КИЇВСЬКИЙ ЗООПАРК ОЧОЛИВ… БАНЩИК

На початку вересня заступник голови КМДА Ірена Кільчицька повідомила про конкурс на посаду директора столичного зоопарку.

 Ця новина залишилася майже непоміченою для широкого загалу, хоча міський зоопарк — це, насамперед, значна територія в центрі Києва, і значні фінансові кошти, які надходять з міського бюджету та з кишень відвідувачів. А ціни на відвідування, до речі, останнім часом «кусаються» — 15 гривень, плюс додаткова плата за відвідання різноманітних павільйонів та виставок.
Не є таємницею, що стан Київського міського зоопарку, особливо порівняно із аналогічними закладами у столицях та містах Європи, залишає бажати кращого. І тому хто візьметься за цю справу, потрібно мати як мінімум професійний досвід у цій галузі. Власне, вимога щодо «вищої освіти за відповідною спеціальністю» та успішного досвіду роботи на керівній посаді протягом п’яти років і була однією з основних умов проведення конкурсу, офіційно опублікованих у №26 (8-14 вересня) газети «Українська столиця» за 2006 рік.
В результаті київський зоопарк очолив Ромаш Федір Федорович, 1962 року народження, заступник директора приватного підприємства «УКУН». «Кияни» поцікавилися, якою ж є біографія та послужний список цього діяча. Виявилося, все своє свідоме трудове життя ця людина пропрацювала у банно-пральних комплексах: начальником комплексу «Центральний» (1990-1995), а після цього аж до 2004 року — директором ТОВ «Центральні торгові бані». Також пан Ромаш працював у сфері надання інших послуг — був директором ДКП «Солярій».
Наприкінці 1999 року пан Ромаш давав інтерв’ю газеті «Галицькі контракти» із багатообіцяючим заголовком «Коли в мене запитують: «Можна у вас помитися?», я відповідаю, що «помитися» можна і вдома. У нас можна попаритися». Давав він експертні коментарі цьому виданню і згодом, розповідаючи про специфіку банно-саунного ремесла.
Мимоволі згадується інша кумедна історія — пов’язана із протегуванням колишнім начальником лікувально-оздоровчого комплексу Національного банку України (в народі — «баня Ющенка»). Саме з одруження на доньці цього наближеного до Віктора Ющенка діяча і розпочалося кар’єрне сходження нинішнього міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка.
Нового ж начальника київського зоопарку називають протеже заступника голови КМДА, Ірени Реонольдівни Кільчицької. Колишня керівник кредитного відділу «Правекс-банку», а нині — одна з трьох офіційно визначених Леонідом Черновецьким «спікерів» нової міської влади, оголошувала про проведення цього конкурсу і очолювала конкурсну комісію. Саме від неї цікаво було би почути коментар щодо ігнорування вимог конкурсу при призначенні нового керівника зоопарку та щодо самого сенсу проведення такого конкурсу.
Адже зоологічний парк — це не лише організаційно-господарський комплекс, а й наукова установа, очолювати яку можна, лише отримавши відповідну освіту та маючи уявлення про специфіку її функціонування. А серед основних обов’язків директора зоопарку, офіційно опублікованих у тому-таки конкурсному оголошені, було названо такі специфічні сфери діяльності, як «збереження та відновлення в штучних умовах тварин, що зникають, рідкісних порід, занесених до Червоної книги України та міжнародних Червоних книг; реалізація наукових розробок у галузі екології, охорони природи, зоології; збереження сприятливих умов для утримання тварин».
Тепер же із колегами-науковцями — біологами, зоологами та фахівцями зі збереження рідкісних видів тварин буде спілкуватися банщик зі стажем. Чим ця історія закінчиться для киян та гостей столиці, які звикли проводити дозвілля, відвідуючи київський зоопарк — дізнаємося найближчим часом.
(«Кияни»)