У ОПТИМІСТІВ ІМУННА СИСТЕМА ЗДОРОВША

Відомо, що загальна опірність організму людей знижена через підвищений радіаційний фон, забрудненість довкілля, неповноцінне харчування, різні стреси. Все це веде до накопичення в організмі продуктів надмірного окиснення («вільних радикалів»), що пригнічують імунітет. Збільшує імунодефіцит також довготривале перебування на сонці. Співробітники Всеросійського наукового центру медичної реабілітації і фізичної терапії АМН Росії під керівництвом академіка В.М. Боголюбова довели це експериментально: протягом трьох років в Сочі на 135 молодих здорових чоловіках вивчали дію сонячного випромінювання на стан імунної системи. Всі вони загоряли по півтори-дві години щоденно. У всіх на третину знизився вміст Т-лімфоцитів, вдвічі зменшилася кількість хелперів, а так званих нульових клітин стало втричі більше, що могло свідчити про початок прихованих патологічних процесів. Вчені дійшли висновку: підвищена дія сонця на відкриті частини тіла пригнічує імунітет. У багатьох піддослідних після повернення додому в перший же місяць відзначались інфекційні захворювання — ГРЗ, ангіна, бронхіт, шлунково-кишкові розлади, слабкість, поганий сон. Початковий стан не відновився навіть через два місяці. Лікарі застерігають: людям, які живуть в районах, що постраждали від чорнобильської аварії, не слід відпочивати на півдні, це може стати тією останньою краплею, що дасть поштовх серйозній хворобі. Кращими натуральними антиоксидантами вважаються b-каротин, вітаміни С і Е, мікроелементи (мідь, селен і цинк), риб’ячий жир, деякі лікарські рослини (ехінацея, омела, переступень, часник, женьшень, солодка, лимонник та ін.). І ще: у оптимістів показники імунної системи кращі, аніж у песимістів — про це слід пам’ятати.
1. 3 розрахунку 1:5 приготувати настоянки (кожну окремо) квіток гречки посівної, трави чаполочі та коренів цикорію, а з розрахунку 1:10 — коренів ехінацеї пурпурової; змішати готові настоянки у співвідношенні 1:1:1:2, вживати по 20 крапель в ложці води три рази на день за годину до їжі. Курс лікування 1,5-3 місяці і більше (Є. Товстуха).
2. Вітчизняний фітопрепарат «Настоянка ехінацеї пурпурової» виявляє поряд з іншими властивостями імуномодулюючу дію; вживати по 15-20 крапель 2-3 рази на день в ложці води; при бактерільних і вірусних інфекціях (грип, герпес, ГРЗ) можна пити по 10-15 крапель через кожні 2 години. Однак треба пам’ятати: високі дози, навпаки, пригнічують імунну систему (В. Самородов).