ДИВО-КВАС З ПЛОДІВ КАШТАНА

Київ, та й інші українські міста, в ці осінні дні засипані каштанами. Лискучі плоди чарують око. На цьому і все. Мало хто знає, що плоди ті надзвичайно цілющі. Відомий цілитель Борис Болотов радить приготувати з них квас, з допомогою якого можна очистити організм від радіації.

Готувати квас можна на звичайній воді, навіть не кип’яченій, взятій з-під крана. В трилітрову банку кладуть 30-40 розрізаних навпіл каштанів (можна зі шкіркою). Після цього додають в банку одну склянку цукру, а для закваски необхідно додати півсклянки молочної сироватки або одну чайну ложку сметани. Квас тримають в теплому приміщенні не менше двох тижнів, в результаті чого утворюється дуже приємний на смак напій. Вживаючи квас по 0,5 до однієї склянки за 20-30 хвилин до їди, можна вивести з організму більшу частину радіонуклідів або важких металів.
А ще квас із каштанів помітно зміцнює організм, робить його стійким до багатьох хвороб. Посилюється діяльність ендокринної системи, що дуже важливо при грипозних захворюваннях.
Квас із каштанів збільшує в організмі вміст кальцію і міді. Помітно збільшується і кількість кобальту. Сприяє цей напій збільшенню кількості йоду. Квас із плодів каштана за смаком нагадує пиво з легкою гірчинкою і навіть піниться, як пиво. Проте, на відміну від пива, його можна пити у великій кількості, але якщо з банки випита склянка квасу, то одразу в цю банку доливають склянку води і додають одну-дві столові ложки цукру. Так, без додавання плодів квасу вистачить на два-три місяці.

РУКИ ХОЧУТЬ УВАГИ
Більшість городніх робіт уже позаду, і багато хто з сумом дивиться на свої руки: напрацювалися, стомилися, втратили вигляд.
Як же їм допомогти?
Народна цілителька Наталя Земна зауважує, що найкращий засіб від огрубілої шкіри на руках — теплий відвар з картоплі. Так-так, саме тієї рідини, яку чи не щодня кожна господиня виливає… До нього додають ложку кухонної солі. Тримають руки у теплій ванночці 15-20 хвилин, витирають насухо, змазують вершками або олією.
Наталя Земна запевняє: жоден крем для рук — польський чи французький — не зробить такого дива, як ці процедури.
Раз на тиждень для сухої, огрубілої та порепаної шкіри рук корисно зробити таку ванночку — вимочити руки в підігрітій олії. Якщо ламаються нігті, до олії треба додати 3-5 крапель йоду.
Натруджені руки добре відпочинуть після 10-15 хвилинних хвойно-шавлієвих ванночок. Такі ванночки знімають втому, притуплюють біль у м’язах та суглобах, розсмоктують солі, роблять шкіру м’якою, еластичною.