КРАЩА ЇЖА — КАРТОПЛЯ

Справа в тому, що середньостатистичний громадянин з’їдає за рік близько ста кілограмів картоплі, в якій близько двох відсотків білка, і близько десяти кілограмів яловичини, в якій приблизно двадцять відсотків білка. Простий арифметичний підрахунок показує, що ми виїжджаємо на кількості. За рахунок картоплі хоч якось насичуємо себе аскорбіновою кислотою: до 300 грамів улюбленого продукту входить приблизно 15 міліграмів аскорбінки — цього достатньо, щоб не захворіти на цингу. Максимальна концентрація найцінніших речовин міститься в шарах, що прилягають до шкірки, яку ми немилосердно зрізаємо. Тому тим, хто змушений харчуватися переважно картоплею, треба скористатися такою порадою: пекти її або варити в мундирі.
До речі, картопля, як і дієтичний хліб грубого помолу, найменше сприяє ожирінню і підвищенню рівня холестерину. Про це впевнено стверджують дієтологи нового покоління.
Ще одна речовина, в якій ми всі маємо потребу, — піродоксин, що знезаражує токсини і запобігає карієсу, — він також є в картоплі. Цей дивний коренеплід — головне джерело калію, потреба в якому особливо зростає при розумовому перевантаженні. Як стверджують дієтологи, одна запечена картоплина забезпечує вітамінами на увесь день. Як бачимо, любителям картоплі нема чого боятися.