Проте уже в давні часи цілителі знали, що осіння меланхолія в більшості випадків пов’язана зі спадом функціональної діяльності жовчного міхура. Отож, якщо восени у вас знижується працездатність, вам замало навіть 8-9 годин сну, а ще – тяжко втриматися від роздратування, скоріш за все, причиною вашого стану є саме негаразди з жовчним міхуром. Підлікуйте його – і осінь вже не навіватиме смутку.
Народні лікарі рекомендували в таких випадках вживати фенхель, а саме його сік та ягоди. Соком та відваром фенхеля протирали виски та живіт.
Чудово допомагає при меланхолії й сік алое. Його змішують з медом та вином типу кагор. Для цього п’ятирічний кущ алое викопують, кладуть в поліетиленовий пакет, ховають в холодильник на 5-7 днів, щоб в ньому утворилися біологічно активні речовини. Після цього кущ миють, вичавлюють із нього сік. Беруть 200 мл соку алое, 500 г меду, 300 г вина. Вино трішки підігрівають, розмішують в ньому мед, додають сік алое, все добре розмішують. Ліки вживають через годину після їди по 30 мл 3-4 рази на день.
Існують й інші засоби проти депресії. Наприклад, біг. Деякі медики, щоправда, й досі вважають, що з допомогою бігу можна наблизитися до інфаркту. Однак і вони не можуть заперечити того, що під час активних рухів в організмі утворюються гормони щастя – ендорфіни. Очевидно, ці сполуки позитивно впливають на діяльність всіх внутрішніх органів, в тому числі жовчного міхура.
Якщо ж настрій у вас зовсім кепський, вдайтеся до засобів швидкої допомоги. Ними можуть слугувати відомі в народі банки. Ставити їх потрібно на ділянку сідниць та крижів – це зони тіла, що відповідають за емоційний стан.