ВІЗИ — ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

З 1 листопада посольство Великобританії в Україні почне прийом анкет на одержання віз винятково через Інтернет, — заявив посол Великобританії в Україні Тімоті Барроу на брифінгу в Києві.

Він повідомив, що система, яка дозволяє подати заявку на одержання візи, була впроваджена в Україні на початку поточного тижня. За словами посла, у цей час українські громадяни направили через Інтернет близько 15-20 заявок. Він зазначив, що подібна система подачі заявок он-лайн уже впроваджена Британією в посольствах 40 країн світу. Планується, що рішення щодо видачі або невидачі віз будуть приймати в день візиту громадянина до посольства.
Як пояснив консул Великобританії в Україні Кеван Кліфтон, схема подачі заявки для одержання візи є на сайті посольства Великобританії. За словами Кліфтона, реципієнт повинен заповнити візову анкету англійською мовою і зберегти її. Анкета також зберігатиметься на сайті посольства в безпечному режимі, а реципієнт одержить електронною поштою реєстраційний номер, який знадобиться під час візиту до посольства. Анкету, за словами консула, також варто роздрукувати, оскільки вона входить у список необхідних документів. Після подачі анкети, як зазначив Кліфтон, необхідно вказати зручні для реципієнта дату і час співбесіди. Після цього громадянин одержує повідомлення електронною поштою з відповідним підтвердженням, а також список документів, які необхідно принести з собою.
Посол також повідомив, що зараз вартість стандартної британської багаторазової візи, яка дозволяє в’їзд у Великобританію протягом 6 місяців, складає 500 гривень.