ЗНОВУ ЦІЛЯТЬ У ЖУРНАЛІСТІВ

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» закликає державні органи України негайно припинити тривалі погрози, тиск і замахи на редактора українського щотижневика «Дзержинець» Маргариту Закору і членів її родини .

В оприлюдненій заяві організація звертає увагу на те, що цинічний характер замахів на журналістку, зокрема обстріл квартири, пов’язаний з її професійною діяльністю. У щотижневику «Дзержинець», що з початку цього року виходить у Дніпродзержинську, неодноразово публікувалися критичні статті про корупцію в державних органах, судах, міліції, а також протизаконну бізнесову діяльність.
Днями головний редактор видання Закора заявила про тиск на неї з боку місцевого криміналітету. Вона розповіла, що газета відновила свою діяльність у січні 2006 року і користується популярністю серед читачів завдяки злободенним статтям, що викривають приховані злочини осіб, які так чи інакше пов’язані з минулою міською владою, захищають скривджених нею. За словами Закори, газета бореться з фактами незаконної приватизації комерційних об’єктів у місті, із продажними міськими суддями, чиновниками, представниками правоохоронних органів.
На її думку, проти неї фактично почата кампанія тиску і терору: подано в суди 18 практично ідентичних позовів, поширюються по місту низькопробні наклепницькі листівки, що компрометують її, вікна її квартири були обстріляні.