№ 42 (90) / 23-29 листопада 2006

Георгій ЩОКІН: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА ЗАГРОЗИ УКРАЇНІ

Світ стає дедалі більше взаємопов’язаним і рухливим, тому треба встигати не тільки відстежувати й аналізувати різноманітні події, а й адекватно на них реагувати. В умовах майже тотальної дезінформації це стає особливо актуальним, бо правда сама по собі є і ліками, і зброєю, і шляхом до перемоги. Бог — у правді, диявол — у брехні. Тому, розвінчуючи брехню і говорячи правду, ми допомагаємо Богові у знищенні лукавого та його поплічників. КІНЕЦЬ АМЕРИКИ

СВІТ

ЗАСУДЖЕНО ДІЇ ІЗРАЇЛЬСЬКОЇ АРМІЇ
«ХВОРОБА» СНД ЛІКУВАННЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ

Якою бути Співдружності незалежних держав? Чи можна реформувати організацію, створену на руїнах СРСР 15 років тому? Ці питання обіцяють бути центральними на самміті у Мінську 28 листопада. Своїми думками щодо цього ділиться німецький політолог Ґергард Сімон.

МАКСИМ КУРОЧКІН — У КИЇВСЬКОМУ СІЗО

Російський бізнесмен Максим Курочкін, який 20 листопада приїхав в Україну і був затриманий українськими правоохоронцями, зараз перебуває у слідчому ізоляторі Києва.

ГОЛОДОМОР ЯК МАСОВЕ ВБИВСТВО ЗА ЕТНІЧНОЮ ОЗНАКОЮ

Росія через своє Міністерство закордонних справ назвала Голодомор в Україні 1932-1933 років «так званим «голодомором» і заявила, що не визнаватиме його геноцидом за етнічною ознакою. Як стверджує МЗС Росії, «абсолютно очевидно, що проводилася вона (політика, що призвела до Голодомору) не за національною ознакою».

ДІЯЛЬНІСТЬ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ ПЕРЕВІРЯТИМЕ ТИМЧАСОВА СЛІДЧА КОМІСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти ініціює створення Тимчасової слідчої комісії, яка займеться питанням перевірки діяльності Міністерства науки і освіти щодо відмови у видачі дипломів про вищу освіту випускникам Міжрегіональної академії управління персоналом і закриття ряду філіалів академії. Питання про створення комісії буде найближчим часом внесено до порядку денного сесії ВР. Для ухвалення рішення необхідна підтримка 150 депутатів, відзначили в комітеті.

З ОГЛЯДУ НА СПЕЦИФІКУ, або СУЧАСНІ КРИМСЬКІ МІФИ

14-16 листопада в Києві відбувся міжнародний Медіа-форум «Україна на інформаційній карті світу».

МУЗЕЙ ШІСТДЕСЯТНИЦТВА ОДЕРЖАВ ПРИМІЩЕННЯ

Столичний мер Леонід Черновецький підписав розпорядження «Про Музей шістдесятництва – філію Музею історії міста Києва». Така інформація з’явилася на офіційному сайті КМДА.

НІКОЛАЄНКО НЕЗАКОННО ПРОДАВ САНАТОРІЙ І ДИТЯЧИЙ ТАБІР В КРИМУ
«ЄВАНГЕЛІЄ ВІД ЮДИ» — СПРОБА ВИПРАВДАТИ ЗЛОЧИН

Діждались. Прокотилася чергова «пробна кулька». Небагато ж часу минуло з появи «перлу» під назвою «Код да Вінчі», як з’явилося «Євангеліє від Юди».

РАЙОННІ ЦЕНТРИ НАУКИ Й... МАЙБУТНЬОГО РОЗВОЮ?

Брутальне свавілля так званого міністра освіти та науки соціаліста Ніколаєнка, котрий, наче Батий по Русі, нищить просторами України вищі, й не тільки, навчальні заклади, змусили автора статті подивитися на причини такої форми етногеноциду з іншого боку.

