ГОЛОДНЕ ПЕКЛО 1933-го

…У 1932-1933 роках в Україні, в центрі Європи, чинився злочин проти українців, проти людяності, — злочин, на який прагматичний до цинізму західний світ «сором’язливо» заплющив очі. Ніби не відаючи про все, що діялося тоді на теренах одвік непокірного народу, який учергове імперія вирішила немилосердно покарати…

Як карали, як убивали, як локшину вішали занадто допитливим західним репортерам, яку технологію вбивств випробовували кати на співвітчизниках наших… Хто вони, організатори і виконавці вбивств? Це необхідно знати, аби зрозуміти, що уможливило їхні дії, які перетворюють людей на нелюдів. Для цього треба мати точну, науково вивірену інформацію про те, що сталось. Або як сталося, що вітчизняний парламент так довго не ухвалював рішення про визнання голоду 1932–1933 року геноцидом, хоча це вже зробили парламенти навіть інших країн?
На ці та чимало інших питань, пов’язаних з голодомором 1932–1933 років в Україні, мав відповісти Міжнародний форум «Каральні органи єврейсько-більшовицького режиму», який розпочався в МАУП молебнем біля пам’ятника жертвам голодомору 1932–1933 років в Україні.
Затим учасники науково-практичної конференції переглянули документальний фільм, з якого постала тогочасна Україна, перетворена на зону голодної смерті. Безліч страхітливих епізодів, жахіть, від яких холоне кров. Про це в тодішніх газетах не прочитаєш, у фільмах – теж не побачиш. У фільмах 1932–1933 років – переможна хода соціалізму. Індустріалізація, Дніпрогес, механізація…
Наступного року з’явився іноземний фільм, назва якого в перекладі звучала «Свято врожаю». Бадьорий голос коментатора читає титри: «Цей фільм про нове життя, про плідну працю, про свято збирання врожаю, про колективні господарства, про колгоспи…» Перед очима іноземного глядача – мальовничі краєвиди прекрасної країни; Дніпро плине квітучою землею. Це – Радянська Україна, де рікою ллється зерно, де чисті, аж лискучі корови, що дають вражаючі надої в обладнаних за останнім словом техніки корівниках. Така собі сита й забезпечена Голландія. Але все це – бутафорія. Виявляється, були тоді – були! – такі показові колгоспи, бутафорні «потьомкінські» села…
Тепер – про те, чому правителі західних держав вдавали, ніби не бачать, що насправді відбувається в Україні, яка була, по суті, найголовнішою колонією імперії, без якої та не мислила свого існування.
У 1929 році виникла перша світова економічна криза. Велика депресія. А саме в 1934-му вона закінчилася. І тридцять провідних країн світу запросили СРСР до Ліги націй. Наче на подяку за величезний збут продукції важкої промисловості індустріально розвинених країн і дешевий український хліб…
Олександр ДАРИНЕЦЬ
Фото Миколи Степанця