МОЩІ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ ВАРВАРИ ПОБУВАЮТЬ У ВСІХ ВЕЛИКИХ МІСТАХ УКРАЇНИ

Мощам святої Варвари, які зберігаються у Володимирському соборі Києва, зможуть поклонитися миряни інших міст України. Мощі Святої Великомучениці Варвари викупили із Києва вперше за 900 років. Вони будуть виставлені для поклоніння у більшості обласних центрів.

Святу Варвару вшановують як католицька, так і православна церкви. Вона жила у четвертому столітті і була дочкою заможного язичника Діоскора. Коли без відома батька 12-річна дівчина прийняла християнство, він наказав її катувати, а потім власноруч убив. Цьогоріч минає 1700 років від мученицької смерті Варвари.
У четвертому столітті мощі Святої були перенесені до Константинополя. Коли ж дочка візантійського імператора княжна Варвара одружилася з київським князем, то перевезла святиню до Києва. Відтоді вони не залишали української столиці.
Київський патріарх Філарет сподівається, що поклоніння мощам в інших містах зміцнить дух вірян та допоможе подолати моральний занепад.
— Наше суспільство живе у часи великого морального падіння. Церква повинна турбуватися про зміцнення віри, про відродження духовності. І одним із таких заходів ми вважаємо — поклоніння мощам Святої Варвари, — сказав він.
Свята Варвара для християн — втілення чистоти та цнoти. Віряни кажуть, що якщо дівчата молитимуться Великомучениці про заступництво, то їхні найзаповітніші мрії здійсняться.
Мощі Святої дуже цінні. Тому, щоб уникнути можливих ексцесів під час подорожі, автобус із святинею супроводжуватиме міліцейський ескорт. Патріарх Філарет заздалегідь написав листа міністрові внутрішніх справ, щоб той посприяв охороні.
Нині мощі святої Варвари перебувають у Житомирі. Згодом їх побачать мешканці чи не всіх великих міст. Спершу — на Заході, потім на Півночі, Центрі та Сході України. У кожному місті вони перебуватимуть протягом тижня.