№ 43 (91) / 30 листопада - 6 грудня 2006

ГОЛОДНЕ ПЕКЛО 1933-го

…У 1932-1933 роках в Україні, в центрі Європи, чинився злочин проти українців, проти людяності, — злочин, на який прагматичний до цинізму західний світ «сором’язливо» заплющив очі. Ніби не відаючи про все, що діялося тоді на теренах одвік непокірного народу, який учергове імперія вирішила немилосердно покарати…

НАВІЩО ПРОДАВАТИ ДУШУ?

Увечері 25 листопада на багатьох телеканалах транслювалася промова В. Ющенка з нагоди відзначення Дня жертв голодоморів і політичних репресій.

85 РОКІВ НЕСКОРЕНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ДУХУ

Днями виповнилося 85 років з часу трагедії, що сталася під містечком Базар. 359 вояків армії Юрія Тютюнника, яка проривалася пізньої осені до Києва, щоб порятувати українських селян від першого голодомору, який влаштувала окупаційна радянська влада, потрапили після закінчення набоїв в полон до червоноармійців. Після відмови перейти на бік ворога та жорстоких катувань всі вони були розстріляні.

ВЛАДА І МИ

Я НЕ ПРОЩАЮ!

І мертвим, і живим, і ненародженим українцям як в Україні, так і за її межами Послухайте, мої замучені голодом предки, промовляю я, коли ви спите у братських могилах сіл Устивиця і Зубівка на Полтавщині.

ВАСИЛЮ ЯРЕМЕНКУ ПРИСУДЖЕНО ПРЕМІЮ ІМЕНІ ІВАНА НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО
МАУП ПЕРЕМАГАЄ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ У СУДІ

Господарський суд Києва відновив права 26 філіалів Міжрегіональної академії управління персоналом, ліцензії яких були анульовані Міністерством освіти і науки.

З АРХІВУ СБУ ЗНИКЛИ ДОКУМЕНТИ ПРО ГОЛОДОМОР?
ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО СТАВИЛИ НЕПРИЄМНІ ЗАПИТАННЯ

Перебуваючи з візитом у німецькій столиці, колишній український прем»єр Юлія Тимошенко висловила переконання, що Україна може зіграти важливу роль у питанні диверсифікації постачання енергоносіїв для Євросоюзу. Однак для цього, на її думку, Україні поки що бракує політичної волі.

ДУШІ МЕРТВИХ ВОЛАЮТЬ, А ЖИВІ СТРАМУ НЕ ІМУТЬ
ХТО ЗАПЛАТИВ ЗА ВІЗИТ ЯНУКОВИЧА В ЯНУКИ?

Наприкінці минулого тижня в столиці Білорусі відбувалася зустріч глав урядів країн СНД. Український прем’єр-міністр Віктор Янукович прибув до Мінська літаком у супроводі багатолюдного почту – народних депутатів, міністрів та міністерських чиновників меншого калібру, численних працівників засобів масової інформації.

РОЗСЛІДУВАННЯ

НОВИЙ ПОВОРОТ У СПРАВІ ГОНГАДЗЕ

Ймовірно, тіло українського журналіста Георгія Гонгадзе перебуває у Словаччині. З такою тезою виступили словацькі журналісти на сторінках популярної газети «Сме». Вони посилаються на дані поліції і стверджують, що цю інформацію Словацький інтерпол раніше уже надіслав українській стороні. Однак, остання на неї не реагує. Тему підхопили і чеські ЗМІ.

Микола МЕЛЬНИЧЕНКО: «НЕПОКАРАНЕ ЗЛО КУЧМИ ПОРОДИЛО ВІДЧУТТЯ ТОТАЛЬНОЇ БЕЗКАРНОСТІ Й У ПОЛІТИКІВ НОВОГО ПРИШЕСТЯ»

Я не знаю, скільки людей в Україні пам’ятають дату 28 листопада 2000 року.

УКРАЇНСЬКА ДІЙСНІСТЬ: МІЖ СЦИЛОЮ СВІДОМОГО І ХАРИБДОЮ ПІДСВІДОМОГО ЧАСТИНА ДРУГА

Нинішні українські реалії на диво нагадують відому американську кінокомедію «Дурний і ще дурніший». Коли б уже здавалося повсюдно і всім сущим, що нічого дурнішого ні сказати, ні втнути уже навіть у принципі неможливо, з’являється ще дурніший і робить свою чорну справу. Хіба не так?

КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ

ЛЕГЕНДИ ТА МІФИ ЗАГУБЛЕНОЇ УКРАЇНИ

Коли вимовляєш слово «Україна», виникає низка асоціацій, пов’язаних передусім з рівнинами Лівобережжя, смарагдовими київськими пагорбами, львівськими соборами, соняшниками, вишиванками, червоними шароварами, гопаком, варениками і, на превеликий жаль, значно рідше у низці тих асоціацій зринатимуть гори.

