У 2005 РОЦІ НІКОЛАЄНКО НАНІС ДЕРЖАВІ ЗБИТКІВ НА СІМ МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Голова Рахункової палати України Валентин Симоненко вважає, що міністр освіти Станіслав Ніколаєнко минулого року наніс державі збитків як мінімум на 7 мільйонів гривень.

Симоненко каже, що Міністерство освіти за 2005 рік вивчило за бюджетні гроші на юридичних факультетах на п’ять тисяч студентів більше, ніж потрібно. Бо, за його словами, український ринок праці переповнений економістами і юристами, а державі потрібні інженери і столяри.
Звинувачення Симоненком Ніколаєнка стали темою для обговорення на засіданні парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності під керівництвом Володимира Стретовича. Як повідомило йому МВС, тільки у вузах, підконтрольних міністерству, навчається на правових факультетах 60 тисяч осіб. Це в той час, коли кількість міліціонерів в Україні перевищує 340 тисяч. Тобто, їх більше, ніж треба.
Заступник міністра економіки Людмила Мусіна не змогла пояснити, яким чином Мінекономіки формує держзамовлення для Міносвіти і аналізує, які саме фахівці потрібні державі. Адже Ніколаєнко заявив, що саме Мінекономіки дало йому доручення вивчити минулого року на 5000 студентів-юристів більше.
У результаті на засіданні Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ухвалили рішення найближчим часом провести спільно з Комітетом з питань правової політики парламентські слухання. Планується на порядок денний винести питання нецільових витрат Міносвіти, а також невміння Мінекономіки аналізувати ринок праці і формувати держзамовлення на навчання студентів.
За матеріалами інтернет-видань