ТРЕНЕР ВПОРАВСЯ ІЗ ЗАВДАННЯМ. ШКОДА — НЕ НАШ

Зрозуміло, що й з Італією зовсім не завадив би прийнятніший результат. Натомість склалося враження, що італійці більше прагнули перемоги, ніж українці нічиєї. Блохін після матчу назнав виграш  італійців закономірним. При цьому він визнав, що майстерність італійських гравців «ледь-ледь краща за індивідуальну майстерність гравців збірної України». Таке порівняння можна більше розцінювати як комплімент українським, а не італійським футболістам, майстерність яких відчутно вища. Тим не менше з ними можна цілком успішно грати. Якщо, звичайно, захотіти. Саме бажання й натхнення забракло нашим футболістам, аби краще зіграти в Італії.
Вже прелюдія звітного матчу збірних аж ніяк не настроювала українських вболівальників на оптимістичну хвилю. Наперед перераховувалися всілякі причини можливої невдачі, яку суботнього вечора на полі «Олімпійського» стадіону у Римі наші футболісти зробили реальністю. Наперед були готові виправдання і заспокоювання з вуст начебто максималіста Олега Блохіна, що, мовляв, нічого страшного, коли програємо, адже буде ще зустріч з італійцями вдома… До якої, слід розуміти, встигнуть придумати нові причини можливої потенційної невдачі.
Тепер можна скільки завгодно дискутувати й перейматися «мірою допустимості» утримування на 70-й хвилині Андрієм Руслом за футболку Луки Тоні. Проте очевидним залишається факт, що наш захисник програв позиційну боротьбу нападаючому суперників, який виходив на ворота Шовковського, і змушений був, скажімо так, не зовсім чисто виправляти свою помилку.
Настроєність на гру й бажання перемогти передається всім глядачам та учасникам футбольного дійства, у тім числі й арбітрам. Цілком можливо, що на рішення грецького рефері вирішальний вплив зробила саме ця обставина. А ще, кажуть, на хід гри відчутно вплинули слова тренера італійців Роберто Донадоні, які він сказав своїм гравцям у роздягальні в перерві матчу. «Можливо, після таких розмов хтось залишається невдоволений, але нічого не вдієш — моя робота полягає у тому, щоб настроїти команду на перемогу. Мені здається, що сьогодні я з цим завданням впорався», — сказав після матчу Донадоні. Звісно, що так. Нашим вболівальникам залишається тільки шкодувати, що зі своєю роботою впорався тренер команди-суперниці, а не української збірної.
Олександр НАКАЗНЕНКО

Відбірковий турнір чемпіонату Європи-2008. Група «В».
Італія — Україна — 2:0
Голи: Оддо (71, з пенальті), Тоні (79).
Україна: Шовковський, Несмачний, Шершун, Єзерський, Русол, Тимощук, Шелаєв, Гусєв, Воронін, Назаренко (Калиниченко, 60), Воробей (Мілевський, 74).
Шотландія — Франція — 1:0
Фарери — Литва — 0:1