ВІД УЖАЛЕННЯ БДЖОЛИ, ОСИ…

При численних ужаленнях бджіл, ос та шершнів з’являються набряки, що супроводжуються гарячкою, нервовими розладами і алергією, інколи дуже сильною. Ужалення в деякі ділянки тіла особливо небезпечні, наприклад, гортань настільки набрякає, що може настати смерть від задухи, тому ласуючи солодкими фруктами, динями і кавунами, слід бути уважним, щоб не проковтнути комаху. Перша допомога: якщо ужалення відбулося «на природі», одразу зірвати три рослини різних видів і натерти їх соком місця «укусів», жало вийняти; заспокоюють біль натирання жуваними листками петрушки, цибулі городньої, порею, календули, соком трави мальви лісової або мальви круглолистої, скибочкою лимона.
1. Якщо оса «вкусила» за язик, слід полоскати рот розчином морської солі, розведеної у винному оцті, а зовнішні ужалення мазати розбавленим оцтом.
2. Листки молодила покрівельного потовкти і цією масою натирати місця ужалення бджолами або «обпечення» кропивою, біль швидко мине.
3. Взяти по столовій ложці свіжих квіток (пелюсток) нагідок і жовтецю (будь-якого виду), подрібнити, розмішати з двома столовими ложками сметани, нанести суміш на лляну тканину і примотати на хворе місце, тримати дві години.
4. Для відлякування кліщів перед виїздом у ліс або в місцевість, де є загроза зустрічі з ними, натерти руки, ноги й відкриті частини тіла, а також змазати взуття таким засобом: до 100 г соку із трави чистотілу додати 50 г спирту, струснути; на півсклянки води брати столову ложку приготовленої суміші.
5. При укусах комарів і ос швиденько прикласти зволожену таблетку аспірину, це попередить виникнення запалення.