СТАВКА НА СВОЇХ І МОЛОДИХ

Ще не завершився 15-ий чемпіонат України з футболу, а вже окреслено контури наступного сезону змагань 2005-2006 років. Центральна Рада Професіональної футбольної ліги (ПФЛ) затвердила план-календар змагань 16-го чемпіонату. Розпочнеться він 22-23 липня.

Протягом літньо-осінньої частини буде зіграно 16 турів, наступного року — 14. Змагання чемпіонату 2006 року завершаться 16-им туром 26-го листопада. Проте 2 та 9 грудня ще відбудуться чвертьфінали Кубка України. 4-го березня 2007 року національна першість поновиться 17 туром. Завершиться шістнадцятий чемпіонат 17-го червня. Можливий варіант (якщо не використають резервний день) на 2-3 дні швидше.
Відчутних змін зазнає і змагання у першій лізі. З наступного сезону там виступатиме 20 команд. Протягом літньо-осінньої частини, яка стартує 21 липня, буде зіграно 21 тур (28 листопада) — перше коло та два тури другого. Поновиться турнір першої ліги 22-им туром 20-го березня, фінішує змагання — 21 червня.
Проте найцікавіші зміни наступного сезону стосуватимуться принципів комплектації складів команд. Насамперед у вищій лізі. До заявки з 25-ти футболістів потрібно включати чотирьох гравців, підготовлених в Україні, причому двоє з них мають бути вихованцями власної футбольної школи чи команди, за яку заявляються. Протягом наступних сезонів ця кількість своїх вихованців зростатиме й через два роки до заявки вноситимуться вісім вихованців України та четверо з власної клубної школи. Таке нововведення ініційоване Європейським союзом футбольних асоціацій (УЄФА як противага відміненого в Європейській спільноті ліміту на легіонерів. (До речі, в українському чемпіонаті цей ліміт продовжує діяти). Згідно з нормами УЄФА, вихованцем власної національної чи клубної школи вважається гравець, який готувався в ній протягом щонайменше трьох років.
До цього вищолігового нововведення для нижчих ліг «витягли з запасників» правила комплектування складів ще радянських часів. З нового сезону в команді другої ліги повинен перебувати на полі один футболіст 1989 року народження чи молодший. Для першої ліги віковий ценз одного з гравців обмежується 1988 роком народження.