ПЕРЕВАГА, ЯКУ ВАРТО ЗАБУТИ

Київське «Динамо», що називається, з місця в кар’єр розпочало зустріч кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів проти турецького «Фенербахче». Гол на перших секундах ошелешив турків (до речі, він став найшвидшим в історії команди у єврокубках). Кияни продовжували атакувати, раз по раз створюючи голеві моменти. Часом гра динамівців нагадувала виступи команди вісімдесятих років, капітаном якої був нинішній тренер Анатолій Дем’яненко.

Проте коефіцієнт корисних дій, принаймні у першому таймі, динамівських атак виявився далеким від тієї зоряної команди. Натомість один з рідкісних випадів гостей по перерві завершився результативно — недогледіли гравця у штрафному майданчику при стандартному положенні. Прикро за такої ігрової переваги отримати знову нічийний рахунок на табло. Виникло побоювання, що динамівці можуть знітитися й повторити невтішну долю попереднього сезону. На щастя, у них висталило сил і натхнення повернути хід зустрічі у сприятливе для себе русло.
Як виявилося, суперники також можуть бути неуважними. За двадцять хвилин турки відповіли аналогічною помилкою — після подачі кутового на дальній штанзі неприкритим залишили Рінкона, який зблизька головою вдруге вразив ворота. Прикметно, що подібні комбінації з навісом бразильця Корреа з кутового у цьому матчі кияни розігрували не вперше. У кількох попередніх випадках турки відводили загрозу, а на 67-й хвилині не змогли.
По закінченні матчу Анатолій Дем’яненко відзначив гарні швидкості «Динамо». «Ще ж до матчу говорив, що швидка гра проти «Фенербахче» обов’язково принесе користь», — зазначив Анатолій Васильович. Воно так і сталося. Окрилене успіхом «Динамо» знову повело атаки на турецькі ворота. І на 83-й хвилині дальній удар під перекладину Юссуфа таки досяг мети. Попри деяку розслабленість киян наприкінці зустрічі, рахунок 3:1 зберігся до фінального свистка. «Очевидно, на хлопців тиснув результат і те, що залишалося зіграти зовсім небагато. Намагалися зберегти рахунок — це погано», — так розцінив дії своїх підопічних в останні хвилини Дем’яненко.
Загалом, перед матчем-відповіддю у Стамбулі рахунок досить прийнятний. Деякі сумніви залишає пропущений вдома гол. Якщо динамівці на виїзді гратимуть на утримання рахунку, то немає ніякої певності, що досягнуть бажаного. Їм потрібно налаштуватися на гру, як після першого поєдинку з латвійським «Металургсом» — тобто виходити на повторну зустріч так, наче не існує результату першої гри, і боротися за перемогу. Щоправда, віце-чемпіон Туреччини значно сильніший клуб за попереднього суперника динамівців. Втім, схоже наставники «Динамо» цілком свідомі цього. Ось як прокоментував підсумок першого поєдинку та настрій на повторну зустріч Анатолій Дем’яненко:
— Загалом я залишився задоволений грою. Але зіграно лише перший тайм, другий — в Туреччині. Ми розуміємо, наскільки там важко грати — певно всі знають, як підтримують команду місцеві вболівальники. Але будемо налаштовувати хлопців, аби вони у матчі-відповіді зіграли не гірше, ніж у першій зустрічі.
Головний тренер «Фенербахче», в минулому славетний бразильський футболіст Зіко так прокоментував підсумок київського поєдинку:
— Ми отримали не той рахунок, на який розраховували, адже приїхали до Києва вигравати. Але «Динамо» забило дуже швидкий гол, після чого ми довго не могли прийти до тями. Пропущений на самому початку зустрічі гол порушив рівновагу на всіх лініях. Коли нам вдалося збалансувати гру, ми пропустили через локальні помилки. Та, незважаючи на результат, я впевнений, що у Стамбулі в нас є необхідний потенціал, аби виграти з таким рахунком, що дозволить нам пройти до групового турніру.