КОНСУЛ РОСІЇ У ЛЬВОВІ ВИБАЧИВСЯ ЗА ЗАЯВИ СВОЇХ КОЛЕГ

Генеральний консул РФ у Львові Євгеній Гузєєв вибачився за заяви представників МЗС РФ щодо утисків російської мови в Івано-Франківську. Про це під час прес-конференції заявив мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

Зокрема, зазначив він, під час недавньої зустрічі в Івано-Франківську з консулом РФ у Львові, з вуст останнього «пролунало вибачення і пропозиція «давайте дружити».
Як повідомив Анушкевичус, у відповідь на недавню заяву представників російського зовнішньополітичного відомства міська рада направила звернення до Президента  Віктора Ющенка, МЗС РФ і громадян України всіх національностей, у якому висловила обурення грубим втручанням офіційних кіл Росії у внутрішні справи України, зокрема в сферу компетенції органів місцевого самоврядування України щодо мовного питання.
«Вважаємо заяви про утиски російської мови в Івано-Франківську безпідставними і провокаційними, які мають на меті посіяти розбрат у багатонаціональному українському суспільстві», — говориться у зверненні.
Як відомо, у вересні МЗС Росії виступило з твердженням, що в Івано-Франківську заборонено говорити російською мовою на всій території навчальних закладів, не дозволяється проводити масові заходи російською мовою і навіть розклеювати оголошення російською мовою в громадських місцях. Тим часом про те, які заходи вживаються у самій Росії для підтримки української мови, у Кремлі воліють не говорити.