УКРАЇНСЬКИЙ ЛУВР

          І ось після всіх дискусій, які тривали майже півроку, затверджена концепція цього комплексу. Крім того, буде розроблено спеціальний закон, який регулюватиме створення «Мистецького арсеналу». Його створюватимуть у три етапи. Перший — в 2006-2009 роках. Це стосується реставрації приміщення Арсеналу та розташування в ньому експозицій. На першому поверсі буде зал «Обличчя України». Тут відбуватимуться офіційні державні прийоми, а також музей історії України. На другому поверсі оселяться музеї вітчизняного модерного та народно-декоративного мистецтва. Буде відновлена також Київська цитадель.
          Архітектори нарешті зійшлися на тому, що потрібне прозоре покриття внутрішнього двора будівлі. Тоді його можна використовувати протягом усього року. Крім того, значно збільшиться площа для різних експозицій. До розробки проекту комплексу запросили французьких фахівців, які створювали скляну піраміду в Луврі. Закордонні архітектори визнали, що без цього покриття не обійтися, оскільки в Україні є різні перепади погоди.
          Другий етап робіт триватиме від 2009 до 2014 років. Поряд з історичною будівлею арсеналу збудують концертний зал, відтворять Васильківську та Микільську брами Київської цитаделі, вежу на Старонаводницькій, тюремний замок Васильківського укріплення. 
          Крім того, в «Мистецькому арсеналі» працюватимуть центри з розвитку та дослідження української мови і літератури, вітчизняної науки.
          На третьому етапі відновлять Микільський собор, працюватимуть над створенням інфраструктури: це стосується транспортних комунікацій, готелів, закладів харчування. Тобто буде створено єдиний духовно-туристичний комплекс, який охоплюватиме Калиновий гай, парк Вічної Слави і простягатиметься аж до Співочого поля та Музею Другої світової війни. Серцем комплексу стануть Києво-Печерська лавра і «Мистецький арсенал».