РОСІЙСЬКА ФСБ РОЗКРИЛА ТАЄМНИЦЮ ТУРИНСЬКОЇ ПЛАЩАНИЦІ

Таємниця однієї з найважливіших християнських святинь — Туринської плащаниці — хвилює людей вже багато століть. Вважається, що в цей льняний саван був загорнутий Ісус Христос при похованні, а зображення людини на тканині — це відбиток його обличчя і тіла. Плащаницю багато років вивчають експерти з різних країн світу, яким до цих пір не вдалося прийти до однозначних висновків.

Недавно до розслідування таємниці походження плащаниці підключилися і вчені Інституту криміналістики Федеральної служби безпеки Росії. Вони провели серію унікальних експериментів, які дозволили дізнатися обставини останніх днів життя і страти Христа.
Фахівці ФСБ навмисно відійшли від релігійного трактування плащаниці. Вони вирішили досліджувати її як предмет з місця злочину — на професійному жаргоні це називається «речдок». Робота проходила під керівництвом доктора технічних наук Анатолія Фесенка, який довгий час керував Інститутом криміналістики.
За його словами, ученим довелося провести комплексні дослідження на стику хімії, фізики, математики і біології. «Спершу ми з’ясували можливий вік тканини, змоделювавши процес старіння, — розповів експерт. — І дійшли висновку, що американські вчені, що «омолодили» плащаницю більш ніж удвічі, помилялися. Їй насправді не менше, як дві тисячі років». Разом з тим були спростовані припущення про те, що Туринська плащаниця старша за Ісуса Христа на тисячу років.
Окрім доказів віку плащаниці, криміналістам вдалося за відбитками на тканині досліджувати характер ран, отриманих Христом. Кажучи професійною мовою, досліджуваний матеріал зберіг матеріальні свідчення про жертву насильства. «На довгому льняному полотнищі розміром 4,3 х 1,1 метра є ледь помітний жовтувато-коричневий відбиток двох проекцій голого чоловіка, спереду і ззаду. Аналіз всіх відбитків доводить, що зображену на плащаниці людину били батогами римського зразка, які мали п’ять хвостів із закріпленими на кінцях свинцевими ґудзиками», — повідомили експерти, що досліджували плащаницю.
Згідно з висновками вчених, рани, отримані загорнутою в тканину людиною, точно відповідають описаним в Біблії стражданням Христа. «На правому плечі — широка смуга, що свідчить про несення важкого предмета, можливо, хреста. Носова кістка перебита від удару з лівого боку. З лівого боку вилиця розбита, тому ця сторона набрякла. Підборіддя яскраво окреслене, особливо зліва. Справа на ньому пляма від крові або глибокої рани. Зображення особи асиметричне. Ця людина страждала, тому риси її обличчя після смерті неоднаково скоротилися», — свідчить висновок криміналістів.
Грандіозна робота експертів дозволила пролити світло на загадку святині. Результати цього дослідження в черговий раз підтвердили, що на тканині-плащаниці справді відображені страждання Христа.