ОДЕСЬКОГО ПРОКУРОРА ПІДВЕЛО КВАРТИРНЕ ПИТАННЯ

В Одесі незаконно отриману елітну квартиру першого заступника прокурора Сергія Даниліна було передано дитячому будинку сімейного типу. Коли 22 дитини заселилися до нової 156 метрової квартири з великим залом, коштовною сантехнікою, сауною — Сергій Данилін заявив, що судитися з дітьми за квартиру не буде... Збрехав прокурор! Попри те, що його відсторонили від виконання обов’язків саме через скандал з квартирою, той ініціював судовий процес!

Малиновський районний суд Одеси нині розглядає справу про виселення прокурора з квартири за рішенням міськвиконкому...  Позивач стверджує, що його сім’я у складі п’яти осіб вимушена була залишити квартиру з власними меблями і побутовою технікою, прихопивши лише деякі приватні речі.
У цій справі залишається чимало таємниць. Але спроби кількох працівників ЗМІ поспілкуватися з прокурорським чиновником були безуспішними. Серед нез’ясованих запитань: як йому вдалося поставити на свій квартирний облік мешканку Москви, громадянку Російської Федерації.
Тим часом поведінка пана Даниліна стала підставою для проведення спеціального засідання колегії обласної прокуратури. За підсумками розслідування, проведеного відділом особового складу і внутрішньої безпеки Головного управління  кадрового забезпечення  Генеральної прокуратури, колегія зазначила, що нині відсторонений від виконання своїх обов’язків перший заступник прокурора Одеси при постановці на квартирний облік та отриманні житла допустив порушення вимог чинного законодавства та, «чим скоїв вчинок, який порочить його як працівника прокуратури».
Під час обговорення також з’ясували, що Данилін взагалі був єдиною людиною, якій вдалося одержати ордер на квартиру у будинку, не зданому в експлуатацію. Зрозуміло, в.о. прокурора не міг не знати, що це відверте порушення житлового законодавства, адже слідкувати за його дотриманням — його безпосередній обов’язок.
Однак у цьому випадку прокурор не лише не помітив порушень, але й використовував службове становище з «протилежною метою». Аналогічним чином з метою «формального погіршення житлових умов для отримання житла з перевищенням належних норм разом з Даниліним і його дружиною на квартирний облік були поставлені ще три людини, які раніше з ним не проживали».
Але Данилін все одно помилився. Норми житлової площі на одну людину були перевищені, навіть якщо виходити з наданих їм «завідомо неправдивих відомостей про справжній склад сім’ї». Не дивно, що члени колегії назвали такі дії чиновника «несумісними з його перебуванням на роботі в органах прокуратури».
Ухвалене рішення, з яким ознайомили усіх працівників апарату прокуратури області, було не менш принциповим. Прокурору Одеської області рекомендовано вирішити питання про можливість подальшого перебування старшого радника юстиції Сергія Вікторовича Даниліна  на посаді першого заступника прокурора міста Одеси.
Правда, на думку юристів, остаточну крапку у скандальній справі може поставити лише Генеральна прокуратура. Нині вона мовчить, що дозволило винуватцю скандалу, незважаючи на негативну думку колег, оскаржити у суді «порушення», начебто допущені місцевою владою під час його виселення. Експерти не виключають, що за умови збереження нинішньої невизначеної ситуації (від посади — відсторонений, з прокуратури не звільнений), у деяких ЗМІ може з’явитися інформація про те, що пан Данилін — жертва «політичних переслідувань». Якщо цей прогноз підтвердиться, тоді у гучного скандалу буде не менш гучне продовження.
Ігор СТОЛЯРОВ
(«Тема»)
Фото: Прокурор Сергій Данилін намагається протидіяти звільненню елітної квартири для дітей.