ХРОНІКА ЗНИЩЕННЯ УСПЕНСЬКОГО СОБОРУ
НЕ ПІЛЬГИ, А ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕПУТАТА
ПРО МУЗЕЇ ПРОСТО НЕБА

Нещодавно на полицях книгарень з’явилася науково-популярна книжка «Українські скансени» доцента Львівського національного університету імені І.Франка, лауреата премії імені Павла Чубинського Архипа Данилюка. Можна з впевненістю сказати, що видання такої книжки є важливою подією в культурному житті України.

ВІКТОР ЮЩЕНКО ВИСЛОВИВ СПІВЧУТТЯ РОДИНІ ДЖЕКА ПЕЛЕНСА

Президент Віктор Ющенко висловив співчуття в зв’язку зі смертю Джека Пеленса /Володимира Палагнюка/, повідомила прес-служба глави держави. «Україна має всі підстави пишатися ним — людиною, що навіть на вершині слави не забувала про своє українське коріння. Він завжди буде жити в нашій пам’яті», — говориться в листі Ющенка родині актора — дружині і двом дітям.

ВОСКРЕС ДІМ МИТРОПОЛИТА

Останній мешканець цих палат митрополит Михаїл залишив подвір’я Софії Київської 1929 року. Митрополичі палати за радянської влади занепали, невдовзі вони стали такими, наче пережили бомбардування.

ІЗ СИМВОЛАМИ МІСЯЦЯ, ГОЛУБА, ЗМІЇ…

Попри відсутність будь-яких дороговказів шлях до села Пархомівки Володарського району на Київщині прокладений колесами екскурсійних автобусів. Ще за кілька кілометрів до в’їзду в село очі туристів починають нетерпляче шукати на виднокрузі верхівки бань та золотих хрестів церкви Покрови Пресвятої Богородиці. І річ не тільки в її дивовижній як для сільського храму величі, а в тому, що до створення цієї місцевої святині причетний художник Микола Костянтинович Реріх.

КРАЩЕ ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ РОКУ
ЧЕРГОВА МАЯЧНЯ БУЗИНИ

Якось, зазирнувши у книгарню «Наукова думка», я надибав там «сочінєніє» Олеся Бузини «Тайная история Украины-Руси». Я наївно думав, що цей журналіст після його «Вурдалаки Тараса Шевченка» і подібних творів, справедливо отримавши колись біля приміщення суду по вгодованій фізіономії від якогось нестриманого українця, пішов у небуття. Але ж ні! «Жив курилка!»

БЕРЕСТЯНІ ГРАМОТИ СВІДЧАТЬ ПРО ІСНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ДО ХІІ СТОЛІТТЯ

Знайдені в Звенигороді на Львівщині берестяні грамоти нині зберігаються в центральному державному історичному архіві України у Львові. Писані вони українською мовою.

КОНСУЛЬТАЦІЇ

КОНСУЛЬТАЦІЇ
ІМУНІЗАЦІЯ: ШЛЯХ ДО ПРІРВИ

Якщо щеплення корисні, то чому їх так панічно бояться діти? Якось йшла я по книжковому ринку, що у Києві на Оболоні, і погляд мій зупинився на плакаті, який «вдягнув» задля реклами молодик. Впав у око навіть не заголовок (хоча він дуже емоційний – «Безжальна імунізація»), а обкладинка книжки, на якій зображено немовля, якому приблизно рік, з таким виразом горя на обличчі…

ПІВ-ЄВРОПИ П’Є НАТЩЕСЕРЦЕ ОЛІЮ З ОЛИВОК

Чому? Виявляється, ця олія містить найкорисніші для людини жири. В ній також є і жирні поліненасичені кислоти, що сприяють зниженню рівня холестерину в крові, й вітамін К, що благотворно впливає на судини. А ще ця олія змазує слизову оболонку кишечника й м’яко зондує жовчний міхур.

СПОРТ

НА ДНІ ТУРНІРНОЇ ТАБЛИЦІ
УСУНЕННЯ СУРКІСА — НЕ МЕТА, А ЗАСІБ

Трапляється, далекі від футболу люди наймають на роботу сумнівної якості фахівців та виконавців.

ЦІХИ ТИЖНЯ

ЦІХИ ТИЖНЯ