ВОЛИНСЬКІ АРХЕОЛОГИ ЗНАЙШЛИ ЯЗИЧНИЦЬКЕ ПОХОВАННЯ В ХРИСТИЯНСЬКІЙ ЦЕРКВІ

Волинські археологи під час розкопок на території Луцького замку виявили унікальне поховання ХІІ століття. Його сенсаційність полягає в тому, що це своєрідне поєднання християнського і язичницького звичаїв, повідомив кандидат історичних наук, директор Волинського філіалу охорони археологічної служби Інституту археології НАН України Віталій Шкуропад.

Він розповів, що при розчищенні критого стародавнього храму, де потім був костьол, який згорів в XVIII столітті, під час земляних робіт були виявлені залишки поховання. З’ясувалося, що це поховання відноситься до староруського часу — ХІІ століття. «Але найцікавіше те, що це поховання — своєрідне поєднання християнського і язичницького звичаїв. У ньому був оригінальний супровідний матеріал, який в християнських похованнях недопустимий. Біля голови скелета був горщик, а також осколки кераміки, інша символіка», — сказав археолог.
За словами Шкуропада, впродовж тижня триватимуть відновні і земляні роботи на території Луцького замку. Археологи чекають нових знахідок — якщо не сенсаційних, то дуже важливих для історії.