№ 38 (86) / 26 жовтня - 1 листопада 2006

МІНІСТРА ОСВІТИ НІКОЛАЄНКА — У ВІДСТАВКУ!

24 жовтня студенти, викладачі та співробітники Міжрегіональної Академії управління персоналом розпочали страйк під Кабінетом Міністрів України. Вони виступають проти тотального переслідування Академії Міністерством освіти і науки України та безпідставного закриття її філій по всій Україні.

У РЕЙТИНГУ СВОБОДИ ПРЕСИ УКРАЇНА ПАСЕ ЗАДНІХ

Україна посідає 105 місце із 168 за ступенем свободи преси, йдеться в дослідженні міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів».

ОСОБИСТОСТІ

РОЗГОРНУВ ПЕРЕД ОЧИМА СИЛУ Й СЛАВУ УКРАЇНИ

Минуло 100 років від дня народження знаного в світі, але маловідомого в нас художника, ілюстратора, автора історичних полотен, іконописця Петра Андрусіва. Так сталося, що доля його закинула в далекі світи, однак думкою, творчістю, громадською працею він завжди залишався з Україною. Вона живе на його полотнах, де можна побачити наших уславлених князів і гетьманів, героїв визвольних змагань, лицарів-козаків, селян, міщан, — усіх тих, хто творив історію нашої вітчизни.

СВІТ

ДЕВІД ДЮК ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО МОЖЛИВУ СВІТОВУ ВІЙНУ

Днями у Міжрегіональній Академії управління персоналом побував відомий американський правозахисник, колишній конгресмен США Девід Дюк. Він узяв участь у руглому столі на тему «Зовнішня політика США у сучасних умовах».

УКРАЇНА МОЖЕ СТАТИ «ВІДСТІЙНИКОМ» ДЛЯ НЕЛЕГАЛІВ

Європейський Союз і Міжнародна організація з міграції у найближчі три роки обіцяють надати Україні майже два з половиною мільйони євро для створення дієвої системи контролю за міграційними потоками. Саме політика щодо нелегалів стала головним каменем спотикання напередодні саміту Україна—ЄС, що має відбутися цієї п’ятниці в Гельсинкі.

КОНСУЛ РОСІЇ У ЛЬВОВІ ВИБАЧИВСЯ ЗА ЗАЯВИ СВОЇХ КОЛЕГ

Генеральний консул РФ у Львові Євгеній Гузєєв вибачився за заяви представників МЗС РФ щодо утисків російської мови в Івано-Франківську. Про це під час прес-конференції заявив мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

АМЕРИКА ПЕРЕХОДИТЬ НА УКРАЇНСЬКУ ВИМОВУ

Раніше у федеральних органах США в написанні Києва використовувалася російськомовна транслітерація — Kiev. Тепер буде прийнята транслітерація відповідно до україномовного звучання назви української столиці — Kyiv.

КРАСНЕ СЛОВО У КОНТЕКСТІ ДОБИ
СТАНІСЛАВ НІКОЛАЄНКО — МАХІНАТОР

Як вже неодноразово повідомлялося, випадковий міністр освіти і науки Ніколаєнко, якого винахідливі студенти зображують в образі свині, зорганізував тривале переслідування МАУП. Зробив він це на догоду своїм сіоністським зверхникам і кажуть, що за величезний хабар. Діє при цьому Ніколаєнко як справжній сіоніст, тобто «з-за рогу».

ПРАВО

ОДЕСЬКОГО ПРОКУРОРА ПІДВЕЛО КВАРТИРНЕ ПИТАННЯ

В Одесі незаконно отриману елітну квартиру першого заступника прокурора Сергія Даниліна було передано дитячому будинку сімейного типу. Коли 22 дитини заселилися до нової 156 метрової квартири з великим залом, коштовною сантехнікою, сауною — Сергій Данилін заявив, що судитися з дітьми за квартиру не буде... Збрехав прокурор! Попри те, що його відсторонили від виконання обов’язків саме через скандал з квартирою, той ініціював судовий процес!

ТЕЛЕВЕДУЧА «1+1» УПІЗНАЛА ПРИКРАСИ ГОНГАДЗЕ

Апеляційний суд Києва допитав ведучу телеканалу «1+1» Людмилу Добровольську як свідка у «справі Гонгадзе». На засіданні Добровольська у вільній розповіді повідомила обставини і деталі поїздки в Таращу на упізнання «таращанського тіла».

«ЕСДЕК», ЩО ВТІК ВІД РОСІЙСЬКОЇ МІЛІЦІЇ, ЗДАВСЯ УКРАЇНСЬКІЙ ПРОКУРАТУРІ

Очевидно, таким, як він, в «постпомаранчевой» Україні більше нічого боятися.

ПОСІЯВ ПЛЕВЕЛИ — НЕ ЧЕКАЙ ХЛІБА

Поява у вересні нинішнього року в Інтернеті відеозапису, що зафіксував жорстоке знущання старшокласників над молодшими учнями в чернівецької школи №27, мала ефект вибуху бомби. Виявляється, що зловісна дідівщина не тільки залишається нездоланною в армії, а й поширюється на дитячі навчальні заклади, причому не для сиріт.

