МЕР КИЄВА ВІДДАВ НАБЕРЕЖНУ ДНІПРА ПІД ЗАБУДОВУ САНДЕЮ АДЕЛАДЖІ І ЯНУ ТАБАЧНИКУ

На Дніпровській набережній замість приватного сектора і парку побудують житло і розважальні центри. Київська міськдержадміністрація виділила 128 гектарів землі в районі затоки Княжий Затон на Позняках під масштабну забудову.

Проте з урахуванням намивання землі загальна площа ділянки складе близько 140 гектарів. Новий мікрорайон, як повідомляє газета «Дело», розташується уздовж Дніпровської набережної на ділянці від проспекту Бажана до вулиці Здолбунівська. Згідно з генеральним планом розвитку Києва, велика частина запланованих новобудов — житлові будинки. Крім того, тут з`явиться шість спорткомплексів, два офісних і п`ять торгово-розважальних центрів, три паркінги, готелі, аквапарк, океанаріум, яхт-клуб, цирк.
Фахівці інститутів «Київпроект» і «Київгенплан» назвали фірми, які одержали в цьому місці земельні ділянки в довгострокову оренду. Найбільший орендар — компанія «Академ-клуб», що одержала 44 гектари. «Планується вкласти близько 500 мільйонів доларів, проект розрахований на 10-12 років», — розповідає заступник генерального директора «Академ-клубу» Віталій Семенюк. Він відзначає, що компанія сама забудовуватиме цю територію. «Окрім цього, швидше всього, ми будемо провідною фірмою зі створення дирекції цілого мікрорайону, щоб була координація дій між всіма забудовниками», — підкреслює Семенюк.
Близько 2,62 гектара одержала релігійна організація «Посольство Боже», яку очолює проповідник Сандей Аделаджа. Вона має намір спорудити тут духовний центр. За словами Андрія Куксенка, адміністратора церкви, це буде будівля загальною площею 30 тисяч квадратних метрів із залом для глядачів на 10 тисяч місць. За його словами, забудовником буде Українська релігійна община, а планований обсяг інвестицій —24 мільйони доларів. «В центрі різні християнські конфесії зможуть проводити богослужіння, оскільки зараз ми змушені тулитися на орендованій території легкоатлетичного манежу», — говорить Куксенко.
Ще 6,5 гектара 25 років орендуватиме громадська організація «Міжнародний творчий центр Яна Табачника». Цією ділянкою раніше цікавилася прокуратура Подільського району Києва. Вона порушила кримінальну справу за фактом незаконної передачі посадовцями Київського річкового порту земельної ділянки під будівництво елітного клубу «Честь имею». Зараз справа розглядається в Арбітражному суді Києва. Незважаючи на це, початок будівництва запланований на кінець року. У самому центрі відмовилися назвати передбачувані інвестиції і деталі проекту, пославшись на те, що такою інформацією володіє лише Табачник. «Це питання до Табачника, а він зараз на канікулах», — сказала співробітниця, що не побажала назватися.
Також ділянки в районі Княжого Затону отримали компанії «ЖИТЛОІНВЕСТБУД-УКБ», «Київміськбуд», «Столиця», «Житло – киянам», «Енранзалізобетон», «Вібропрес», трест «Подводтрубопровід».
Нині на місці майбутнього будівництва розташовані близько 40 приватних будинків і рекреаційна зона. Територію, що раніше планувалася  під парк, передали в оренду вищезгаданим фірмам.
Для реалізації планів по забудові приватний сектор збираються знести, а його мешканців переселити у першу чергу новобудов. Багато жителів не бажають покидати це місце, оскільки мають присадибне господарство, яке для багатьох є основними засобом для існування.
Окрім цього, забудовники вже розгорнули насипні роботи для розширення території. В результаті вода в Дніпрі почала підніматися, що може загрожувати екологічною катастрофою.
(«Обком»)