США ГОТОВІ ДО НОВОЇ ВІЙНИ

Ірано-ісламський Навруз (Новий Рік) цього року припадає на 21-23 березня. Примітно, що в 2006 році свято весняного рівнодення співпадає з днями трауру в шиїтів. Події в світі розвиваються так, що Навруз-2006 може стати не тільки релігійними «проводами», але і державним днем трауру для персів.

          Адже, за даними офіційних органів влади Ісламської республіки Іран (ІРІ), саме в ці дні США завдасть ракетних ударів по персидській території. Своєрідна відповідь мусульманам за сірійсько-єгипетську війну Йом Кіппур 1973 року проти Ізраїлю.
          За прогнозами практично всіх експертів, США все-таки почнуть нову військову авантюру, просуваючись все далі «в боротьбі з міжнародним тероризмом» на їхньому шляху до однополярного світу. Офіційними приводами для вторгнення стануть: 1) розблокування Іраном своєї військової ядерної програми; 2) прихована допомога і схвалення дій «міжнародного ісламського тероризму»; 3) антисемітські випади вищих чиновників Іранської республіки. 
          Зрозуміло, що це лише приводи. Реально Іран для американців — кістка в горлі, яка заважає встановити в регіоні свою гегемонію на зразок Південної Америки. Гіпотетичний супротивник янкі володіє нині одним з найбільших арсеналів балістичних ракет в регіоні. Крім того, ця держава веде цілеспрямовану антисіоністську політику, чим постійно шокує західний світ. Фактично, Іран на даний момент є оплотом ісламу в світі.
12 лютого стало відомо, що міністр оборони США Дональд Рамсфельд віддав наказ своїм підлеглим почати безпосередню підготовку до завдання ударів по іранських військових об’єктах. Американськими штабами Стратегічного і Центрального командування готується зараз до 70 аналітичних документів в день, які спрямовані на наочну практичну підготовку ударів. Крім того, оглядачі американських ЗМІ згадують підписаний літом 2005 року Рамсфелдом «цілком таємний» наказ «Проміжні етапи бойової готовності при завданні превентивних ударів». Він встановлює порядок цілодобового бойового чергування сил і засобів Стратегічного командування.
          Операція проти Ірану замислювалася Пентагоном вже достатньо давно. Ще в 2003 році Джордж Буш молодший підписав секретну директиву під назвою «Конплан 8022-02», яка передбачає завдання превентивних ударів по країнах, що реалізують плани створення ядерної зброї. Зміст цього документа, правда, невідомий через його надзвичайну секретність, але авторитетні фахівці стверджують, що в ньому розписаний порядок бомбардувань Ірану і Північної Кореї. Там мовиться виключно про бомбардування з повітря у поєднанні з так званими кібернетичними атаками. В результаті, мають бути знищені певні елементи системи енергопостачання, зруйновані мережі зв’язку і лінії передачі даних комп’ютерних систем супротивника, щоб повністю позбавити його можливості до будь-якого опору. При цьому передбачається і можливість застосування проникаючих ядерних боєприпасів невеликої потужності, які здатні знищувати підземні об’єкти, де зосереджена основна частина ядерних розробок і виробництв іранців. 
          Ще раніше, до того, як американці загрузли в практично нескінченній другій іракській війні, передбачався триетапний сценарій антиперсидської операції. Перш за все, передбачалося знищити бази «Вартових ісламської революції» (своєрідної гвардії теократичної Ісламської республіки Іран, яка за чисельністю і силою дорівнює офіційній армії держави), на що відводилося не більше доби. Потім намічалося атакувати ядерні об’єкти Ірану, а також штаби і бази ПРО. Нарешті, на іранську територію вступили б американські війська, зосереджені в Грузії, Азербайджані, Афганістані, Іраку і країнах Персидської затоки. Цей етап, який починався з блокади іранських меж і закінчувався б оточенням Тегерана, наказано здійснити за два тижні. Але витрачені на «розвиток демократії» 200 мільярдів доларів і більше 2000 вбитих американських солдатів в Іраку дещо охолодили запал керівників Пентагону.
