ГАНЬБА «ДИНАМО» – ДРУГА СЕРІЯ

З такою грою київське «Динамо» краще б не потрапляло до групового турніру Ліги чемпіонів. Торік, коли динамівці безвільно програли швейцарському «Тюну», цю оказію можна було видати за якусь одноразову невдачу. Тепер, якщо так і далі продовжуватиметься, то це означатиме, що серія ганьби і профанації українського футболу в Європі триватиме шість «серій» аж до початку грудня, коли учасники групового турніру зіграють останній тур.

Домашній програш від «Стяуа» минулого туру ще якось намагалися пояснити  невдалим стартом. Нині безвільна і недолуга гра в Мадриді і поразка з ще більшим рахунком – 1:5 є вже очевидним симптомом динамівської хвороби, яка проявляється не тільки на міжнародній арені, а й у внутрішніх змаганнях. Адже іменитий «Реал» не склав враження якоїсь непереможної надпотужної команди. Якщо «приміряти» до київського «Динамо», то мадридський клуб – це «Ворскла», яка вміє забивати.
Причому, значною мірою завдяки тому, що моменти іменитим реалівцям створювали самі захисники та воротар «Динамо». Очевидною стала дивна тенденція – старші динамівці більше комплексували перед суперником, ніж амбітна молодь, яку Анатолій Дем’яненко у звітному матчі досить посилено мусив випускати на поле. Щоправда, тоді, коли вже було запізно.
Тільки Артем Мілевський вийшов у стартовому складі. Єдиний гол у складі динамівців на його рахунку – цей факт видається промовистим. Ще більш промовистим було порівняння двох гравців атаки в епізоді, коли кияни таки відзначилися. Результативному удару Мілевського передував промах Шацьких, який наче злякався нагоди вразити ворота іменитого суперника.
Аналогічне порівняння напрошується й щодо воротарів. Внаслідок недбалості Шовковського було відкрито рахунок зустрічі. Рибка, що вийшов на заміну після вилучення Шовковського за фол останньої надії, діяв у воротах значно впевненіше і відповідальніше. Ось такого б воротаря з перших хвилин матчу. Важко оцінити в цій зустрічі гру молодих перспективних Михалика та Алієва, оскільки вони надто пізно вийшли на заміну. А молодого завзяття й розкутості аж ніяк не забракло б у багатьох ігрових відрізках мадридської зустрічі. Зокрема, з 20 по 27 хвилину, коли «Динамо» притисло «Реал» й змусило частенько помилятися оборонців та голкіпера суперників.
Проте, у цьому випадку дуже швидко спрацювало правило – якщо не використовувати помилки суперників, то суперники використають твої. На 27-й хвилині Рауль скористався «традиційною» неуважністю динамівців під час виконання стандартних положень – рахунок став 2:0. За такої ситуації важко вирівняти становище навіть команді «на ходу». Про нинішнє розбалансоване «Динамо» годі й говорити.  До того ж «Реал» може забивати й без допомоги суперників. Це на останній хвилині першого тайму продемонстрував Рейєс.
Обіцяний Дем’яненком пошук винних можна було розпочинати ще у перерві гри. Щоправда, не віриться в ефективність подібних покарань, оскільки подібне з боку наставника динамівців можливе лише відносно його підлеглих, а не керівників. Це я до того, що нинішній успіх «Реалу» окрім усього іншого став наслідком зміни президента клубу, що сталася цієї весни. Після трирічного продовження невдач «Реалу» тодішній президент мадридського клубу Флорентино Перес сам подав у відставку, добровільно звільнивши місце своєму наступнику. От нам би так!
Олександр НАКАЗНЕНКО

Ліга чемпіонів.
Група «Е». 2 тур
«Реал» (Мадрид, Іспанія) – «Динамо» (Київ, Україна) – 5:1
Голи: Ван Ністелрой (20, 70, з пенальті), Рауль (27, 61), Рейєс (45) – Мілевський (47).
«Динамо»: Шовковський, Гавранчич, Несмачний, Саблич, Юсуф, Рінкон (Алієв, 81), Белькевич (Рибка, 70), Корреа (Михалик, 74), Гусєв, Мілевський, Шацьких.
«Стяуа» (Бухарест, Румунія) – «Ліон» (Франція) – 0:3