№ 37 (85) / 19-25 жовтня 2006

ВЛАДА І МИ

ПРОВОКАЦІЙ ВДАЛОСЯ УНИКНУТИ

Репортаж зі святкування 64-ї річниці УПА

ОСОБИСТОСТІ

Максим РИЛЬСЬКИЙ: «ТАКІ ЛЮДИ, ЯК МИХАЙЛО ДОНЕЦЬ, НЕ ЗАБУВАЮТЬСЯ»

2 червня 1941 року вночі (пора найвдатніша для «заплічних справ» майстрів-енкаведистів) бандити ввірвалися в будинок по Церковному провулку на Звіринці в Києві. Розгублені господарі — Михайло Іванович і Марія Едуардівна із жахом спостерігали, як нишпорки, обшукуючи помешкання, перевернули все вщент.

ВЛАДА І МИ

ЮЩЕНКО ЗІГРАВ НА ІНТРИЗІ СТАРИХ ДРУЗІВ?

Призначення секретаря РНБО — ключовий момент вибору для Президента. Як і тоді, коли він раптово передумав розпускати парламент, а натомість почав підписувати з донецькими Універсал. Ющенко продовжує гру з багатими олігархами Сходу, все далі віддаляючись від середовища, яке обирало його на Заході

МУЗЕЙ У ХОВЕЛЛІ ОБІКРАЛИ РОСІЙСЬКІ ДИПЛОМАТИ

Історія з поверненням козацьких регалій, серед яких чимало безцінних експонатів часів Нової Січі, добігає до свого трагічного фіналу. Днями вночі було зламано замки і печатки музею Кубанського козацького війська в Ховеллі, штат Нью-Джерсі, США. Група невідомих вилучила частину регалій і зникла у невідомому напрямку. Експерти підозрюють спецоперацію добре тренованих відставників, чи діючих офіцерів ГРУ РФ. Зрозуміло, що розшуки нічого не дали.

СВІТ

МОШЕ КАЦАВА ЗВИНУВАЧЕНО У ЗГВАЛТУВАННІ ПІДЛЕГЛИХ, А ТАКОЖ У ШАХРАЙСТВІ ТА ХАБАРНИЦТВІ

Поліція, розглянувши зібрані слідством дані, рекомендувала прокурору Ізраїлю Менахему Мазуру висунути офіційно звинувачення президентові Моше Кацаву.

ЗАГИНУВ НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ЮРІЙ ОРОБЕЦЬ

В Києві у ДТП на автодорозі між станціями метро «Оболонь» і «Петрівка» загинув народний депутат від «Нашої Україна» Юрій Оробець.

ЩЕ ОДИН ПРЕЗИДЕНТ ОБІЗВАВ БУША САТАНОЮ

Президент Ірану Махмуд Ахмаді Нежад вважає, що американський лідер Джордж Буш «одержимий дияволом», повідомляє іранське телебачення. Відповідну заяву глава Ісламської республіки зробив в одній з мечетей Тегерана.

ПРАВО

ОСВІТА В УКРАЇНІ ПОДЕШЕВШАЛА. ЗА СПРИЯННЯ МІНІСТРА НІКОЛАЄНКА?

Сьогодні дипломованим фахівцем будь-якого вузу можна стати всього за 800 доларів. І для цього не треба протирати штани на студентській лаві довгі п’ять років. Потрібно просто «розмістити замовлення» на одному із спеціалізованих сайтів. Можливі знижки. Індивідуальний підхід і «порядність» гарантовані. Днями в цьому переконалися співробітники МАУП. Не так давно з ініціативи міністра Ніколаєнка 4655 випускників цього вузу не отримали дипломів. Вартість цих дипломів на чорному ринку — 4 мільйони доларів.

ЛИСТИ

КРАЇНА ВТРАЧАЄ ДЕРЖАВНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

Відкритий лист Президентові України В.А.Ющенку

ЛИСТИ

ЖЕРТВИ АКЦІЇ «ВІСЛА» ВИМАГАЮТЬ ВІДНОВЛЕННЯ СВОЇХ ПРАВ

До нашої редакції надіслав цілий пакет листів Ян Набуда з польського міста Тересполя. Серед них звернення до прокуратури міста Кросна, до Хельсінської фундації з прав людини у Варшаві, самоврядного колегіуму розшукового міста Кросна, а також відповідь прокуратури на його запит.

СТАЖ ВЕЛИКИЙ, А ПЕНСІЯ МІЗЕРНА

Нещодавно Верховна Рада прийняла Закон про пенсії для тих, хто працював на Далекій Півночі. Це, мабуть, дуже пільгові пенсії. А про тих, хто був безвинно засуджений на великі терміни покарання за те, що любив Україну, боровся за Україну, мабуть, забули.

НЕРВ

НЕВІГЛАСИ З РУПОРОМ, або ЩЕ РАЗ ПРО «НАСИЛЬНИЦЬКУ УКРАЇНІЗАЦІЮ»

Пригадуєте? — кілька тижнів тому ні сіло ні впало з Москви у наш бік бабахнув черговий залп офіційно-владного «возмущенія» буцімто новими утисками російської мови на українських теренах, зокрема в Івано-Франківську.

