Згідно з дослідженням, Кембрідж і Оксфорд зуміли за рік підвищити свої рейтинги, піднявшись, відповідно на одне місце вгору і посунувши вниз Массачусетський технологічний інститут. Що стосується Гарварда, то він хоч і зберіг за собою лідерство, але його відрив від Кембріджа за рік скоротився з 13 до 3 відсотків. До десятки кращих увійшов ще один британський вуз — Лондонський імператорський коледж, що також поліпшив свої показники за минулий рік і піднявся з 13 на 9 місце. Решту місць в «десятці» займають американські університети.
Всього в першій сотні 33 американських університети, 15 британських, по 7 університетів Австралії і Нової Зеландії, по 5 — Швейцарії і Франції, і по три — Гонконгу, Японії, Канади і Німеччини, повідомляє AFP.
Дві найнаселеніші країни світу — Китай і Індія — увійшли до рейтингу лише з двома вузами кожна. Данія, Південна Корея, Мексика, Ірландія, Австрія і Росія мають лише по одному університету, удостоєному честі увійти до сотні кращих.
В ході дослідження 3703 учених з усього світу просили назвати 30 кращих університетів. Також було опитано 736 працедавців, які наймають на роботу фахівців з вищою освітою.