БОЛГАРІЯ РЯТУЄ НАС ВІД НАФТОВОЇ ПЛЯМИ

Болгарська сторона призупинила просування нафтової плями по Дунаю в Україну. У результаті перекриття русла Дунаю в районі 585-ї і 560-ї позначок на ділянці Черковиця-Свищов припинене її поширення.

У межах виконання плану загальних дій румунська сторона висловила готовність направити для очисних робіт на болгарській території Дунаю два спеціалізованих судна-нафтозбиральники. Крім того, уряд Румунії прийняв рішення про надання Болгарії додаткової технічної допомоги у вигляді 6,5 тонн абсорбенту і 270 метрів дренажу загальною вартістю 50 тисяч євро.
Також болгарська сторона звернулася до Центру моніторингу й інформації Єврокомісії з проханням надати необхідну техдопомогу у зв’язку з забрудненням і необхідністю ліквідації наслідків аварії.
Водночас українське МНС створило оперативний штаб у районному центрі Рені на Одещині для моніторингу ситуації на Дунаї, вниз по якому рухалася нафтова пляма довжиною до 20 кілометрів, шириною до 100 метрів та товщиною до 10 міліметрів із Болгарії в Україну.
Співробітники штабу розробили план першочергових заходів на випадок забруднення водойми і його узбережжя на території України, визначили, які сили і засоби необхідні для ліквідації наслідків події.
Згідно з повідомленням МНС, причина виникнення транскордонного забруднення ріки Дунай — аварійний витік нафтопродуктів із сербського терміналу в місті Прахово.