МОШЕ КАЦАВА ЗВИНУВАЧЕНО У ЗГВАЛТУВАННІ ПІДЛЕГЛИХ, А ТАКОЖ У ШАХРАЙСТВІ ТА ХАБАРНИЦТВІ

Поліція, розглянувши зібрані слідством дані, рекомендувала прокурору Ізраїлю Менахему Мазуру висунути офіційно звинувачення президентові Моше Кацаву.

Їх ціла низка, довга, як черга до радянського магазину, — зґвалтування, сексуальні домагання, незаконне прослуховування, хабарництво, шахрайство, службова підробка. Було навіть звинувачення у тому, що пан Кацав купував подарунки на державний кошт і торгував помилуваннями для засуджених, проте останній пункт не підтверджено слідством, пише газета «Гаарец».  Згідно із законодавчими нормами, прокурор має можливість винести рішення про висунення обвинувачення упродовж двох тижнів.
Моше Кацав відкидає звинувачення. Учора він, як передає ІТАР-ТАКС, заявив, що добровільно піде у відставку, якщо звинувачення про сексуальні домагання буде передано в суд. Політична інтрига полягає в тому, що, за словами поліцейських чиновників, обвинувачення обов’язково надійде до судової інстанції, але от за якими саме пунктами – наразі вирішується. Щодо «найгіршого» (принаймні для досить пуританської країни, а також з огляду на те, що Моше Кацав вважався добропорядним сім’янином і є батьком п’ятьох дітей) — домагань, то у слідства є зізнання десяти жінок про сексуальну несамовитість президента. Водночас послідовницям Моніки Левінськи може бути непереливки: за даними «Гаарец», декотрих співробітниць апарату президента може бути притягнуто до відповідальності за те, що вони намагалися шантажувати Кацава звинуваченнями у згвалтуванні.
Моше Кацав, ще не звинувачений офіційно, опинився в такiй бруднiй ситуацiї, що навіть відмовився від традиційної промови перед парламентарiями з нагоди відкриття чергової сесії Кнесету.