ЗАДІЯЛИ «ПРИХОВАНІ РЕЗЕРВИ»

Зустріч збірної України з неочікуваним лідером відбіркової групи «В» до фінальної частини чемпіонату Європи-2008 — командою Шотландії — видавалась непростою. Певною мірою, можна вважати вирішальною для команди Олега Блохіна. Як зізнався перед цією зустріччю сам наставник нашої національної команди, втрата очок у матчі з шотландцями поклала б край сподіванням на боротьбу за прохідне місце в групі.

Власне, у таких розкладах винні самі футболісти української збірної. Ще перед жовтневими матчами збірних проти Італії та Шотландії Блохін зазначав, що прийнятним підсумком цього спареного туру став би чотириочковий доробок. Після безвільної поразки Італії стало зрозуміло, що нашим не бачити навіть цього. Відтак, постало питання остаточно не втратити шанси на продовження турнірної боротьби.
З цим українські футболісти гідно впоралися. Перемога 2:0 над Шотландією відчутно поправила турнірне становище збірної України, водночас розкривши «приховані резерви» гри наших футболістів. Виявляться, можуть, коли захочуть грати самовіддано. Втім, на жаль, не має впевненості, що так зможуть діяти завжди, коли турнірна ситуація, так би мовити, візьме за горло. Бо ж одна справа перемагати (до того ж не без надзусиль) більш прийнятну за стилем гри Шотландію, яка перед матчем з Україною наче перевтомилася від свого всепереможного поступу у попередніх трьох зустрічах. Команда, від якої не вимагається максимального результату, може дозволити собі не прагнути перемоги у кожному матчі. Це й зіграло на руку збірній України.
З іншого боку й наші молодці. Принаймні, проти таких суперників, як Шотландія. Вона ще попсує нерви іншим командам, зазначив після зустрічі Олег Блохін. Залишається сподіватися, що це будуть наші основні конкуренти. Натомість подібна участь омине українську команду у матчі в Шотландії. У будь-якому разі незалежно від турнірного становища, перемагати цю збірну без належної самовіддачі не реально. І київська зустріч для наших складалася вкрай натужно. Попри чималі зусилля, голеві моменти біля воріт гостей виникали нечасто. Та й коли траплялися, м’яч не йшов у ворота. Як, наприклад, на початку другого тайму, коли Андрій Шевченко з близької відстані влучив у штангу. Після такої невдачі хтось мусив переломити хід поєдинку. Ним став гравець лінії оборони Олександр Кучер, який опинився у потрібному місці в потрібний час і зльоту спрямував м’яча у сітку шотландських воріт.
Далі вже було легше. Шотландці позбулися своєї основної переваги — можливості грати від оборони. Відкрилися, дещо заметушилися. За таких обставин і «зірка» Шевченка принагідно блиснула. Його здібності проявилися при добиванні «пораненого» суперника. Словом, дії капітана закріпили перевагу збірної України. Мимоволі подумалося, ось так би й проти Італії. Проте простий меркантильний розрахунок підказує, що проти італійців Шевченко так не гратиме. Боюсь, що раптом трапиться проти англійців — також. Інша справа їхні затяті історичні антагоністи шотландці. Тож залишається сподіватися, що Шевченко вже більше не буде переходити до клубу якогось іншого європейського чемпіонату. Або ж згадає, що розпочинав свій футбольний шлях і пройшов становлення гравця в Україні, національній збірній якої ще в цьому відбірковому турнірі передує нелегкий шлях. Для успішного подолання якого необхідно буде вигравати не тільки в шотландців, а й в італійців та французів.
Олександр НАКАЗНЕНКО


Відбірковий турнір чемпіонату Європи 2008 року.
Група «В». 

Україна – Шотландія – 2:0
Голи: Кучер (61), Шевченко (90, з пенальті).
 Україна: Шовковський, Свідерський, Русол, Кучер, Несмачний, Тимощук, Шелаєв, Гусєв (Мілевський, 62), Калиниченко (Воробей, 77), Воронін (Шершун, 90+1), Шевченко.

Франція – Фарери – 5:0
Грузія – Італія – 1:3