ЧОРНОБРИВЦІ В НАШІМ КРАЇ — НЕ ЛИШЕ ДЛЯ КРАСИ…

Осінні рецепти від натуропата Олени Світко

Люди відкладають усі справи, мерщій шукають якогось олівця, коли по радіо говорить Олена Світко: рецепти у неї такі парадоксальні й водночас такі прості, неодмінно хочеться записати… А коли народна цілителька виступає з публічними лекціями, то в залі яблуку ніде впасти. От і цього разу, виступаючи в столичному Будинку вчених, Олені Світко нічого не лишалося, як запрошувати всіх, хто не помістився, проходити до … роялю — бо там лишалося місце. Голос у Олени Віталіївни лагідний ніжний, очі спокійні — виказують сильний характер.
Лікувати людей вміли її батько й мати. Вони були професійними медиками. Займалася цілительством і її бабуся. Досі збереглися в родині живі перекази про те, як користувалася вона даним від Бога даром яснобачення, надаючи людям допомогу. Про прадіда також не зайве згадати — був він запорозьким козаком-характерником. Отож, як бачимо, дар цілительства передавався в цій родині з покоління в покоління.
А біографія самої пані Олени — справжня легенда. Взяти хоча б цю її сторінку: сім років, проведених в Гімалаях. Під час тієї експедиції Олена Світко мала зустрічі з тибетськими ламами: просвітлені ділилися з нею таємницями зцілення від багатьох хвороб. Хоча свого часу вона отримала диплом лікаря й мікробіолога, проте зрозуміла, що далеко не всі рецепти й методи офіційної медицини допомагають. Чиясь рука неначе вела її іншим шляхом. Одразу після трансгімалайської експедиції її запрошують в одну з клінік США. Це був не жест, а визнання з боку американських медиків: вони були вражені фактом зцілення нетрадиційними методами дівчинки з тяжкою формою екземи, юнака з хворими нирками.
Нині Олена Світко активно практикує в Україні. Застосовує різноманітні методики. Найперше — лікує травами. Тими, по яких ми постійно ходимо, і тими, яких не дістати, бо ростуть вони або високо в горах, або в непролазних карпатських хащах… Застосовує цілителька й масажі. Виконуючи їх, вдається до чудодійних розтирань, які готує власноруч.
...ПОСПІШАЙТЕ
ОЧИСТИТИ ПЛІД
КАШТАНА, ПОКИ У НЬОГО М’ЯКА ШКІРКА
Великого й гучного вступу до своєї лекціі Олена Світко не робила, вона одразу почала з вельми конкретних і начебто цілком зрозумілих речей. Мову повела саме про банки —давній метод, яким сьогодні мало хто користується.
— Банки — це прекрасний спосіб оздоровити все тіло, — сказала цілителька. — Я зустрічалася в Болгарії з одним народним лікарем, який ставив банки навіть на п’ятки. Що казати, здивувалася я тоді, бо сама ніколи не ставила банок на п’ятки. Коли ж поспілкувалася з лікарем, мені все стало зрозуміло: саме на п’яті людини розміщені активні точки, які відповідають за діяльність життєво важливих органів. Виявляється, саме там розміщені зони, які рефлекторно відповідають за такі органи, як печінка й кишечник. Не менш важлива й ступня: від великого пальця по зовнішньому її боці проходить крива, що відповідає за діяльність голови, хребта, а по внутрішньому (від мізинця) крива, що рефлекторно впливає на діяльність сигмовидної кишки, кишечника.
Пані Олена каже, що, лікуючи хворих, вона дуже часто вдається до цього методу, та й собі ставить на п’яти банки. Але на лекції вона звернула особливу увагу на інше, а саме на розтирання, яке необхідно проводити перед тим, як поставити банки. «На жаль, мало хто знає, що перед тим, як поставити банки, шкіру потрібно обов’язково змазати. Чим поживніша мазь, яку ви для цього використовуєте, тим більше важливих речовин отримає організм», — зауважила цілителька. Саме тому так уважно ставиться вона до приготування різноманітних розтирань. Своїм слухачам пані Олена запропонувала рецепт, як вона сама висловилася, «ну просто геніальної мазі», яка дає чудовий ефект при проведенні масажу з допомогою банок. Так-так, не всі знають, що саме такий масаж, коли на спину чи іншу частину тіла ставлять одразу десять чи двадцять банок хвилин на двадцять, прекрасно тонізує весь організм. Так от, беруть оливкову олію або якийсь інший жир (наприклад, гусячий чи свинячий), змішують з ним 200 грамів темних каштанових шкірочок. Саме зараз плоди каштана можна обчищати, як картоплю, а через місяць шкірка вже стане грубою. Можна додати сюди потерту морквину, 50 грамів зеленого чаю. Суміш тримають на водяній бані впродовж 30-40 хвилин. Потім проціджують. Коли охолоне, ставлять в холодильник. Олена Світко зауважує, що в тих випадках, коли банки ставлять, як масаж, то на вулицю можна одразу виходити, не чекати декілька годин у теплому приміщенні, як після лікування певного органу цим же методом.
