«ПОВІДОМЛЕННЯ» З ДАВНИНИ

Експозицію «Відлуння минулих століть» можна побачити в архітектурній пам’ятці «Софія Київська». Речі, виставлені тут, знайдені під час дворічних археологічних розкопок у Софії Київській, на території Кирилівської церкви, Судацької фортеці в Криму.

          Саме вони дають змогу дізнатися багато цікавого про побут наших предків, які проживали в цих місцях у ХІІ-ХVІ столітті.
          Чимало знахідок піднято із промивин і западин давнього дворища Софійського собору. Деякі речі потрапили сюди ще за життя митрополита Петра Могили під час відбудови ним храму. Археологи також розчистили три поховання на території Кирилівської церкви. За пізнього середньовіччя тут був цвинтар.
          Велика частина експозиції присвячена розкопкам на місці одного з середньовічних міст Судацької фортеці. Так, зокрема виявили арсенал чавунних і кам’яних ядер, залишених турецьким гарнізоном після захоплення цього поселення Османською імперією в 1457 році. Про широкі торговельні зв’язки, високий рівень розвитку портового ремесла свідчать амфори, посуд, прикраси та багато інших цікавих знахідок. Наприклад, колекція ранньовізантійської дрібної свинцевої пластики, яку визнано унікальною для Східної Європи. Однак, як запевняють археологи, дослідження не припиняються і незабаром на нас чекають нові «повідомлення» з давнини.