УРОКИ ІСТОРІЇ

Левко ЛУК’ЯНЕНКО: «АГЕНТИ МОСКВИ В УКРАЇНІ ГАЛЬМУЮТЬ ВИЗНАННЯ ГОЛОДОМОРУ ГЕНОЦИДОМ»

Проблема голодоморів в українській політиці дискутується давно. Проблема, хоч і явно задавнена, та вона ще й сьогодні не втрачає своєї гостроти.

НЕ ВИЗНАЄШ ГОЛОДОМОРУ — ЗВІЛЬНЯЙ ПОСАДУ
«Я ВИЖИЛА ТІЛЬКИ ТОМУ, ЩО МАМА... КИНУЛА МЕНЕ»

Мені минав четвертий рочок. Мого батька, 30-річного Федора Горобця, завідувача колгоспною конефермою у селі Малий Бакай Решетилівського району на Полтавщині, звинуватили у змові з підлеглим-підлітком, якого у полі затримали з клунком украденої для сім‘ї дерті. Спочатку батька катували в сільраді. Потім — у Решетилівському районному НКВС.

ДЕ НАШІ ГЕТЬМАНИ

Увага істориків останнім часом прикута до пошуків місця поховання гетьмана Івана Виговського. Вони вказують на села Руда та Йосиповичі Львівської області. Чому саме там науковці вирішили шукати могилу Виговського?

«ЗОЛОТИЙ ДОЩ» ОЛЬГИ ПАВЛЕНКО-ЯРЕМИ
КРИВАВЕ ДВАДЦЯТЕ СТОЛІТТЯ

Микола Лисенко – броварчанин, син так званого ворога народу, онук куркуля, відбув на засланні 17 років. Ветеран демократичного громадського руху, дослідник Биківнянської трагедії та інших злочинів комуністичного режиму.

ОСОБЛИВИЙ ГЕНОЦИД

Професор Неаполітанського університету Андреа Ґраціозі – один із закордонних науковців, котрий понад 20 років досліджує тему Голодомору в Україні 1932-1933 років. Чи залишилися білі плями у вивченні цієї трагедії, як італійський історик ставиться до законопроекту Президента Віктора Ющенка про Голодомор і чому так важливо для світу визнати факт геноциду?

Поради
ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО ПРО ГРИП

Давно гуляє в народі цей жарт — якщо грип лікувати, він проходить за тиждень, а якщо ні — то за сім днів. Що за цим стоїть? Ніщо інше як звичайне спостереження. Так, грип — це те захворювання, з яким організм легко впорується. Але за умови, якщо людина має міцний імунітет та ще деякі важливі знання про цей вірус. Подекуди й досі чуєш замість звуку «п» в кінці назви хвороби звук «б».

ЯК ПОЗБУТИСЯ СИНЯКІВ?

СПОРТ

ЛІДЕРИ ВИГРАЮТЬ: КОЖЕН ПО-СВОЄМУ

Вища ліга чемпіонату України відіграла цьогорічну частину турніру (перше коло сезону 2006/2007 плюс один тур другого). Залишилося зіграти один перенесений матч «Карпати» — «Арсенал». Тож маємо «зимового чемпіона» — київське «Динамо». На другому місці — донецький «Шахтар». Розрив чотири очки зберігся впродовж двох минулих турів.

ДОБРИЙ ПОЧИН, ПРОТЕ ЗАПІЗНІЛИЙ
«БАРСЕЛОНА» МОЖЕ НЕ ВИЙТИ З ГРУПИ

Після п’ятого туру групового турніру Ліги чемпіонів у більшості випадків все ясно – хіба що залишилося з’ясувати деякі деталі. Але залишилися невизначеними й деякі принцові моменти. Все і всіх розставить на свої місця заключний 6 тур, матчі якого відбудуться 5-6 грудня.

КОНСУЛЬТАЦІЇ

ЯК ВИСМИКУВАТИ ГРОШІ З «ЕЛЕКТРОННОЇ СКАРБНИЧКИ»
КОШИК ПЕНСІОНЕРА НЕ ЗБІДНІЄ

У цьому запевняють громадськість та журналістів урядовці у відповідь на численні нарікання малозабезпечених людей на різке підвищення комунальних тарифів й складність оформлення субсидій, зростання цін на продукти першої необхідності, несправедливість у пенсійному забезпеченні.

МОЗАЇКА

В РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРО ПОЇДУТЬ НЕУКРАЇНЦІ

Ці вихідні запам’яталися тим, що на каналі «Один плюс один» нарешті фінішував проект, наровивший галасу «Танці з зірками». Протягом двох місяців 10 танцювальних пар, складених з професійних танцюристів та зірок шоу-бізнесу, змагалися за путівку в Ріо-де-Жанейро.

У РОСІЇ ЧОЛОВІК ЗЛОВИВ ДИТИНУ, ЯКА ВИПАЛА З П’ЯТОГО ПОВЕРХУ

Дитина віком два роки і сім місяців випала з вікна п’ятого поверху одного з будинків Адигейська (Росія), але залишилась живою.

ЦІХИ ТИЖНЯ

ЦІХИ ТИЖНЯ