ХТО ВВОДИТЬ ПОЛЯКІВ В ОМАНУ?

Коли постає питання про призначення тієї чи іншої людини на високу посаду, її опоненти застосовують будь-які методи, аби зашкодити цьому. Зокрема, розповсюдження наклепів та своєрідної інтерпретації фактів. Україна це пережила під час президентських та парламентських виборів. Утім, такі дійства притаманні не лише нашій країні. Останні свідчення цього — події довкола призначення на посаду віце-прем’єр-міністра Польщі лідера партії «Самооборона Республіки Польща», члена комісії Європарламенту з прав людини Анджея Леппера. Ми не розглядатимемо всю інформаційно-наклепницьку кампанію, спрямовану проти цієї непересічної особистості, політична діяльність якої пов’язана із захистом інтересів поляків, що не дуже подобається місцевим «євроінтеграторам». Та, знову ж таки, це справа самих поляків, кого обирати керівниками. Але те, що партія, очолювана Анджеєм Леппером, набрала значний відсоток голосів виборців, свідчить про популярність цього політика.
Та опоненти роблять все, аби дескридитувати цього політика. Зокрема, недавно польське видання Rzeczpospolita звинуватила Анджея Леппера у співробітництві з Міжрегіональною Академією управління персоналом. А отже, за версією якихось Анджея Станкевича та Тетяни Серветник, ледь не в розповсюдженні та підтримки «антисемітизму». Та якщо в Україні подібні звинувачення на адресу МАУП вже сприймають, як чергове загострення психічної хвороби обвинувачів, то для поляків — це щось з галузі неймовірного. Власне, цю статтю не варто й цитувати — адже всі «факти» в ній — ніщо інше, як копія того, що друкують юдо-нацистські ЗМІ Рабиновича. Автори навіть не спромоглися перевірити факти, що свідчить про їх професійну кваліфікацію. Зокрема, вони наводили слова «голови державного комітету України у справах міграції та національних меншин» Геннадія Москаля про те, що «керівництво МАУП розпалює ворожнечу на національному тлі». Мабуть, автори дуже далекі від сучасного політичного життя. Але хотілося б їм нагадати, що після того, коли Москаль наводив ці наклепи, він вже встиг попрацювати і заступником міністра внутрішніх справ, і навіть губернатором Луганської області. Але, схоже, язиком ляпати у нього виходило краще. Принаймні його з губернаторства зняли без зазначення причини. Мабуть, не хотіли заносити догану до трудової книжки. Далі — більше. Наводяться також слова такого собі професора Мирослава Поповича, який стверджує, що …МАУП підтримують націоналістичні і шовіністичні сили Росії! Не більш і не менш. Утім, наступне, що «розкопали» ці «розслідувачі», також не може не викликати подиву. Мовляв, у рапорті 2004 року Конгрес США звинуватив МАУП у тому, що Академія отримує фінансову підтримку з арабських та мусульманських країн. А Держдеп навіть повідомляв, що навчальний заклад «правдоподібно був заснований керівництвом Лівії та Палестини». Тож напрошується запитання на адресу авторів: ви хоч самі зрозуміли, що написали про український вуз? Якщо вже вирішили якусь плітку притягнути за вуха, то хоча б визначилися з версією. А то таке «розслідування» більше схоже на маячню.
Хоча така заповзятість видання і його авторів легко пояснюється. Точніше, вже відомо, хто замовив цей «шедевр». Так сумновідома Антидифамаційна ліга ( а по суті —купка юдо-нацистів) зі США перед призначенням Леппера на посаду віце-прем’єр-міністра надіслала листа на адресу польського прем’єра Казимира Марцінкевича. Мовляв, висловлюємо застереження у зв’язку з перспективою входу до уряду «екстремістських політичних партій», таких як Самооборона чи LPR. Тобто, по суті, це є втручанням у внутрішні справи іншої держави! Далі — ще «яскравіше». Такий собі директор у європейських справах Антидифамаційної ліги Бен Коен взагалі висловився, що Анджей Леппер, обіймаючи посаду віце-прем’єр-міністра, повинен «виразно і публічно зректися зв’язків з тим навчальним закладом». Тобто пропонувалося обміняти посаду на світогляд і думки. І ці люди ще щось кажуть про демократію?
Але слід віддати належне Анджею Лепперу, який не піддався таким увіщуванням і не зрікся звання почесного доктора Міжнародної Кадрової Академії (до речі, на відміну від МАУП — це міжнародна громадська організація, а не навчальний заклад). В інтерв’ю агентству РАР, коментуючи статтю в Rzeczpospolita він зокрема сказав: «Це повна маячня! Як взагалі подібне можна було писати?» 

Сергій БАШМАЧЕНКО