ПРИВИД ІНКВІЗИЦІЇ З ПРОФІЛЕМ ДИКУНСТВА

РОЗСЛІДУВАННЯ

«НА ВИПАДОК СМЕРТІ СВОЇ ПОКАЗИ Я ЗАФІКСУВУВАВ НА ВІДЕОПЛІВКУ»

Після публікації протоколу допиту свідка Б. у справі про вбивство Вячеслава Чорновола («Українська газета плюс» № 33), який вперше з’явився на сайті «Української правди», до нашої редакції приніс заяву самого свідка розслідувач загибелі лідера Руху Микола Степаненко. Гадаємо, усім буде цікаво дізнатися про реакцію свідка Б. на оприлюдення його показів.

УРОКИ ІСТОРІЇ

ЧИ ПІДПИСУВАВ СТЕПАН БАНДЕРА ПАКТ МОЛОТОВА-РІББЕНТРОПА?

Здається, що українське суспільство вже визріло до нового, нестереотипного погляду на проблему Української Повстанської армії. Принаймні, про це свідчать останні дискусії.

ЇХ ВИПРАВДАЛА ІСТОРІЯ

50 років тому почалося повстання проти комуністичного режиму в Будапешті

ПРОЩАВАЙ, ДЕМОНОКРАТІЄ...

Аналітичні нотатки напередодні диктатури В нашій країні влада народу однозначно не відбулася. Замість демократії, тобто влади демосу або народу, у нас витворилася влада демонів або демонократія.

КОНСУЛЬТАЦІЇ

КОНСУЛЬТАЦІЇ
КРАЩА ЇЖА — КАРТОПЛЯ
ЧОМУ ДІЄТИ ВИХОДЯТЬ З МОДИ

Серед наших сучасників чимало тих, хто постійно цікавиться дієтами і постійно випробовує їх на собі. Що за цим стоїть? «Як що?— здивується хтось. — Бажання позбутися зайвої ваги, бути здоровим, красивим». Виявляється, не лише це. Чимало психологів стверджують, що проблема повноти для багатьох — звичайнісінький комплекс, який деякі люди доводять до рівня нав’язливої ідеї.

ДИВО-КВАС З ПЛОДІВ КАШТАНА

Київ, та й інші українські міста, в ці осінні дні засипані каштанами. Лискучі плоди чарують око. На цьому і все. Мало хто знає, що плоди ті надзвичайно цілющі. Відомий цілитель Борис Болотов радить приготувати з них квас, з допомогою якого можна очистити організм від радіації.

СПОРТ

АДРЕСАТ ВБОЛІВАЛЬНИЦЬКОГО ГНІВУ – СУРКІС
ЗАДІЯЛИ «ПРИХОВАНІ РЕЗЕРВИ»

Зустріч збірної України з неочікуваним лідером відбіркової групи «В» до фінальної частини чемпіонату Європи-2008 — командою Шотландії — видавалась непростою. Певною мірою, можна вважати вирішальною для команди Олега Блохіна. Як зізнався перед цією зустріччю сам наставник нашої національної команди, втрата очок у матчі з шотландцями поклала б край сподіванням на боротьбу за прохідне місце в групі.

МОЗАЇКА

У КРЕМЕНЧУЦІ НЕЗАКОННО ВСТАНОВЛЕНО ПАМ’ЯТНИК МАХНОВІ

У неоднозначну ситуацію поставив міську владу Кременчука один з жителів цього придніпровського міста, самовільно встановивши пам’ятник Нестору Махнові.

ВОЛИНСЬКІ АРХЕОЛОГИ ЗНАЙШЛИ ЯЗИЧНИЦЬКЕ ПОХОВАННЯ В ХРИСТИЯНСЬКІЙ ЦЕРКВІ

Волинські археологи під час розкопок на території Луцького замку виявили унікальне поховання ХІІ століття. Його сенсаційність полягає в тому, що це своєрідне поєднання християнського і язичницького звичаїв, повідомив кандидат історичних наук, директор Волинського філіалу охорони археологічної служби Інституту археології НАН України Віталій Шкуропад.

СПИСОК КРАЩИХ ВУЗІВ СВІТУ

Днями опубліковано рейтингове дослідження кращих вузів планети, яке проводиться щорічно. До трійки кращих вищих учбових закладів світу увійшли Гарвард, Кембрідж і Оксфорд. В той же час Московський державний університет за рік опустився на чотирнадцять позицій і зайняв 93-те місце. Українські вищі навчальні заклади в цьому списку не значаться.

АВТОМОБІЛІ «НАСТУПАЮТЬ» НА П’ЯТИ

Наші великі міста переповнюються автотранспортом. Причому з кожним роком цей процес прискорюється. Перед веде столиця. За статистикою, щороку українські громадяни купують до 35 тисяч автомобілів. З низ 20 тисяч — стають власністю киян.

ЦІХИ ТИЖНЯ

ЦІХИ ТИЖНЯ