КИЇВСЬКИЙ ЗООПАРК ОЧОЛИВ… БАНЩИК

На початку вересня заступник голови КМДА Ірена Кільчицька повідомила про конкурс на посаду директора столичного зоопарку.

Микола ТОМЕНКО: «У СТОЛИЦІ СКЛАДАЄТЬСЯ КОРУПЦІЙНА СИСТЕМА ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ»

Народний депутат України Микола ТОМЕНКО попереджає, що на наступній сесії Київради 26 жовтня «планується розглянути десятки питань щодо роздачі земель «правильним людям».

УРОКИ ІСТОРІЇ

Володимир СЕРГІЙЧУК:

Одним з головних завдань у боротьбі з прагненням українського народу бути господарем на своїй землі Москва вважала компрометацію національно-визвольного руху, аби від нього — як нібито злочинного — відвернулися широкі маси.

КОРСАРИ ТРЕТЬОГО РЕЙХУ

Німецькі субмарини Другої світової війни були справжнім кошмаром для англійських і американських моряків. Вони перетворили Атлантику на справжнє пекло, де серед уламків і палаючого палива відчайдушно волали про порятунок жертви торпедних атак. Лише до 1944 року союзникам вдалося зменшити втрати, що завдавали їхнім флотам німецькі підводники.

УКРАЇНСЬКИЙ ШЛЯХ РОЗВИТКУ — АНТИТЕЗА ІМПЕРІАЛІЗМУ І «БОГООБРАНОСТІ»

Внаслідок неймовірно сприятливого поєднання природно-географічних і соціально-економічних чинників, яке лише нині стає дедалі помітнішим аналітикам не лише в Україні, але й за її межами, українська нація в ХХІ столітті неминуче приречена на успіх.

УКРАЇНСЬКИЙ ФАШИЗМ: НЕВЖЕ ТАКЕ МОЖЛИВЕ?

Під час ходи ветеранів ОУН-УПА на Покрову центром Києва проти них було влаштовано кілька провокацій різними політичними й неполітичними силами. Однією з них були сумнозвісні скінхеди — надзвичайно войовниче плем’я, що вже встигло продемонструвати своє нелюдське нутро. Від несподіваного нападу жорстоких скінхедів ветерани-патріоти були порятовані ефективним втручанням столичної міліції. Проте справа стоїть значно ширше за прикрий епізод на Хрещатику.

КОНСУЛЬТАЦІЇ

КОНСУЛЬТАЦІЇ
ЧОРНОБРИВЦІ В НАШІМ КРАЇ — НЕ ЛИШЕ ДЛЯ КРАСИ…

Осінні рецепти від натуропата Олени Світко

ВИНО ЛІКУЄ ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

Болгарські вчені володіють багатьма секретами зцілень за допомогою вина. Такі рецепти зазвичай користуються популярністю. Ще б пак! Хто ж відмовиться від такого задоволення. Восени болгарські народні лікарі радять лікувати ішемічну хворобу серця. Для цього беруть 0,5 л червоного вина типу кагор, проварюють його впродовж п’яти хвилин з 50 грамами перемеленого насіння кропу. Не проціджують. П’ють по 30 грамів перед кожним прийомом їжі, попередньо збовтавши вміст пляшки.

СПОРТ

ІСТОРИЧНЕ «ЗОЛОТО» ІРИНИ КРАСНЯНСЬКОЇ
«ДИНАМО» ВИРВАЛОСЯ ВПЕРЕД

Вимальовується цікава тенденція у змаганні лідерів чемпіонату України. У кого кращі турнірні здобутки у Лізі чемпіонів, той поступається в таблиці національної першості. Підсумком 11 туру чемпіонату України стала перша поразка донецького «Шахтаря», внаслідок якої столичні динамівці випередили їх у турнірній таблиці.

УЯВНІ ПЕРЕВАГИ ПРИ НАЯВНИХ ПОРАЗКАХ

МОЗАЇКА

КЕФІР РЯТУЄ ДІТЕЙ ВІД АЛЕРГІЇ

Вживання кефіру знижує вірогідність розвитку харчової алергії у дітей, вважають тайванські вчені. За їхніми даними, деякі компоненти цього ферментованого молочного напою здатні знизити рівень імуноглобулінів, що провокують алергічні реакції.

ОВОЧІ І ФРУКТИ ПЕРЕШКОДЖАЮТЬ РАКУ

Якщо протягом дня їсти не менше п’яти разів овочі і фрукти, то ризик захворіти на рак зменшується як мінімум на 12%, вважає іспанський лікар-дієтолог Пілар Сервера (Pilar Cervera).

ОЖИРІННЯ ВБИВАЄ РОЗУМ?

Ожиріння погано позначається на вашому артеріальному тиску, відбирає у вас роки життя і перевантажує серце. Нині вчені виявили, що набір ваги також погіршує ваш інтелект.

ЦІХИ ТИЖНЯ

ЦІХИ ТИЖНЯ