          Зараз планується обійтися невеликими підрозділами сил спеціального призначення. А ще Пентагон має намір використовувати бомбардувальники-невидимки В-2А «Спірит», «Уайтмен», що перебувають на авіабазі. Вони призначені для завдання високоточних ракетних ударів. З місця базування в штаті Міссурі ці літаки здатні досягти території Ірану з однією дозаправкою в повітрі. Про те, які боєприпаси, прості або ядерні, завантажать на ці крилаті машини, поки невідомо.
          Взагалі-то, нинішнє керівництво США – люди достатньо авантюрні. Війна в Іраку вже трохи не коштувала республіканцям президентства. Зараз же вони дуже сильно ризикують, готуючись вступити в нову військову кампанію, адже військовий бюджет Штатів ледве витягує боротьбу з партизанами Афганістану та Іраку. Стан справ в цих напівзавойованих країнах «демократії, що перемогла», ще дуже далекий від потрібного американцям. Саме фінансування може зробити досить скрутною справу війни в Ірані. 
          З іншого боку, в цьому питанні грає дуже велике значення думка «світової спільноти», читай ЄС і американських виборців. Практично, за всіма соціологічними опитуваннями, виходить, що більше половини європейців і американців, наляканих можливістю появи іранської ядерної бомби (за деякими даними, перси зможуть її сконструювати протягом року), готова сприйняти війну проти Ірану як належне. Мотив простий: «відтягнути виконання ядерної програми хоч би на пару років». Канцлер ФРН Ангела Мергель вже заявила про підтримку Німеччиною операції в Ірані. До того ж, згода більшої половини американських парламентаріїв Бушу в цьому питанні гарантована. Адже ця війна вигідна не стільки народу, скільки ВПК США, якому потрібний своєрідний полігон для випробування своїх смертоносних новинок (як це трапилося вже в колишній Югославії, Афганістані і Іраку). 
          Особливо сильно тисне на Америку головний ворог усіх мусульман світу. Фактично Ізраїль і є головним ініціатором «кривавої бані», що намічається для ІРІ. Недавно британська «Глазго геральд» повідомила, що ізраїльські озброєні сили прискорили підготовку до нанесення превентивного удару по об’єктах іранської ядерної програми в березні. У нальоті будуть задіяні бомбардувальники F-15Е елітної 69-ої ескадрильї ВВС Ізраїлю і крилаті ракети. Газета стверджує, що пілоти підрозділу вже ознайомлені з планами операції і провели необхідні тренування. У числі основних об’єктів, що підлягають знищенню, — завод по збагаченню урану в Натанзе, підприємства по виробництву важкої води в Араку і завод з випуску гексафториду урану поблизу Ісфахана. Про це говорить і факт сумісних учень підрозділу ППО армії США і ізраїльтян під кодовою назвою «Джуніпер кобра» в кінці 2005 року. 
          Проте самим війну проти Ірану євреям не витягнути, тому вони інтенсивно привертають до цієї авантюри американців. За словами фахівців, удари високоточними бомбами і ракетами наноситимуться по ядерних об’єктах Ірану, число яких офіційно складає 14. Проте, як стверджує експерт, їх значно більше. Хоча ізраїльська і американська розвідки постійно тримають Іран під пильною увагою, виявити всі ядерні об’єкти їм все-таки не вдається. «Враховуючи велику кількість засекречених об’єктів, швидко і ефективно повністю знищити ядерну промисловість Ірану тільки силами Ізраїлю неможливо. Без американців їм не обійтися», — відзначив анонімний експерт російського інтернет-ресурсу «Незалежний Російський Огляд». 
          За офіційними даними, різного роду підтримку надасть американцям до чверті сотні країн Близькосхідного регіону і Середньої Азії, де розташовані військові бази американців. Це і азіатські республіки колишнього СРСР, і сили в Іраку та Афганістані, які підтримують окупантів, і Туреччина, яка інтенсивно намагається стати з ЄС одним цілим, і проамериканська влада королівства Саудівська Аравія. Але, судячи з усього, безпосередньо воювати будуть тільки янкі, євреї і перси. Всі інші обмежаться фінансовою, гуманітарною, моральною або іншою підтримкою тієї або іншої сторони конфлікту. 

За матеріалами «Независимой газеты»