вересня цього року на сесії міської ради м. Українки (Обухівський район Київської області) вкотре розглядалося питання про встановлення в місті погруддя Т.Г.Шевченка, що його власним коштом виготовив наш земляк із села Щербанівки, відомий скульптор Михайло Горловий. Постанову про спорудження цього меморіалу ухвалила міськрада Українки ще позаминулого скликання. Проте надалі все наштовхнулося на глухий саботаж нинішнього місцевого керівництва.

РОЗСЛІДУВАННЯ

ЗЯТЬ ЧЕРНОВЕЦЬКОГО КУПИВ АТП «КИЇВМІСЬКБУДУ»?

Услід за введенням своїх людей у наглядові ради стратегічних для Києва підприємств мер столиці Леонід Черновецький, схоже, взявся вже і за менш престижні, але теж «грошові». Отже, услід за банком «Хрещатик», «Київміськбудом», «Київводоканалом», «Київенерго», «Київгазом», «Київхлібом», «Київмлином», футбольним клубом «Арсенал» і київським «Соколом» Леонід Михайлович і його команда узялися за київські базари, автотранспортне підприємство мерії, алюмінієвий завод і навіть зоопарк.

ХАСИДИ ЗНОВУ ГИДИЛИ В УМАНІ

Цього року до Умані Черкаської області приїхало близько 19 тисяч хасидів із усього світу. Ортодоксальні євреї кожної осені відзначають в Умані, де похований їх духовний наставник ребе Нахман Брацлавський, новий рік — свято Роша-Шана. Частину з них розмістили в готелі на 220 місць, деякі жили в наметах просто неба. Але більшість паломників поселилися на квартирах місцевих жителів. За рахунок хасидів уманчани латають сімейні бюджети, між собою лаючи звичаї гостей.

ВОЛОДИМИР ЩЕРБАНЬ У США: ГРОШІ «SCM» ТА «ДАХ» ГПУ

У жовтні 2005 року Володимира Щербаня затримали в Маямі, штат Флорида, США за порушення міграційного законодавства.

ПОСТАТІ

ВІН НЕ РАЗ ПОМИРАВ ЗА ІДЕЮ

Минуло 15 літ, відколи припинило битись серце крайового провідника ОУН, дисидента, поета, людини, яка 27 років провела у в’язницях, таборах та психлікарнях, Зеновія Красівського. «Затямте! Ідея живе лише тоді, як прагне людина за неї померти!» — так стверджував Красівський і неодноразово за своє життя помирав за Ідею.

«ЯКЩО ЗНАЙДЕТЬСЯ В УКРАЇНІ ГЕНЕРАЛ ЧИ ПОЛКОВНИК, ЯКИЙ ПООБІЦЯЄ ЗНИЩИТИ «БАНДЮКОВИЧІВ», ЗА НИМ ПІДУТЬ МІЛЬЙОНИ»

Розвиток будь-якого суспільства, нації і країни характеризується циклічністю.

РЕГІОНИ

ГІРКЕ СВЯТО КНИГИ

У Львові сонячно палало друге літо. Центр міста був переповнений туристами, які зачаровано оглядали старовинні замки та сучасних українських повнотілих дівчат. В центрі, біля Оперного грали духові військові оркестри. Львів святкував, а на серці було гірко. Гірко від вражень після 13 книжкового форуму, свята книги, як його ми донедавна вважали. Бо ж цього року це свято було більше схоже на похорон книги. Недаремно ж форумські книготорговці жалілись з телеекрана, що українці перестали читати. Та не перестали ми читати. Просто нові українські книги стали недоступними пересічному читачеві.

УКРАЇНІКУМ ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ НА МІЖНАРОДНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР

У місті Ґрайфсвальд щойно завершився Українікум — єдиний у Німеччині щорічний форум студентів і молодих науковців, які вивчають українську мову або проводять дослідження, пов’язані із Україною.

СПОРТ

ГАНЬБА «ДИНАМО» – ДРУГА СЕРІЯ

З такою грою київське «Динамо» краще б не потрапляло до групового турніру Ліги чемпіонів. Торік, коли динамівці безвільно програли швейцарському «Тюну», цю оказію можна було видати за якусь одноразову невдачу. Тепер, якщо так і далі продовжуватиметься, то це означатиме, що серія ганьби і профанації українського футболу в Європі триватиме шість «серій» аж до початку грудня, коли учасники групового турніру зіграють останній тур.

ВІД ШЕВЧЕНКА В «ЧЕЛСІ» ЧЕКАЮТЬ БІЛЬШОГО

Поки що не йде гра в новому клубі у капітана збірної України Андрія Шевченка. Після переходу з «Мілана» до лондонського «Челсі» склалася цікава традиція, яка може тішити хіба що тих, хто не вболіває за клуб Абрамовича. Коли Шевченко забиває — «Челсі» програє, і навпаки, якщо команда виграла — значить Шевченко не забив.

КРОКУЮТЬ НОГА В НОГУ

КОНСУЛЬТАЦІЇ

КОНСУЛЬТАЦІЇ
ЯКИЙ БОРЩ БЕЗ ПАСТЕРНАКУ!

Рецепти здорової кухні від Ганни Данілевської

НЕ БІЙТЕСЯ СТАРОСТІ: ВОНА ВТІЛЮЄ МУДРІСТЬ!

МОЗАЇКА

НА ВОЛИНІ ВІДКРИВСЯ НДІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

У Луцьку при Волинському державному університеті відкрили Науково-дослідний інститут Лесі Українки.

ЖУРАВЛИННИЙ СІК МОЖЕ ЗАМІНИТИ АНТИБІОТИКИ

Речовини, що входять до складу соку журавлини, здатні захистити організм людини від бактерійних інфекцій і можуть в майбутньому замінити антибіотики, що стають все менш ефективними через збільшення стійкості хвороботворних бактерій.

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ — НА ТРЕТЬОМУ МІСЦІ ЗА ПРИБУТКАМИ У ЗЛОЧИНЦІВ

Згідно зі статистикою Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), торгівля людьми вийшла на третє місце за прибутками у міжнародному злочинному світі. Перше і друге місця посідають торгівля зброєю і наркотиками.

РОСІЙСЬКА ФСБ РОЗКРИЛА ТАЄМНИЦЮ ТУРИНСЬКОЇ ПЛАЩАНИЦІ

Таємниця однієї з найважливіших християнських святинь — Туринської плащаниці — хвилює людей вже багато століть. Вважається, що в цей льняний саван був загорнутий Ісус Христос при похованні, а зображення людини на тканині — це відбиток його обличчя і тіла. Плащаницю багато років вивчають експерти з різних країн світу, яким до цих пір не вдалося прийти до однозначних висновків.

ЦІХИ ТИЖНЯ

ЦІХИ ТИЖНЯ