«ДИНАМО» ВИРВАЛОСЯ ВПЕРЕД

Вимальовується цікава тенденція у змаганні лідерів чемпіонату України. У кого кращі турнірні здобутки у Лізі чемпіонів, той поступається в таблиці національної першості. Підсумком 11 туру чемпіонату України стала перша поразка донецького «Шахтаря», внаслідок якої столичні динамівці випередили їх у турнірній таблиці.

Після розгрому київського «Динамо» вчиненого французьким «Ліоном» навіть аутсайдери українського чемпіонату заграли відчутно сміливіше проти чинного віце-чемпіона країни. Так, у столиці України на стадіоні «Динамо» алчевська «Сталь» гідно протистояла маститому суперникові. Гості не збиралися дарувати киянам очки. Попри те, що динамівці першими відкрили рахунок (на 20-й хвилині відзначився Тарас Михалик), «Сталь» відповіла гідним ударом зі штрафного Артема Касьянова й на 37-й хвилині зрівняла рахунок. Надалі відчувалася знервованість киян, які ніяк на могли переламати хід поєдинку. Хто зна, як би він закінчився, аби не картинне падіння Артема Мілевського у штрафному майданчику гостей. Цього нападаючого називають зміною Андрія Шевченка. Вочевидь, у жанрі еквілібристики Мілевський вже зрівнявся з «кумиром». На жаль, до того рівня гри, який Шевченко демонстрував, виступаючи за «Динамо» та «Мілан», натуралізованому білорусу ще далеко. Тим не менше, завдяки згаданому падінню Мілевського динамівці на 60-й хвилині з пенальті відновили перевагу в рахунку. Потім закріпили перемогу справді майстерним точним ударом Клебера.
Міцним горішком виявився київський «Арсенал» у донецькому поєдинку проти місцевого «Шахтаря». Гірники наштовхнулися на міцну грамотну оборону канонірів. Тактична підготовка команди Олександра Заварова виявилася також ефективною. Вміло граючи від оборони арсенальці не тільки вберегли свої ворота недоторканими, а й змогли перемогти «Шахтар» — уперше за історію взаємостосунків цих команд. Долю зустрічі вирішив єдиний гол на 63-й хвилині. Несподіваний влучний удар метрів з 23-х Джаби Канкави перетворив на статистів у цьому епізоді захист та голкіпера донеччан. «Зазвичай такі м’ячі залітають у ворота, — прокоментував цей епізод по завершенні матчу наставник «Арсеналу» Олександр Заваров. — Якщо я вирішив поцілити у «дев’ятку», то влучити складно. Коли я несподівано б’ю, тоді м’яч влучає у ціль. Гадаю, для воротаря це була несподіванка. Якщо ви фахівці, то повинні знати, що в Канкави з обох ніг дуже потужні удари. В Україні таких ударів ні в кого не має — я так вважаю. Окрім Тимощука  з правої ноги. З лівої — Закарлюка і Канкава».
Відчувається невпевненість у стані гірників. Їхній наставник Мирча Луческу  суттєво перетасував склад після поразки в матчі Ліги чемпіонів від «Валенсії». Проте, як бачимо, після програшу в Іспанії «Шахтар» оступився і в національному чемпіонаті. Чимала заслуга в цьому київського «Арсеналу». Команда, опинившись перед нерадісною перспективою припинення фінансування (що, практично, означає зникнення), нагадує збірну Італії на недавньому чемпіонаті світу. Гравці змушені докладати максимуму зусиль, аби «набивати ціну» у світлі пошуків майбутніх спонсорів або можливих переходів до інших команд.
Наставник гірників Мирча Луческу так прокоментував підсумок зустрічі: «Сьогодні «Арсенал» знав чого хоче, добре діяв протягом усієї зустрічі. Можливо, й не заслужили на перемогу, оскільки не створили особливо небезпечних моментів, але очки повинні були брати… У нас, хто грав проти «Валенсії», були одними з найгірших. Якби у мене була можливість замінити всіх, хто грав проти «Валенсії», я б так і вчинив… Я вважаю, що ця поразка особисто належить мені».
По своєму оцінив підсумок цієї зустрічі тренер «Арсеналу» Олександр Заваров: «У нас, наприклад, з «Металістом» не грали Бредун і Романчук — уже великі проблеми. Ми залучаємо гравців 1988 року народження. Я вважаю, що «Арсенал» переміг за рахунок доброї організації гри. І, відповідно, самовіддачі, якою можна тільки захоплюватися. Так, можливо, на «Шахтар» вплинули невдачі у Лізі чемпіонів. Напевно, це так. Але будь-який «Шахтар», яким би він не був — все одно подразник. Маючи три склади, легко одного замінити, випустити іншого — психологічно не травмованого. Наведу приклад з Окодувою — для чого потрібен цей футболіст (нігерійський легіонер, перекуплений з «Арсеналу» до «Шахтаря — ред.)? Щоб послабити нас?»
Загалом, перед завершенням першого кола шістнадцятого чемпіонату України боротьба загострюється. Команди стають непоступливими. Перемога з мінімальним рахунком у звітному турі стала досить популярною. Причому у більшості випадків з рахунком 1:0 перемагали або програвали команди з верхньої частини турнірної таблиці. Ще одна промовиста закономірність — єдиний гол у таких зустрічах забивався у середині другого тайму або наприкінці зустрічі. За таким сценарієм окрім згаданого виграшу «Арсеналу» в Донецьку, домагалися перемог «Дніпро» над «Чорноморцем» (на 70-й хвилині відзначився Сергій Назаренко) та «Металіст» над донецьким «Металургом» (за п’ять хвилин до фінального свистка забив Марко Девич). Натомість завдяки «раннім» голам, забитим на 16-й хвилині зустрічі «Карпати» перемогли ФК «Харків» (ворота гостей вразив Батиста), а запорізький «Металург» виграв у «Таврії» (відзначився Іраклій Модебадзе).