БОЛЯТЬ КОЛІНА —
ЛІКУЙТЕ НИРКИ
Не дивно, чому таку велику увагу пані Олена надає саме цьому давньому народному методу — банкам. Цілителька вважає, що з його допомогою можна активізувати діяльність багатьох внутрішніх органів. Скажімо, поставивши банку із зовнішнього боку коліна, активізуємо діяльність нирок, банка посередині коліна позитивно вплине на роботу підшлункової залози. А коли поставимо її із зовнішнього боку коліна, підлікуємо печінку.
Для когось, можливо, дорогоцінною підказкою стане твердження тибетської медицини про те, що біль у коліні неодмінно пов’язаний з порушенням в діяльності нирок. Тому коли болять коліна, шукайте методи, з допомогою яких можна вилікувати нирки. Не завадить при цьому скористатися й рецептом розтирання, яке пропонує приготувати в домашніх умовах Олена Світко. В його основі — лавровий лист. Отож 100 грамів лаврового листа перемелюють на кавомолку, заливають 200 г коров’ячого масла або будь-якого іншого жиру, варять на водяній бані впродовж 30 хвилин. Перед тим, як поставити банку, коліно змащують маззю. Чи варто доводити, наскільки ефективніше для виведення солей з колін замість компресів чи розтирань використовувати банки — вони виконують роль насоса, а, отже, активізують діяльність судинної й лімфатичної систем.
СПОЖИВАЮЧИ АЙВУ, НЕ ВИКИДАЙТЕ
ЗЕРНЯТА
Хворі колінні суглоби можна лікувати й іншими методами. Наприклад, вживаючи айву. Мається на увазі постійне й тривале вживання фрукту — допоки хвороба не щезне.
В древньому світі знали, наскільки корисна айва. З її допомогою Авіценна лікував артрити, подагру, артрози.
Цієї осінньої пори саме час приготувати з цього диво-плоду чудовий напій, який очистить організм від солей, збагатить кожну клітинку необхідними вітамінами й мікроелементами.
— Помийте плоди, поріжте їх на четвертинки, — радить Олена Світко. — При цьому не викидайте зерняток, адже в них міститься багато йоду, слизу, пектинів. Потім перетріть фрукти на м’ясорубці разом із зернятами. Шкірку не очищуйте, оскільки в ній міститься дуже багато корисних речовин. На один кілограм плодів беруть один кілограм цукру або меду. Отриману масу перетирають руками, ложку не варто використовувати, оскільки руки активізують всі поживні речовини, що там містяться. Аби продукт не заграв, можна залити зверху 100 або 200 грамів спирту чи самогонки. Через два тижні його проціджують — виходить чудовий лікер. Вживають ліки впродовж року по одній столовій ложці тричі на день.
ПОКИ ЩЕ ЦВІТУТЬ ЧОРНОБРИВЦІ
Втім, у той день в столичному будинку вчених була не просто лекція, а ще й діалог зі слухачами: пані Світко до глибокої тиші нікого не закликала, дозволяла себе перебивати запитаннями, що виникали під час розповіді. Так, хтось із залу поцікавився лікувальними властивостями відомих кожному квітів — чорнобривців. Цілителька поспішила перерахувати їхні цілющі властивості. Виявляється, чорнобривці можна використовувати для лікування щитовидної залози, міоми, фіброміоми, добре допомагають вони при нервовому виснаженні, неврастенії. Для приготування чаю зазвичай беруть три квіточки, розминають їх пальцями рук, заливають півсклянкою окропу, додають одну чайну ложку меду, настоюють впродовж десяти хвилин і випивають. Тим, у кого хвора щитовидна залоза, Олена Світко радить квіточки, що залишилися, розтерти з сиром і прикласти на ділянку цього органу. Слухаючи диво-рецепти визнаного натуропата, один із слухачів попросив слова й поділився своїм власним рецептом з чорнобривців:
— Якось у мене страшенно болів зуб, — сказав чоловік. — Лікар радив неодмінно його видалити. А я (інтуїтивно) заварив чаю з чорнобривців і почав ним полоскати рот — зуб затих і ось уже десять років мене не тривожить.
Цього рецепта пані Світко не знала. Та тим життя й прекрасне, що навіть найерудованіша людина завжди може відкрити для себе щось нове.
Тетяна ОЛІЙНИК