УЯВНІ ПЕРЕВАГИ ПРИ НАЯВНИХ ПОРАЗКАХ

Якщо, звісно, абстрагуватися від поточного турнірного здобутку та задекларованого раніше завдання пройти до наступного етапу Ліги чемпіонів. Тобто посісти місце не нижче другого.
Поразку у третьому турі від «Валенсії» фактично поховала ці плани гірників. Втім, склалося враження, що вони й самі не дуже вірили в якісь світлі перспективи, наперед підсвідомо маючи третє місце за межу своїх можливостей. Розхвалені донецькі легіонери чомусь чи то не хочуть, чи то не можуть належно проявити себе у Лізі чемпіонів. Не дивно, що за таких умов тренер «Шахтаря» румун Мирча Луческу почав більше залучати українських футболістів. Це при тому, що обмеження не більше восьми легіонерів у матчах українського чемпіонату у Лізі чемпіонів не діє. Попри це у стартовому складі «Шахтаря» вийшло аж троє українців. Потім ще один з’явився на заміну наприкінці зустрічі. Коли вже втрачати було нічого наставник гірників замінив бразильського півзахисника Фернандиньо на нападаючого збірної України Андрія Вороб’я.
Фернандиньо «відзначився» тим, що на 31
-й хвилині віддав пас у ноги суперникові, після якого той відкрив рахунок зустрічі. Нагадаю, що це придбання коштувало донецькому клубу 10 мільйонів доларів. Під завісу першого тайму «Валенсія» скористалася ще одним прорахунком гірників в захисті й подвоїла рахунок.
Попри бомбардирські звершення «Шахтаря» у чемпіонаті України взяття воріт суперників у Лізі чемпіонів донеччанам даються дуже важко. За три матчі всього два голи, і то — обидва у ворота ще одного постачальника очок лідерам групи грецького «Олімпіакоса». Тож і в звітному матчі ворота «Валенсії» залишилися «сухими». Причому, найбільшу небезпеку для Канісареса являли дальні удари капітана команди Анатолія Тимощука. Ось як оцінив дії своїх суперників наставник «Валенсії» Кіке Флоре: «Можу вирізнити тільки Тимощука, який, щоправда, також не виступив на своєму рівні. «Валенсія» не дозволила «Шахтарю» зіграти так, як він хоче. Всі основні гравці «Шахтаря», зокрема, Маріка, Брандау, Матузалем перебували під контролем у гравців «Валенсії». Наша команда не дозволила гравцям грати».
Потуг та намагань розхвалених легіонерів атакуючої ланки не вистачило, аби бодай раз вразити ворота суперників. Як вони за таких обставин вигравати групу збиралися? Часто доводиться чути думку, мовляв, усі поважаючі себе європейські команди комплектуються переважно за рахунок іноземців. Чому ж тоді так блідо виглядає «Шахтар» на тлі «Валенсії», яка сформована переважно з іспанців? Загалом, проти гірників у складі іспанської команди вийшли всього четверо легіонерів. Й то їхній внесок у загальний успіх визначальним не назвеш. 
Відтак, наставнику гірників доводиться втішатися з перемог інших команд групи. «Після перемоги «Роми» над «Олімпіакосом» ми боротимемося з грецьким клубом за третє місце у групі, — сказав на післяматчевій прес-конференції Мирча Луческу. — У нас є кілька переваг. По-перше, на одну домашню гру більше, по-друге, останню зустріч ми проводимо саме з греками». 
Олександр НАКАЗНЕНКО

Ліга чемпіонів. 3 тур.
Група «D»
«Валенсія» (Іспанія) — «Шахтар» (Донецьк, Україна) — 2:0
Голи: Вілья (31, 45).
«Шахтар»: Плетикоса, Тимощук
, Фернандиньо (Воробей, 82), Леонардо, Матузалем, Агахова (Брандао, 46), Рац, Чигринський, Маріка, Свідерський, Жадсон (Хюбшман, 46). 
«Олімпіакос» (Пірей, Греція) — «Рома» (Рим, Італія) — 0:1.