№ 18 (66) / 11-17 травня 2006

ВАЛІЄЦЬ, ЯКОГО ВБИЛИ ЗА ГОЛОДОМОР

2 травня в Університеті Валії (м. Абериствит) відкрито меморіальну дошку на вшанування пам’яті відомого валійського журналіста Ґарета Джонса (1905-1935), який одним з перших у західному світі відкрито заговорив про штучний голод в Україні 1932-1933 років, за що пізніше поплатився.

КУДИ ВКЛАДАЮТЬ СВОЇ МІЛЬЙОНИ УКРАЇНСЬКІ МОЖНОВЛАДЦІ

Після досліджень, яким машинам надають перевагу наші політики, стало цікаво, де ж вони перебувають в той час, коли не вирішують глобальні та важливі українські питання. Де саме політики ховаються від очей допитливих українців, як намагаються відчути себе звичайними громадянами та провести час із своєю родиною.

БАНДИТИ ЗВИНУВАЧУЮТЬ У «БАНДИТИЗМІ» УКРАЇНСЬКИХ ПАТРІОТІВ
РАБИНОВИЧА ОБЕРІГАЮТЬ «ТИТАН», «МОСАД»?
ХТО ВВОДИТЬ ПОЛЯКІВ В ОМАНУ?
ПРОКАТ І ОРЕНДА В ОДНОМУ ПАКЕТІ

Люди старшого покоління, певно, пам’ятають, як у доперебудовчому СРСР населенню запропонували дуже зручну послугу — прокат телевізорів. Це було не лише зручно, а й вигідно для обох сторін — надавачу такої послуги та її одержувачу. Пункт прокату брав на себе зобов’язання безкоштовно обслуговувати (ремонтувати, налагоджувати тощо) свою апаратуру, здану в тимчасове користування, а також з часом (за бажанням клієнта) замінювати телевізор на новий, досконаліший. Крім того, клієнт міг поступово виплатити вартість телевізора і залишити його собі у власність. Отож людині треба було лише сплачувати певну суму за прокат, яка була помірною.

ЗА ЩО НАМ ЛЮБИТИ РОСІЮ

Власне кажучи, для змістового обрамлення контексту сьогоднішніх українсько-російських взаємин вистачило б і двох наведених цитат. А проте події останнього часу варті того, аби до цього контексту додати кілька далеко не зайвих штрихів.

НАШІ ЖІНКИ ТА ПОЛЬСЬКІ МЕТАЛИ
«ВІДЛУННЯ» — СПОВІДЬ САМОТНЬОГО АКТОРА

З 26 по 30 квітня у Києві за підтримки Швейцарської культурної програми — Україна, Фонду сприяння розвитку мистецтв, Представництва в Україні Росзарубіжцентру, Київського державного театру «Колесо», приватного авторського театру-кафе «Театріон», Академії мистецтв України, Подільської районної у місті Києві державної адміністрації, Музею народної архітектури та побуту НАН України, Київського міського відділення НСТД України та багатьох спонсорів відбувся VII Міжнародний фестиваль моновистав «Відлуння».

ОЙ НЕ ХОДИ, ГРИЦЮ, ТА Й… У ДЕПУТАТИ

Американська правозахисна організація «Freedom House» напередодні Всесвітнього дня свободи преси, який відзначався на минулому тижні, оприлюднила щорічний звіт-дослідження щодо свободи слова в країнах світу. Україні знову дорікнули незавершеним розслідуванням справи про вбивство Георгія Гонгадзе, немовби нагадавши, що професія журналіста залишається сьогодні однією з найнебезпечніших.

Олена ТИТОВА: «ДЕ ВІДБУЛАСЯ ІНАВГУРАЦІЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО?»

Походження українського козацтва, його славна історія, остання знахідка матеріальної та духовної культури пізнього середньовіччя, опрацювання писемних джерел та музейних колекцій — про це йшлося на ХV Міжнародній науково-практичній конференції «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні». У ній взяли участь науковці України, Молдови, Туреччини. Про це розмова з директором Центру пам’яткознавства НАНУ та Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, кандидатом історичних наук Оленою Титовою.

ГОРІХИ ЗАХИЩАЮТЬ ВІД ГІПЕРТОНІЇ ТА ДІАБЕТУ
МОЩІ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ ВАРВАРИ ПОБУВАЮТЬ У ВСІХ ВЕЛИКИХ МІСТАХ УКРАЇНИ

Мощам святої Варвари, які зберігаються у Володимирському соборі Києва, зможуть поклонитися миряни інших міст України. Мощі Святої Великомучениці Варвари викупили із Києва вперше за 900 років. Вони будуть виставлені для поклоніння у більшості обласних центрів.

ТВОРЕЦЬ ПЕРШОГО МІЖПЛАНЕТНОГО КОРАБЛЯ

125 років тому страчено Миколу Кибальчича

СТАВКА НА СВОЇХ І МОЛОДИХ

Ще не завершився 15-ий чемпіонат України з футболу, а вже окреслено контури наступного сезону змагань 2005-2006 років. Центральна Рада Професіональної футбольної ліги (ПФЛ) затвердила план-календар змагань 16-го чемпіонату. Розпочнеться він 22-23 липня.

Заслужений майстер спорту Олена ЮРКОВСЬКА: «ОЛІМП ПІДКОРЯЄТЬСЯ СИЛЬНИМ І МУЖНІМ»

Цю струнку симпатичну дівчину із гарним вольовим обличчям знаю давно. Шість років тому вона була визнана кращою на обласній олімпіаді спортсменів-інвалідів, яка відбулася у Боярці. Тоді Оленка представляла Макарівський район, де мешкала. Дівчина легко і з високими результатами виступала в будь-якому виді інваспорту. Не вірилось, що в неї немає обох ніг, що рухається вона на протезах…

КЛИЧКО НЕ ХОЧЕ БИТИ РОСІЯНИНА
Консультації