«Незлим, тихим словом» згадали І. Багряного в Міжрегіональній Академії управління персоналом: там відбувся круглий стіл, який відкрив ректор Микола Головатий. З цієї нагоди зібралися лауреати премії імені І. Багряного, представники фундації його імені, письменники, громадські діячі, науковці. Кожен із них розповідав про свій шлях пізнання і вивчення творчості цього художника слова, публіциста, партійного й громадського діяча. «Тигролови», «Сад Гетсиманський, «Людина, яка біжить над прірвою» стали за кордоном бестселерами, їхні тиражі сягали мільйона примірників. Так, зокрема, письменник О. Шугай показав книжки англійською, німецькою, французькою мовами, які він привіз в Україну. Ці твори — віддзеркалення жахливої епохи, в якій жили мільйони українців.
«Наша принципова лінія полягає в нещадній критиці московської політики й абсолютній негації», — писав Багряний. Знайомлячись із його життям, наша молодь має вчитися в нього, засвоюючи уроки мужності, шляхетності й честі. Вражає прозірливість цього політика. На думку професора Василя Яременка, він бачив складнощі в створенні незалежної України, але вірив, що її кадрами стануть колишні комсомольці й комуністи. Цікаво те, що серед книжок, які студіював І. Багряний, були твори В. Липинського із помітками Івана Павловича, де він шукав ідеологічного опертя в консервативній партії.
На Маупівському круглому столі відбулася також презентація книжки Валерія Кунова «Життєва мудрість у творах Івана Багряного». У цьому енциклопедичному словнику йдеться про ставлення письменника до різних життєвих проблем. Публіцистика Івана Багряного, його пророчі твердження, окремі фрази, вислови нині такі ж актуальні, як і раніше.
Інформація «УГ+»
Фото Миколи Степанця