Сергій ГАВРИЛЮК: «ДОПОМОГТИ СХУДНУТИ ПОВНІЙ ЛЮДИНІ – НОРМАЛЬНЕ БАЖАННЯ. ОДНАК НЕ ВСІ НА ЦЕ НОРМАЛЬНО РЕАГУЮТЬ»

Сергій Гаврилюк, спеціаліст з масажу та лікувально-профілактичної фізкультури столичного Медичного центру «Консиліум», в своєму житті допоміг схуднути не одній повній людині. Однак не всі його пацієнти утримали досягнутий результат. Тому пан Сергій наголошує: «Дбати про своє здоров’я люди мусять постійно, адже такі закони спільного проживання в суспільстві. Хворі нікому не потрібні, хіба що найближчим людям…»
Сергій практикує систему правильного дихання, що відома у всьому світі як боді-флекс.
– Лікувальний ефект досягається досить просто, – каже Сергій Гаврилюк. – Вдихаємо повітря через ніс, воно потрапляє у живіт, видихаємо через рот. При цьому має зберігатися певна інтенсивність дихання. Надзвичайно важливо, щоб людина, навчившись дихати животом, контролювала м’язи цієї частини тіла.
– Чи складно оволодіти цією методикою?
– Зазвичай чоловіки надзвичайно швидко все схоплюють. Це й не дивно, бо дихання животом їм властиве від природи. Інша справа, що серед моїх пацієнтів їх одиниці. Проблемою схуднення переймаються переважно жінки. Розмірковуючи над тим, чому у чоловіків і жінок різні типи дихання, дійшов висновку, що це закладено природою: жінка дихає грудьми, тому що у неї генетичний страх нашкодити плодові.
– Але ж таке дихання животом принаймні для жінок не є природним…
– Так, тому до системи правильного дихання варто ставитися як до спеціальної лікувальної процедури, яка допомагає оздоровити організм, поліпшити загальний фізичний стан. В основі боді-флексу – поліпшення лімфотоку. Це відбувається за рахунок збільшення швидкості руху лімфи. Відомо, що в ділянці пупка розташований найбільший лімфовузол. Отож, дихаючи животом, ми «розганяємо» лімфу, внаслідок чого збільшується швидкість її руху. За рахунок цього легені очищуються від вуглекислого газу, насичуються киснем. У свою чергу кисень, розщеплюючи жири, підвищує обмін в клітинах. Так спалюються жири. Відтак активні життєво необхідні речовини розносяться лімфою, а всі шкідливі інтенсивно виводяться до лімфовузлів, які в організмі виконують роль фільтрів. Майже всі, хто працював за системою правильного дихання, помічали, що в перші дні занять з’являється кашель, відходить слиз. То дуже добрі симптоми, адже саме так виводяться з організму шлаки. Особливо хочеться підкреслити те, що правильне дихання надзвичайно ефективно впливає на діяльність шлунково-кишкового тракту. Працюючи, м’язи живота масують стінки шлунка, надсилаючи туди свіжу кров, збагачену киснем. Відповідно в організмі покращується процес травлення, активізується діяльність імунної системи. Чи ж дивно, що відтак поліпшується емоційний стан людини, у неї з’являється запас життєвої міцності. Ті, що з дня на день ходили похмурими, стомленими, помічають легкість, розкутість, деякі так і кажуть: наче крила з’явилися…
– Впродовж якого часу треба виконувати цю дихальну вправу?
– Досить п’ятнадцяти хвилин щодня.
– Своїх пацієнток ви зважуєте щодня?
– Жінки зазвичай контролюють свою вагу вдома. А коли вже досягають помітних результатів, можуть про це сказати іншим: «Я схудла на два кілограми!» В середньому за місяць жінка може схуднути на 3-4 кілограми, тобто на один розмір.
– А чи можливе повернення до минулого?
– Якщо людина, набравши нормальної ваги ще й переосмислить своє життя, тобто всерйоз цікавитиметься собою, то зайвих кілограмів вона вже не набере. Я помітив таку річ: люди, які зуміли себе полюбити, чудово утримують результат.
Для них нескладно обмежити себе в деякій їжі, наприклад, у смаженому, тістечках, шоколаді… Адже вони відчули, як чудово, коли ти в формі!
– Ви радієте разом з людиною…
– Ще б пак! Людина стільки років страждала, а тут мета досягнута...
– Чи звертаєте увагу на повних людей в транспорті, на вулиці?
– Негативних емоцій ці люди в мене не викликають. Я розумію, що їм потрібна допомога, а самі вони з якихось причин не можуть її надати.
– Ви можете першим почати розмову про зайві кілограми?
– Неодноразово це було. Сяду поруч з такою людиною, почну розмовляти. Одні реагують вдячно, а дехто ображається, мовляв, ви принижуєте мою людську гідність… У таких людей психологія у ставленні до себе занадто спрощена: цінуйте і любіть мене таким, який я є. На жаль, людина, сприймаючи зайві кілограми так «природно», не уявляє, що за ними хвороби… А більшість наших хвороб, як відомо, виникає з причини низької свідомості.
Тетяна ОЛІЙНИК