№ 5 (100) / 8 -15 лютого 2007 2007

ЛЕППЕР — ПОЧЕСНИЙ ПРОФЕСОР МКА

31-го січня в Україну з дводенним візитом завітали віце-прем’єр-міністр Польщі з питань праці та соціальної політики Анджей Леппер та директор бюро партії «Самооборона» Януш Максим’юк.

НАУКОВЦІ Б’ЮТЬ НА СПОЛОХ
НІКОЛАЄНКО: РЕФОРМИ БЕЗ СЕНСУ

У цьому році міністр освіти Ніколаєнко вкотре вирішив потішити нововведеннями у вищій освіті. Все б нічого. Та тільки чергові «добрі» наміри дуже нагадують переділ сфер впливу в кращих корупційних традиціях.

НОВИЙ КОНТРАКТ ВІЧНОГО РЕКТОРА

Цікаві і чомусь непомітні події відбуваються навколо Київського національного університету імені Тараса Шевченка з початку 2007 року.

ПОЛІТИЧНИЙ РЕКВІЄМ ПО ТАРАСЮКОВІ

Один Бог знає, чи є межа людському блюзнірству та людському цинізму. Один Бог знає, де та майже метафізична межа проходить. Дуже важко визначити чи буде відзначення дев’яти днів від політичної смерті актом блюзнірства. Принаймні, незабаром виповниться рівно дев’ять днів відтоді, як Борис Іванович Тарасюк перестав бути міністром закордонних справ України.

У ТЕАТРІ АБСУРДУ – АНШЛАГ
КОНФЕДЕРАСТИ ВСІХ МАСТЕЙ…

Політичний звіринець багатостраждальної Вітчизни, схоже, побільшав. Лузери всіх мастей і політичних орієнтацій вирішили об’єднатися і створити якесь аморфне об’єднання під назвою «Конфедерація Європейська Україна».

ВИРОДЖЕННЯ І ДЕГРАДАЦІЯ СВІТОВОГО ЛІБЕРАЛІЗМУ

Будь-які, найпрогресивніші для свого часу ідеї і ідеології, врешті-решт неминуче деградують і вироджуються, перетворюючись з рушія суспільного прогресу на його гальмо. За таких умов суспільство втягується у смугу кризи і починає активно шукати нові ідеї, створювати нову ідеологію, висувати нових лідерів, їхніх носіїв. Так завжди було, так завжди буде і в майбутньому.

СВІТ

«МОСАД» ЛІКВІДУВАВ ІРАНСЬКОГО ЯДЕРНОГО ФІЗИКА

Ізраїльська розвідувальна служба «Мосад» причетна до смерті іранського ядерного фізика Ардешира Хассанпура, пише британська газета The Sunday Times.

БІЛІ ПЛЯМИ В БІОГРАФІЇ МІНІСТРА РУДЬКОВСЬКОГО

...З Російської економічної академії імені Плеханова надійшла відповідь, що Миколи Рудьковського немає у списках студентів, які закінчили академію у 1993 році. У посольстві РФ повідомили, що диплом з такою серією і номером не видавався взагалі... Не дивно, що стаття на цю тему була знята з сайту «Обозреватель» 24 січня цього року!

Віталій КИРЕЙКО: «Я НЕ ПРИСТОСОВУВАВСЯ ДО ТОГО, ЯКИЙ І КУДИ ДМЕ ВІТЕР»

Відшуміли в Колонному залі імені Миколи Лисенка та Національній опері імені Тараса Шевченка святкування 80-річного ювілею народного артиста України, композитора Віталія Кирейка.

РІПАК ЗАМІСТЬ НАФТИ

Не за горами весна, а з нею в кожного сільгоспвиробника душа наповнюється тривогою про посівну й передусім про ціну пального, яка щороку зростає. Чи буде змога розрахуватися з кредитами, які напевно доведеться брати?

МУДРІСТЬ ДАВНЬОГО ЗВИЧАЮ, або ЯК НЕ ПЕРЕТВОРИТИСЯ НА ДОДАТОК ДО ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ

Олександра Фисуна помітиш і в темряві, настільки виразний цей чоловік. Що казати, за зовнішністю можна прочитати багато чого, що стосується глибин людської істоти… І мова зовсім не про характерні довгі вуса, хоча вони справді впадають у вічі.

У БОЯХ З УПА ЗАГИНУЛО ПОНАД 100 ТИСЯЧ ГІТЛЕРІВЦІВ

Дискусії в ЗМІ щодо ОУН-УПА, батальйону «Нахтігаль» спалахнули з новою силою. Зокрема – і на сторінках тижневика «2000».

КУРГАН У ЛІТКАХ

На околиці села Літки Броварського району Київщини височіє курган, увінчаний кам’яним хрестом. Це могила захисників України.

ТАРАС БУЛЬБА ЯК ДЗЕРКАЛО «ХОЛОДНОЇ ВІЙНИ»

Писана Миколою Гоголем трохи менше аніж впродовж десяти років (1834-1842), тулиться ця повість у макабричних нетрях макабричної збірки «Миргород» десь між сентиментально-повітовими «Старосвітськими поміщиками» та пекельним «Вієм», так би мовити, між кавунами та вурдалаками.

КОНСУЛЬТАЦІЇ

КОНСУЛЬТАЦІЇ
ПОРАДИ
Сергій КОЛОМІЄЦЬ: ГОЛОД – «ВАЖКА АРТИЛЕРІЯ» НЕТРАДИЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ

ЦІХИ ТИЖНЯ

ЦІХИ ТИЖНЯ