ЧИ ВСТУПАТИ ДО НАТО – ВИРІШУВАТИ НАРОДУ

Заява Української Консервативної партії щодо позаблокового статусу України

Завдяки зусиллям проамериканських політиканів основним в Україні знову стає питання входження до НАТО. На противагу такій доленосній проблемі, як продаж землі, це питання віднесено Президентом України до стратегічних директив нового Уряду. Так проблема, яка не має жодної близької перспективи для вирішення, вкотре штучно виноситься на порядок денний з метою розсварити українське суспільство, поділити його на два ворогуючих табори, а тим часом провести необхідні рішення про торгівлю українською землею.
Українська Консервативна партія, зважаючи на те, що перспектива входження України до різноманітних панєвропейських структур аж ніяк не передбачає обов’язкового вступу до Північноатлантичного альянсу, вважає масовану агітацію за вступ до НАТО питанням не зовнішньополітичної стратегії, а суто предметом політичного маніпулювання. Залаштункові сили, які в цьому зацікавлені, підігрівають жвавий інтерес до НАТО у проамериканських радників Президента, наперед знаючи, якою буде реакція українського Півдня та Сходу. Адже добре відомо, що з цією проблемою обізнана заледве третина населення, а тих, хто хоче до НАТО, на сьогодні набагато менше.
Тому говорити про затвердження Плану вступу до цієї організації, конкретні кроки і дати на цьому шляху не просто недоречно, а й небезпечно з огляду на те, що вступ до воєнного блоку спричиниться до втрати Україною свого нейтрального, позаблокового статусу. З таким вступом наша країна буде позбавлена захисту світової спільноти, яка належить до нейтральних держав, а також  може виникнути загроза з боку держав, які вважають НАТО агресивним блоком, небезпечним для них. Тому перед тим як зважитися на такий радикальний крок, держава зобов’язана запитати думку власного народу. Українська Консервативна партія вважає, що рішення про вступ України до НАТО, як і до будь-якого іншого наддержавного, наднаціонального утворення, може бути прийняте виключно шляхом затвердження його на національному референдумі.

Президія Національної ради Української Консервативної партії